„Santaka“ / Stilingus padėklus kuriančios merginos ruošiasi Kaziuko mugei

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2023-01-23 17:21

Dalinkitės:  


Lauros Sakalauskaitės (dešinėje) ir Miglės Zdanaitienės dirbtuvėse stalas nukrautas įvairiomis priemonėmis, kurios naudojamos dirbant su epoksidine derva.

Autorės nuotr.


Stilingus padėklus kuriančios merginos ruošiasi Kaziuko mugei

Simona SIMANAVIČIENĖ


Vilkaviškio kultūros centre vykusi kalėdinė mugė buvo itin sėkminga unikalius padėklus kuriančiai Laurai Sakalauskaitei. Beveik visi iš epoksidinės dervos sukurti darbai buvo išparduoti, o lankytojai sužinojo apie dviejų darbščių vilkaviškiečių – L. Sakalauskaitės ir Miglės Zdanaitienės sukurtą prekės ženklą „Laja Design“.



Pradėjo prieš dvejus metus

„Kas ta epoksidinė derva?“ – skubame paklausti pokalbio dirbtuvėse prisėdusių kūrėjų. „Epoksidinė derva yra skystas ir skaidrus dviejų žaliavų – epoksido ir kietiklio – mišinys. Jam sustingus gaunama tvirta plastiką ar stiklą primenanti medžiaga“, – trumpai paaiškino Laura ir netruko išlieti žaliais blizgučiais žėrintį padėkliuką.

Matant epoksidinės dervos ruošimo procesą lengviau suprasti, kaip kuriami įvairių raštų, spalvų, blizgesio ir dydžio padėklai. Pasirodo, šiam procesui būtina ne tik žinoti medžiagų specifiką, naudojamus spalvų pigmentus, bet ir išmanyti pačią gamybą. Pašnekovės sakė greitai įsitikinusios, kaip svarbu nustatyti tikslias epoksido ir kietiklio proporcijas, lipnumą mažinančiu skysčiu ištepti formelės sieneles bei pašalinti oro burbuliukus, kurie susidaro sumaišius medžiagas. Niuansų labai daug, todėl tiek Miglė, tiek Laura pripažino, jog per dvejus metus teko išmokti ne vieną pamoką.



„Trylikos centimetrų skersmens padėkliukas kietėja apie parą, nors naudojame greitai stingstančią dervą. Po to dar reikia padengti jį viršutiniu sluoksniu, nulakuoti kraštus ir t. t. Galutinio rezultato tenka palūkėti net savaitę. Pradžioje būdavo visko: derva formelėje nesustingdavo, prilipdavo dulkių. Tik vėliau sumanėme džiūstančius padėklus uždengti“, – kalbėjo pašnekovės.

Nors dabar daugiausiai laiko šiam užsiėmimui skiria Laura, idėją kartu gaminti įvairius padėklus pasiūlė Miglė. Mat ji tuo metu dirbo elektroninėje parduotuvėje, kurioje buvo prekiaujama epoksidine derva ir kitomis priemonėmis. „Prekės ženklo pavadinimas gimė sujungus pirmąsias Lauros vardo raides su mano mergautinės pavardės raidėmis. Žinojau, kad ji mėgsta įvairius rankdarbius, taip ir pradėjome dirbti“, – prisiminė Miglė.

Šiuo metu kolegės gali pasiūlyti įvairių padėklų ir padėkliukų puodeliams, žvakėms, papuošalams. Puošnūs ir stilingi liejiniai gali būti puiki kambario interjero detalė.



Priemonės brangios

Nors kolegių kūrybos technika panaši, kiekvienas darbas yra unikalus ir antro tokio paties atkartoti neįmanoma. „Net naudojant tą pačią užsakovo pasirinktą spalvinę gamą rezultatas kaskart būna vis kitoks“, – akcentavo L. Sakalauskaitė.



Pašnekovės stengiasi neatsilikti nuo šių laikų tendencijų, todėl atskleidė, jog ypač populiarios klasikinės spalvos: juoda, balta, auksinė, turkio, pilka, taip pat madinga į epoksidinę dervą įmaišyti aukso spalvos folijos lapelių bei aukso dulkių. Norint sukurti gražų vaizdą svarbi ir spalvų liejimo technika, todėl jos stengiasi atkartoti marmuro raštą ar išgauti padūmavusį vaizdą.

„Aš krapštukė, mėgstu dirbti prie mažesnių padėkliukų, o Miglei labiau patinka didesni, todėl ji iš epoksidinės dervos dar lieja ir stalviršius“, – pasakojo Laura pridurdama, jog pirkėjams taip pat gali pasiūlyti kavos staliukų, knygų skirtukų.

