„Santaka“ / Kūrybingos moksleivės rajonui atstovaus regioniniame olimpiados etape / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Bendrai nuotraukai su komisijos pirmininku Andriumi Milinkevičiumi sustojo olimpiados dalyvės ir jų pedagogės (iš kairės): Viltė Švedaitė su mokytoja Inga Kardauskiene bei Barbora Kiverytė ir jos mokytoja Virginija Armanavičienė.

Autoriaus nuotr.


Kūrybingos moksleivės rajonui atstovaus regioniniame olimpiados etape


Vilkaviškio rajono savivaldybės salėje vyko antrą kartą mūsų rajone organizuota Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada. Puikiai pasirodžiusios dvi mūsų rajono dalyvės rajono garbę gins regioniniame etape.

Šių metų olimpiados tema – „Etnografiniai regionai: tradicinė muzika, tautiniai drabužiai, tradicinė architektūra, kulinarinis paveldas, regioniniai papročiai“. Dalyvauti galėjo trijų amžiaus grupių moksleiviai: 5–7 klasių, 8–10 klasių ir 11–12 klasių mokiniai.

Šiemet norą dalyvauti olimpiadoje išreiškė dvi mūsų rajono penktokės – Viltė Švedaitė iš Virbalio pagrindinės mokyklos ir Barbora Kiverytė iš Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro.

Gižietė B. Kiverytė, kuri yra dailės mokytojos ekspertės Virginijos Armanavičienės auklėtinė, pristatė savo karpinius – užuolaidėles, kampinukes, staltiesėles, gyvybės medžius, siluetus.

Ji taip pat papasakojo, kaip išmokusi karpyti, kokie darbeliai jai labiausiai patinka ir kiek laiko užtrunka juos atlikdama.

V. Švedaitę paruošė jos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Inga Kardauskienė. Mergaitė gražia suvalkietiška tarme pasekė sakmę apie medžiotoją, padėjusį perkūnui sumedžioti velnią. Moksleivė teigė pati išsirinkusi liaudies kūrinį, kuriuo perduodama daug svarbių moralinių ir etinių vertybių.


Abi mergaites komisija įvertino vienodais, labai gerais balais, tačiau etnokultūrinio pažinimo testą geriau išsprendė V. Švedaitė, kuri ir tapo olimpiados nugalėtoja. Ir Viltė, ir antrosios vietos laimėtoja Barbora buvo apdovanotos padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis.

Kadangi į kitą etapą patenka trys dalyviai, laimėję prizines vietas rajoniniame etape, abi moksleivės keliaus į regioninį etapą ir garbingai atstovaus Vilkaviškio rajonui.

Etninės kultūros olimpiada iš kitų olimpiadų skiriasi pirmiausia savo turiniu, kuris yra labai įdomus, įvairus ir tikrai naudingas moksleivių pasaulėžiūros ir tautinės savimonės formavimuisi. Vaikams sudaromos galimybės pristatyti savo etnokultūrinę veiklą – mokinio dalyvavimą etninės kultūros kolektyvuose, mokyklos ir vietos bendruomenių veikloje, koncertuose, projektuose, edukacinėje ir kraštotyros veikloje. Taip pat galima pristatyti tiriamąjį darbą ar etninės kultūros raišką, kuri gali būti įvairaus pobūdžio.

Tikime, kad rajono moksleiviai kiekvienais metais vis išradingiau ir drąsiau pasižiūrės į šias galimybes ir pasiryš varžytis įdomioje olimpiadoje.



Andrius MILINKEVIČIUS


Olimpiados komisijos pirmininkas, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro muziejaus etninės kultūros specialistas



Publikuota: 2023-01-11 14:20:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai