Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Vilkaviškio ir Marijampolės jaunimas diskusijoje aptarė bendradarbiavimo galimybes, įvardijo gimtųjų miestų trūkumus ir pranašumus. Autorės nuotr. Jaunimo diskusijoje akcentuota bendradarbiavimo idėja
Simona SIMANAVIČIENĖ
Vilkaviškio atvirame jaunimo centre įvyko diskusija „Mariukė ar Vilkanas? Jaunimas, kuriantis grandinę“. Jauni žmonės iš kaimyninių miestų diskutavo apie bendradarbiavimo galimybes, gerąsias patirtis. |
Imponuoja gatvės menas
Amžinas klausimas, kas pirmiau atsirado – višta ar kiaušinis, yra lygiai toks pat keblus kaip ir klausimas, kuris miestas geresnis – Vilkaviškis ar Marijampolė. Laimei, ši jaunimo diskusija visai ne apie miestų konkurenciją, o apie bendrą ateitį ir gebėjimą pasimokyti vieniems iš kitų.
Pirmą kartą Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ ir Lietuvos moksleivių sąjungos Vilkaviškio mokinių savivaldų informavimo centras inicijavo bendrą dviejų miestų jaunimo diskusiją. Susitikime dalyvavo ne tik aktyvūs jaunuoliai, bet ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos atstovai – jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė bei mero patarėjas Joris Juškauskas.
D. Gudeliauskienė akcentavo, jog mūsų rajone stengiamasi atliepti jaunimo poreikius: inicijuotas mobilus darbas penkiose seniūnijose, atsirado trys atviros jaunimo erdvės, išsiplėtė Atviro jaunimo centro veiklos, taip pat dvigubai – nuo 50 tūkst. eurų iki 100 tūkst. eurų didėjo jaunimo programos finansavimas.
„Atsirado jaunimo užimtumo rėmimo programa, kadangi buvo išreikštas noras dirbti vasarą. Mero patarėjas J. Juškauskas inicijavo moksleivių skatinimo programą. Ruošiama neformaliojo ugdymo skatinimo programa“, – nuveiktus darbus ir ateities planus vardijo jaunimo reikalų koordinatorė.
Kad jauni žmonės savo miestui svarbūs, patvirtino ir patys jaunuoliai, tačiau akcentavo, jog vieniems iš kitų pasimokyti tikrai yra ko. Visų pirma, jaunimui itin patinka gatvės menas, todėl imponuoja ne vienus metus Marijampolėje vykstantis tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny“.
Diskusijos dalyviai svarstė, jog nebūtinai šis projektas, tačiau pati idėja puošti miesto sienas galėtų plėtotis ir Vilkaviškyje. Žinoma, gatvės meno piešinių jau yra keliose miesto vietose: ant policijos garažo sienos bei prie Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro, tačiau jų galėtų būti ir daugiau. Juk tokiu būdu kuriamas estetinis miesto veidas, auginamas turistų susidomėjimas.
Daugiau kavinių
Nors marijampoliečiai minėtoje srityje pranašesni, labai nustebino kitas jaunimui itin aktualus dalykas – kavinės. Pasirodo, Vilkaviškyje yra daugiau vietų, kur šiuolaikiškoje aplinkoje galima išgerti kavos ar pasimėgauti gaiviu kokteiliu.
„Marijampolėje kavinių, restoranų tikrai daugiau, tačiau juose kavos išsinešti dažniausiai nesiūlo. O Vilkaviškyje yra net kelios šiuolaikiškos kavinukės, kur per pertraukas ar vakarais galima užsisakyti kavos, susitikti su draugais“, – kalbėjo Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją lankanti vilkaviškietė Saulė Rūtelionytė.
Moksleivė taip pat teigė, jog mūsų mieste yra ypač palaikomi jaunimo kuriami verslai. Jos manymu, Marijampolėje yra daugiau jaunimo organizacijų, neformaliojo ugdymo galimybių, todėl kai kuriais klausimais jaunimas yra atstovaujamas plačiau.
Jaunuoliai akcentavo, jog daug marijampoliečių atvyksta į Vilkaviškį sportuoti. Imtynininkė Aušrinė Juozelytė pasakojo, kad kaimyninio miesto jaunimas čia lanko braziliškojo džiudžitsu treniruotes, atvažiuoja mokytis krepšinio.
Savanorystės idėja
D. Gudeliauskienė sakė, jog bendradarbiavimas tarp abiejų miestų Atvirų jaunimo centrų galėtų būti glaudesnis, tuo labiau kad šiais metais Marijampolė turės Lietuvos jaunimo sostinės titulą. „Visai šalia vyks labai daug renginių. Praėjusiais metais daugiau jaunimo važiavo pas mus“, – kalbėjo koordinatorė.
Iš tiesų, abiejų miestų jaunimas sutarė, kad jau kelintus metus vykstantis festivalis „Mažinam atstumą“ dovanoja ne tik kokybiškos muzikos vakarus, bet ir skatina kaimyninių savivaldybių bei visos Lietuvos jaunimo bendrystę, taip pat puoselėja jaunimo savanorystės idėjas.
„Mėgstu savanoriauti, nes tokiu būdu lengviau suprasti, kas iš tiesų patinka. Tai tarsi profesijos pasimatavimas“, – kalbėjo S. Rūtelionytė.
Jaunimo požiūris į mažus miestelius keičiasi. Kaip kalbėjo Saulė, atstumas tarp didmiesčio ir provincijos mažėja, todėl tai, dėl ko jauni žmonės vykdavo į didmiestį: pasiklausyti alternatyvios muzikos, pasivaikščioti gražiose erdvėse, išgerti kavos, savanoriauti – jau galima rasti, daryti ir Vilkaviškyje.
Šioje diskusijoje nebuvo siekiama nuspręsti, kuris miestas yra šaunesnis, gražesnis ar mielesnis. Nors pirmasis susitikimas nebuvo gausus dalyvių, diskutavusieji sutarė, jog tokio pobūdžio pokalbiai turėtų vykti dažniau. Juk taip yra mezgamos naujos pažintys, dalijamasi idėjomis.
Paklausius šių jaunų, šviesių protų išvada gali būti viena – jaunuoliams gyvenimas gimtajame miestelyje bus įdomus tada, kai jie jausis laukiami, atsiras priimtinos sąlygos save realizuoti. Panašu, kad ir Vilkaviškyje, ir kaimyninėje Marijampolėje einama gera linkme.
Publikuota: 2023-01-17 13:04:49
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Senuosius atliekų konteinerius pradedama keisti naujais * Rajono ūkininkai nenustoja remti Ukrainos * „Vingio“ kolektyvas išleido jubiliejinę kompaktinę plokštelę Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Apie cukraus pudrą Konditerijos terminas – miltelinis cukrus. Terminų banke paaiškinama, kad tai labai smulkiai sumaltas cukrus, naudojamas konditerijos gaminiams ir desertams saldinti, puošti. Cukraus pudra yra laisvųjų stilių junginys.
Šūksniai
Statistika
|