„Laja Design“ asortimente galima atrasti darbų, kuriuose įlietos kavos pupelės, gėlių žiedlapiai, įvairios žolelės. Tiesa, dirbiniai su inkliuzais nėra labai populiarūs, todėl savojo kliento turi palaukti. Apsidairius dirbtuvėse akivaizdu, kad darbas jose verda: vieni padėklai tuoj bus išsiųsti užsakovui, kiti dar tik džiūsta.

Epoksidinė derva ir kitos priemonės yra brangios, todėl padėklų kaina nėra maža. Dėl šios priežasties merginos darbą atlieka atidžiai, stengiasi išpildyti klientų lūkesčius bei įspėja, kad padėklų spalvos jų interneto puslapyje ir realybėje gali skirtis. „Jeigu užsakymas didelis, o klientas iš mūsų rajono, vykstu susitikti, parodau darbų pavyzdžius. Visada stengiuosi išvengti nesusipratimų“, – kalbėjo L. Sakalauskaitė.





Pirmiausia saugumas

Dirbant su epoksidine derva svarbu mūvėti pirštines, gerai vėdinti patalpą, o ir rūbai praverstų paprastesni, nes momentų, kai skysta medžiaga tyška ar išsilieja, išvengti nepavyksta.

Nors iš epoksidinės dervos pagaminti dirbiniai yra labai tvirti, nedūžta, merginos neslepia, jog netinkamai prižiūrint padėklus šie gali susibraižyti, pakeisti formą. Dirbinių negalima kaitinti mikrobangų krosnelėje, ant jų statyti karštų puodų ar keptuvių. Pasirodo, nuo didelės kaitros epoksidinė derva ima lydytis. Taip pat svarbus jų valymas, todėl abrazyviniai šveitikliai ar agresyvios cheminės priemonės – ne pats geriausias pasirinkimas siekiant padėklo švaros.

„Nerekomenduojame padėklų naudoti maistui serviruoti. Žinoma, yra epoksidinės dervos rūšių, kurios tinkamos sąlyčiui su maistu, tačiau nei mes naudojame, nei kitiems siūlome“, – užtikrintai kalbėjo Laura Sakalauskaitė ir Miglė Zdanaitienė.

Jos abi yra pagaminusios ne vieną šimtą įvairiausių padėkliukų, o smagiausia tada, kai savo dirbinius pamato draugų ar giminaičių namuose.



Laukia Kaziuko mugė

Epoksidinės dervos panaudojimas itin platus. Ji nepamainoma priemonė pramonės ir statybų srityje, savaime išsilyginančių grindų sistemose, kūrybiniams baldų, stalviršių ar juvelyrikos dirbiniams. Taip pat gali būti naudojama kaip apsauginė glazūra.

M. Zdanaitienė pasakojo, jog išmėginti epoksidinės dervos panaudojimo galimybes sumanė ir jos sutuoktinis Modestas. Vyras pagamino keletą medinių stalų, kuriuos paįvairino epoksidinės dervos intarpais. Pasak Miglės, norint pagaminti tokį stalą būtina mokėti dirbti su mediena, todėl procesas reikalauja ne tik laiko, bet ir įgūdžių.

Nors didžiausios metų šventės praeity, tačiau užsakymų netrūksta. Dekoratyvius padėkliukus pirkėjai įsigyja dovanoms bei kasdieniam naudojimui.

Po švenčių maratono vos spėjusios atsikvėpti kolegės po truputį ruošiasi naujam iššūkiui – Vilniuje šurmuliuosiančiai Kaziuko mugei. Pagal individualią veiklą dirbančios pašnekovės atskleidė, jog nežino, kiek dirbinių reikės pasiruošti, juk mugėje dalyvaus net tris dienas.

„Sunku pamatuoti, kiek ir ko reikės, bet nuvažiuoti pabandyti labai norisi. Kalėdinėje mugėje sekėsi puikiai, dirbinių netgi pritrūko, todėl bus matyti, kaip seksis Vilniuje“, – ateities planais dalijosi Miglė ir Laura.





Galerija: padėklai




Publikuota: 2023-01-23 17:21:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vilkaviškio autobusų stotis – tvariausias pastatas Pabaltijy
* Sostinė nesužavėjo: kybartietis į gimtinę parsivežė ir žmoną
* Augant susirgimų skaičiui žmonės turi patys apsispręsti dėl skiepų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai