„Santaka“ / Apsaugokite savo duomenis beveik nieko nedarydami – jums padės vienas būdas / Technologijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Technologijos

Dalinkitės:  


Apsaugokite savo duomenis beveik nieko nedarydami – jums padės vienas būdas


Visi norime dirbti išmaniai, bet ne sunkiai ir tai padaryti mums padeda įrenginiai. Nuo pačius įvairiausius iššūkius sprendžiančių programėlių iki mobilios bankininkystės ar paslaugų savitarnos aplikacijų. Gyvenimui keliantis į išmaniuosius itin svarbu pasirūpinti savo duomenų apsauga, o vienas paprasčiausių būdų – neatidėliojamas sistemos atnaujinimas.

„Laiku atnaujinti programinę įrangą yra būtina, jei norite, kad jūsų išmanieji įrenginiai ir toliau sklandžiai veiktų. Tuo pačiu, programinės įrangos atnaujinimai gali padėti užkirsti kelią saugumo spragoms ir pagerinti jūsų įrangos suderinamumą su kitais įrenginiais bei naujomis jų funkcijomis“, – sakė Vaidotas Bražinskas, „Tele2“ produktų skyriaus vadovas.

Kiekvienas mūsų gali labiau apsaugoti savo duomenis – svarbu neignoruoti programinės įrangos atnaujinimą skatinančių priminimų.

Atnaujinimai ištaiso saugumo spragas

Visi gamintojai įrenginius kuria laikydamiesi aukščiausių saugumo standartų. Tačiau kibernetiniai nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir ieško galimų saugumo spragų kompiuteriuose, telefonuose ar kituose išmaniuose įrenginiuose.


„Tai yra tarsi netyčia paliktos neužrakintos durys, leidžiančios pasiekti asmeninę informaciją arba įdiegti kenkėjiškas programas. Būtent nuolatinis programinės įrangos atnaujinimas padeda uždaryti duris piktavalių atakoms, nes su kiekvienu atnaujinimu ne tik sutvarkomos saugumo spragos – jei tokių iš viso buvo – bet ir sustiprinamas saugumas atsižvelgiant į tobulėjančias technologijas ir gudrėjančius programišius“, – dalijosi V. Bražinskas.

Jis atkreipia dėmesį, kad ypatingai griežtai atnaujinti savo išmaniųjų programinę įrangą turėtų tie žmonės, kurie dalijasi vienu tinklu su keliais asmenimis ir įmonių darbuotojai. Taip pat siūloma kartu su kiekvienu sistemų atnaujinimu atsinaujinti ir savo slaptažodžius.

Išmanieji veikia geriau

Nors saugumas ir yra viena svarbiausių priežasčių, bet ne visi atnaujinimai yra susiję tik su juo. Programinės įrangos gamintojai dažniausiai atnaujinimus paleidžia siekdami ištaisyti klaidas ar atlikti būtinus patobulinimus, kad vartotojams patirtis būtų dar geresnė.

„Visiems išmaniesiems įrenginiams reikalingi reguliarūs atnaujinimai tam, kad jie veiktų sklandžiai. Atnaujinimai padės išvengti veiklos trikdžių bei jų darbas iš esmės taps greitesnis“, – naudas vardino „Tele2“ produktų skyriaus vadovas.


Taip pat programinės įrangos atnaujinimai daromi ir tuomet, kai įrenginių gamintojai pristato naujus įrenginius, turinčius daugiau funkcijų. Atnaujinus programinę įrangą jomis naudotis gali ir senesnių modelių savininkai. Taip pat gamintojas gali panaikinti funkcijas, kurios natūraliai tampa nebeaktualiomis.

Įrenginių suderinamumas

Kasmet pristatomi nauji telefonų, kompiuterių, laikrodžių ir kitų išmanių buities įrenginių modeliai. Technologijos tobulėja eksponentiniu greičiu, tad gamintojai atnaujinimus siunčia ir tam, kad užtikrintų savo įrenginių suderinamumą su naujausiomis technologijomis.

„Kiekvienas įrenginys turi gyvavimo ciklą, pavyzdžiui, telefonai įprastai naudojami 2–4 metus, kompiuteriai 4–6 metus ir panašiai. Tad nuolatiniai atnaujinimai yra ypač svarbūs sklandžiam visų įrenginių veikimui ir suderinamumui tarpusavyje“, – V. Bražinskas.

Saugokitės netikrų atnaujinimo žinučių

Nepaisant didžiulių gamintojų pastangų sukurti pačią saugiausią įrangą ir nuolatos ją tobulinti, kibernetiniai niekadėjai išmanėja kartu su saugumo protokolais. Apsaugoti savo išmaniuosius ir juose esančius jautrius duomenis yra daugybė būdų. Tačiau svarbu ir tai, kad nepakliūtumėte į jų pinkles gavę prašymą atnaujinti savo programinę įrangą.


Kaip ir kitais kibernetinio sukčiavimo atvejais, galioja tos pačios savisaugos taisyklės – įvertinkite siuntėją, turinį ir jų patikimumą. Būkite ypatingai atsargūs, jei prašymą atnaujinti įrangą gavote SMS žinute ir joje prašoma paspausti ant nuorodos bei suvesti savo asmeninę intformaciją. Nuo tokių kenkėjiškų žinučių apsisaugoti gali padėti „Tele2“ tinklo lygmeniu veikianti apsauga. Jos nereikia įdiegti – pakanka užsisakyti mobiliojo ryšio operatoriaus savitarnos svetainėje. Ji automatiškai aptinka SMS žinutėse esančias kenkėjiškas nuorodas ir įspėja klientą apie galimas rizikas.

„Vienas geriausių būdų nepapulti į sukčių rankas yra nustatyti automatinius programinės įrangos atnaujinimus. Dauguma operacinių sistemų ir programinės įrangos gamintojų turi tokią opciją – kuomet atnaujinimas pasirodo, pats įrenginys ar sistema jį pasiūlo. Tuomet gavę žinutę tiksliai žinosite, ar atnaujinimas yra tikras, ar tai tik savo laimę bandantis sukčius“, – sakė „Tele2“ produktų skyriaus vadovas.

Jis taip pat primena, kad nepamirštumėte atnaujinti visų savo išmaniųjų, turinčių programinę įrangą. Ar jūsų įrenginiai turi laukiančių atnaujinimų išsiaškinti galite tikrai labai nesunkiai – kiekvieno išmaniojo nustatymų skiltyje (angl. Settings).

Pranešimas spaudai



Publikuota: 2023-05-11 11:09:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai