„Santaka“ / Jubiliejinius metus Virbalis minės gausiais renginiais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-05-15 16:44

Dalinkitės:  


Žydrūnė Gudiškienė, Stanislovas Lopeta, Renata Buragienė ir Danutė Stankūnienė aktyviai ruošiasi įvairiems jubiliejiniams renginiams.

Autoriaus nuotr.


Jubiliejinius metus Virbalis minės gausiais renginiais

Andrius GRYGELAITIS


Prieš 430 metų Virbalio miestui buvo suteiktos Magdeburgo teisės. Patys virbaliečiai gerbia savo istoriją ir ja didžiuojasi, tad šiai progai numatoma skirti daugybę akcentų.



Unikalus paminklas karalienei

Įvažiavusius į Virbalį svečius pasitinka simbolinis stalas su dviem kėdėmis, kviečiantis švęsti miesto jubiliejų kartu. Tai – Renatos Buragienės vadovaujamo vietos moterų klubo dovana savo kraštui. Jau netrukus iš šiaudų pagamintas apie jubiliejų skelbsiantis užrašas bus pastatytas ir šalia kultūros namų. Panašių iniciatyvų šiemet galima laukti ir daugiau. Pavyzdžiui, per visus renginius, kurių tikrai netrūks, bus stengiamasi akcentuoti, kad šie metai – jubiliejiniai.

Magdeburgo teisės 430-ies metų sukakčiai Virbalio gyventojai ruošiasi labai atsakingai. Oficialiai miesto statusas Virbaliui buvo suteiktas 1593 m. birželio 15 d. Būtent šią dieną miesto skvere šiemet ketinama atidengti karalienei Bonai Sforcai skirtą paminklą. Būtent jos iniciatyva Virbalis gavo miesto statusą.

„Idėją apie tokį paminklą nešiojausi jau kurį laiką. Visai netyčia netoli Virbalgirio radau tinkamą akmenį. Alvite gyvenantis Andrius Milinkevičius sutiko pagaminti metalinę karūną, kurią ir uždėsime ant to akmens. Paminklo maketą parengė virbalietė menininkė Audronė Gurinskienė, o darbų eigoje mus nuolat konsultavo iš Vilkaviškio krašto kilęs, kaimyninėje Šakių rajono savivaldybėje gyvenantis skulptorius Vidas Cikana“, – pasakojo Virbalio bendruomenės „Virbalio vartai“ pirmininkas Stanislovas Lopeta.



Toks paminklas turėtų būti unikalus. Iki šiol Lietuvoje yra vos vienas Bonai Sforcai skirtas atminimo ženklas. Tai – Vilniuje stovinčių Valdovų rūmų sienoje iškaltas karalienės bareljefas.



Sukakties proga planuojama karališka puota

Po paminklo atidengimo ceremonijos planuojama surengti ir karališką puotą. Į ją virbaliečiai bei miesto svečiai bus kviečiami ateiti pasipuošę raudonos spalvos drabužiais, susėsti prie raudonomis staltiesėmis padengtų stalų. Puotos dalyviai bus vaišinami karalienės Bonos Sforcos laikų patiekalais.

Apskritai, kulinariniam paveldui Virbalyje skiriamas itin didelis dėmesys. Pavyzdžiui, moterų klubas jau ne vienus metus rengia kulinarinio paveldo vakarus, kuriuose pristatomi kadaise mieste gyvenusių žydų, vokiečių, lenkų, rusų ir lietuvių senieji valgiai, supažindinama su šių tautų istorija.

Su kulinarija susijusias edukacines programas nuolat rengia ir vieno iš didžiausių Virbalio traukos objektų – amatų centro – nariai. Jie kviečia svečius eiti duonos keliu bei moko kepti kalėdaičius.

„Prieš pandemiją organizavome cepelinų dieną. Gaminome įvairaus skonio cepelinus, netgi su silke. Sulaukėme didžiulio susidomėjimo. Neabejoju, kad šią tradiciją vėl atgaivinsime“, – kalbėjo Stanislovas Lopeta.





Visi kartu

Sukakties metus virbaliečiai taip pat kviečia minėti dalyvaujant dailės darbų projekte „Dovana Virbaliui“. Iki gegužės 29 d. bibliotekoje bei seniūnijoje laukiama pačių įvairiausių piešinių, kurie vėliau papuoš miesto erdves.

Virbalyje netrūksta ne vienus metus vykstančių tradicinių renginių. Tai – sportininkams skirta „Virbaliada“, poledinės žūklės varžybos, prie ežero vykstančios Joninės, įvairių valstybinių švenčių minėjimai, vokalinės muzikos festivalis „Keliaujanti daina“ ir kt.

Visame rajone ir net už jo ribų Virbalis garsėja savo Žolinės jomarku. Tiesa, šiemet jo nebus. Visgi tai nereiškia, kad miestas liks be kasmetinės vasaros šventės.

Kaip pasakojo Virbalio kultūros namų kultūrinės veiklos vadybininkė Žydrūnė Gudiškienė, šiais metais Žolinės jomarko nuspręsta nerengti dėl to, jog rugpjūčio 19 d. planuojama visus rajono gyventojus sukviesti į miesto jubiliejui skirtą šventę. Tai neabejotinai bus didžiausias metų renginys, kuris tęsis nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro.

Tradiciškai visus miesto renginius kartu organizuoja čia veikiančių įvairių organizacijų bei įstaigų – bendruomenės, kultūros namų, seniūnijos, mokyklos, bibliotekos, moterų klubo ir kt. – atstovai.



„Negalime vieni be kitų. Kartu viską padaryti daug lengviau! Mieste neturime stambių pramonės objektų, žmonės dažniausiai dirba kitur, tad stengiamės juos suburti bent jau per renginius. Atrodo, kad sekasi visai neblogai. Iš tikrųjų viską darome dėl savęs, tačiau jei kas nors kitas tai pamato ir įvertina, būname dėl to labai laimingi“, – šypsojosi Ž. Gudiškienė.



Dar viena proga

Tikimasi, jog rugpjūtį planuojama šventė vyks dabar dar rekonstruojamame miesto sode.

Šiuo metu čia tiesiami nauji takai, laukiama vaikų žaidimo aikštelės, treniruoklių bei stacionarios lauko scenos pastatymo.

„Meistrai dirba išties sparčiai, tad jei nesutrukdys orai, viliamės, jog darbus pabaigs dar iki liepos. Mes net buvome susirinkę į talką, rovėme gyvatvorę, lyginome žemę, tvarkėme aplinką, kad tik kuo greičiau būtų galima pasėti žolytę. Apskritai, Virbalio gyventojai noriai renkasi į talkas. Jas organizuojame kasmet. Prie savo krašto gražinimo noriai prisideda ir jaunimas“, – kalbėjo S. Lopeta.

Jis pasakojo, kad miesto gyventojų iniciatyva buvo atnaujinta ežero pakrantė: sutvarkytas paplūdimys, įrengta laisvalaikio erdvė, pastatytas pontoninis lieptas.

Ateityje tikimasi dar labiau atgaivinti Virbalio centre išlikusią senąją turgaus aikštę. Jau dabar joje įrengtose prekyvietėse prekiauja keletas virbaliečių. Greta kartkartėmis stengiamasi organizuoti įvairių renginių. Siekiama, kad ši vieta alsuotų gyvybe.

Iš viso Virbalyje gyvena maždaug tūkstantis žmonių. Nors jų skaičius kaip ir visame rajone po truputį mažėja, smagu, kad esama naujakurių.

„Man Virbalyje gyventi gera. Tai – ramus, jaukus miestas. Žmonės čia labai draugiški, paslaugūs. Iš tikrųjų šie metai jubiliejiniai ne vien dėl Magdeburgo teisių suteikimo. Prieš 380 metų Virbalyje buvo pastatyta dominikonų bažnyčia. Kadaise čia veikė ir šio ordino vienuolynas, mokykla. Turime minčių iš Vilniaus pasikviesti dominikonų atstovų, kad šie plačiau papasakotų savo istoriją, pristatytų dabartines veiklas“, – apie planus kalbėjo Virbalio bibliotekininkė Danutė Stankūnienė.





Galerija: Virbalis




Publikuota: 2023-05-15 16:44:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai