„Santaka“ / Šildymo rinką užkariauja šilumos siurbliai / Būstas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Būstas

Dalinkitės:  



Šildymo rinką užkariauja šilumos siurbliai


Šilumos siurbliai yra efektyvus būdas šildyti gyvenamosios ar komercinės paskirties pastatus. Jie šilumą surenka iš aplinkos ir perduoda vidaus patalpoms. Dėl efektyvumo ir ekologijos šilumos siurblių technologija (temperatūriniai mainai) vis labiau populiarėja. Rinkoje naudojami įvairūs šilumos siurbliai: oras-oras, oras-vanduo, vanduo-vanduo, žemė-vanduo. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip technologijos šilumos siurblių srityje tobulėja ir kodėl auga jų populiarumas.

Kieto kuro katilai užleidžia savo pozicijas

Nors vieno šildymo būdo, kuris tiktų naudoti visais atvejais, nėra, anksčiau buvo galima pastebėti bendrą kieto kuro katilų populiarumo tendenciją. Juos gyventojai pamėgo dėl ekonomiškumo, nuo seno kietas kuras naudotas kaimo sodybose. Be to, tokių katilų įrengimui nereikėjo brangiai kainuojančio dujotiekio įvedimo. Šiandien šilumos siurbliai dažnai pakeičia kieto kuro katilus, o tai lemiančių priežasčių yra visa gausybė: efektyvumas, naudojimo patogumas, nebrangus įrengimas, ekonomija.

Vienas populiariausių pasirinkimų yra oras-vanduo šilumos siurbliai, kurie ne tik šildo namus, bet ir aprūpina karštu vandeniu. Jie visiškai pakeičia kieto kuro katilo funkciją, tačiau tokiems siurbliams nereikia nuolatinės priežiūros, tad juos naudoti daug patogiau.



Rinktis ne kieto kuro katilą, o šilumos siurblį, šiandien skatina ir valstybės parama. Ji skiriama, kai senas taršus katilas pakeičiamas draugišku aplinkai sprendimu – šilumos siurbliai šį reikalavimą puikiai atitinka. Be to, šilumos siurblius galima integruoti į sistemą su saulės elektrinėmis ir taip dar labiau sumažinti išlaidas šildymui.

Kokie šilumos siurbliai populiariausi?

Bene daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukia oras-oras šilumos siurbliai, tačiau jie turi ir trūkumų. Vienas jų yra palyginti garsus veikimas. Antra vertus, tokie siurbliai yra labai universalūs ir palyginti pigūs, tad jie dažnai pasirenkami kaip alternatyvus papildomas šildymo būdas ir naudojami ne tik namas ar komercinėse patalpose, bet ir kaimo sodybose, garažuose.

Visgi racionalesnis pasirinkimas yra šilumos siurbliai oras-vanduo, kurie taip pat sulaukia rinkoje nemažai dėmesio. Jų įrengimas kainuoja brangiau nei oras-oras sistemos, tačiau yra daug funkcionalesnis. Oras-vanduo siurblius galima derinti tiek su grindinio šildymo, tiek su radiatorine sistema, tad galima reguliuoti temperatūrą atskirose zonose.

Geoterminis šildymas yra mažiau populiarus, nes reikalauja didelių pradinių investicijų. Antra vertus, žemė-vanduo šilumos siurbliai užtikrina pigiausią šildymo kainą ilgalaikiu laikotarpiu.



Kas lemia augantį šilumos siurblių populiarumą?

Iš tikrųjų veiksnių yra daug, tad vienos priežasties išskirti negalima. Šiuolaikiniam vartotojui itin svarbu patogumas, o šilumos siurbliai jį tikrai užtikrina – jų valdymas paprastas, kai kuriuos net galima valdyti nuotoliniu būdu. Jų nereikia valyti ar kūrenti, saugoti kuro, o tai daug patogiau už kieto kuro katilus.

Dujinius katilus naudoti taip pat patogu, tačiau ne visuose pastatuose yra dujotiekis, tad šilumos siurbliai yra daug universalesnis šildymo būdas. Jų įrengimui nereikia tokių didelių investicijų, kokių reikalauja dujotiekio įvadas.



Publikuota: 2023-04-26 10:03:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai