„Santaka“ / Kaip padėti pogimdyvinę depresiją išgyvenančioms moterims? / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dirbamos žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-09-29 09:16:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Nuotraukoje – projekto „Mama mums rūpi“ autorės Nida Vildžiūnaitė ir Asta Petraitienė.

Kaip padėti pogimdyvinę depresiją išgyvenančioms moterims?


Apklausos rodo, kad maždaug penktadalis Lietuvoje gimdančių moterų patiria reikšmingų pogimdyvinės depresijos simptomų, bet nesulaukia joms tuo metu taip reikalingos pagalbos. Projekto „Mama mums rūpi“ įkūrėjos Asta Petraitienė ir Nida Vildžiūnaitė nusprendė situaciją pakeisti ir skatinti žmones atidumo jaunai mamai ir jos būsenoms. Jų teigimu, posakis, kad vaikui užauginti reikia viso kaimo – ne iš piršto laužtas.

Reikalingi pokyčiai

„Mūsų tikslas – inicijuoti kompleksinius pokyčius, kurie leistų padėti besilaukiančioms ar neseniai pagimdžiusioms moterims sulaukti pagalbos, jei jos patiria emocinių ar kitokių sunkumų, “ – sako A. Petraitienė. Projektu stengiamasi aprėpti kuo platesnę visuomenės dalį, tad pagalba teikiama ne tik mamoms, drauge šviečiamos jų šeimos ir artimieji, organizuojami mokymai medikams. „Psichikos sveikatos specialistų vedami nuotoliniai mokymai reikalingi ir medikams – tiek dėl prevencijos, tiek dėl savalaikio pogimdyvinės depresijos simptomų pastebėjimo, gebėjimo laiku padėti ar nukreipti pagalbos, “ – pasakoja A. Petraitienė.

Projektas siūlo ir mokymus savivaldybėse, jie skirti visai bendruomenei. „Jaunos mamos neretai jaučiasi pasimetusios, sutrikusios, jas kamuoja kaltės jausmas, neretai genda santykiai su vyru, trūksta laiko buičiai – būtų gerai, jei artimieji, kaimynai, bendruomenės nariai žinotų, kad jas reikia palaikyti bei kaip tai padaryti, “ – sako projekto „Mama mums rūpi“ autorė.



Žinoma, daugiausiai dėmesio skiriama pačioms mamoms – projekto dalyvės gali prisijungti prie nuotolinių savipagalbos grupių, dalyvauti nemokamose nuotolinėse paskaitose, skirtose būsimiems tėvams. „Paskaitų metu kalbama apie moters emocinę būklę nėštumo metu bei tik pagimdžius, mokomės pasiruošti vaikelio atėjimui. Taip pat svarbi ir poros santykių dinamika bei jos pokyčiai, “ – vardina A. Petraitienė.

Kviečia minėti Pasaulinę mamų Psichikos sveikatos dieną

Projekto „Mama mums rūpi“ autorės kviečia pirmą kartą Lietuvoje minėti ir Pasaulinę mamų Psichikos sveikatos dieną. „Simboliška, kad šiemet Motinos dieną švęsime gegužės 7 d., o Pasaulinę mamų Psichikos sveikatos dieną – gegužės 3-iąją, ” – sako pašnekovė. Šios dienos minėjimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į besilaukiančiųjų ir naujų mamų psichikos sveikatos būklę. Įvairiuose Lietuvos miestuose organizuojami mamų ėjimo renginiai, kalbama apie moterų emocinę sveikatą.

„Džiugu, kad mamų ėjimo renginius ėmėsi organizuoti savanorės mamos iš skirtingų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Jonavos, Gargždų, “ – sako projekto „Mama mums rūpi“ įkūrėja. Taip pat Jonavoje kartu su LR Prezidentūros, Krizių įveikimo centro, įvairių institucijų, organizacijų atstovais bus rengiama diskusija apie mamų psichikos sveikatą.



Pasak projekto autorės, labai svarbu pasiekti regionuose gyvenančias mamas, kurioms neretai sunkiau sulaukti tinkamos medicininės, psichologinės pagalbos, nei didmiesčių gyventojoms.

Veiklai reikalingos ir pajamos

„Nuo projekto „Mama mums rūpi“ pradžios 2019 m. iki šiol pagrindinį dėmesį skyrėme veiklos auginimui, tačiau akivaizdu, kad tam reikalingos ir didesnės finansinės galimybės, “ – pasakoja A. Petraitienė. Tam, kad išmoktų finansinio tvarumo, sėkmingo verslo plėtojimo paslapčių, sėkmingos komunikacijos apie savo veiklą bei kitų socialinių verslų steigėjams aktualių dalykų, „Mama mums rūpi“ įsitraukė į socialiniam verslui skirtą intensyvią Lietuvos socialinio verslo asociacijos organizuojamą trijų mėnesių trukmės programą „Poveikio akademija“.

„Poveikio akademijoje“ šiemet dalyvauja 12 Lietuvos socialinio verslo įmonių, kurioms organizuojamos 4 ekspertinės mokymų sesijos, užtikrinama individuali mentorystė, konsultacijos. Programos pabaigoje geriausiai įvertintas socialinio verslo pristatymas laimės finansinį „Luminor“ banko paskatinimą – 3000 eurų.





Publikuota: 2023-04-12 09:56:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai