„Santaka“ / Tiek sniego buvo seniai: sunku nuvalyti, nėra kur dėti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-12-15 16:32

Dalinkitės:  


Kelių barstytuvai dirba iki 22 valandos. Į tarnybos kiemą grįžę mašinų operatoriai techniką nuplauna ir sutvarko taip, kad esant reikalui iškart galėtų išvažiuoti į kelius.

Autorės nuotr.


Tiek sniego buvo seniai: sunku nuvalyti, nėra kur dėti

Eglė MIČIULIENĖ


Nors pastarosiomis paromis jau nebesninga, savaitės pradžioje ūžtelėjęs didžiulis sniego kiekis tiek gyventojams, tiek įvairioms tarnyboms pridarė daug problemų. Teko pulti valyti kiemus, gatves ir šaligatvius, kad visi išjudėtų iš namų, patektų į darbovietes, mokyklas, nusigautų iki miesto, o specialiosios tarnybos galėtų pasiekti nelaimės ištiktus žmones.



Motorinės šluotos neįveikia

Trečiadienio rytą sniego dangos storis Vilkaviškio rajone siekė 27 centimetrus, o apie Vištytį, Pajevonį prisnigo dar gausiau. Didžiausias darbymetis buvo pirmosiomis savaitės dienomis, bet nurimus snygiui darbai nesustojo.

„Sniego karas dar nesibaigė, žmonės intensyviai dirba. Bet su gamta nepakovosi. Prisnigo be galo daug, ir jei prasivalome gatves, kyla problemų su šaligatviais. Labai gaila, kad kol kas negalime panaudoti motorinių šluotų „Rider“, jos tokio sluoksnio sniego įveikti nepajėgia, todėl viskas daroma rankiniu būdu“, – trečiadienio popietę kalbėjo UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis vadovas Valentinas Gražulis.

Anot jo, norint suvaldyti tokią stichiją reikia pečius suremti visiems. Komunalininkų vadovas džiaugėsi supratingumu žmonių, kurie ne tik nusikasa kiemus, bet ir išėję pravalo šaligatvį.



Kasdien į gatves išvažiuoja 4 komunalininkų traktoriai su sniego valymo peiliais, su kastuvais ir šluotomis išeina 18 moterų bei 10 vyrų. Šaligatviams valyti dar naudojamas pūstuvas. Esant reikalui žmonės darbus pradeda ir 3 val. nakties. Dirbama ne tik pačiame mieste, technika vyksta ir į kolektyvinius sodus padėti užpustytiems gyventojams.



Stumdo vieni kitiems

UAB „Kybartų darna“ vadovas Vaidas Nacevičius tvirtino, kad jų žmonės gatvėse dirba nuo 6 val. ryto iki 22 val. vakaro – tol, kol galima kelti triukšmą. Kelius valo trys traktoriai, o su motorinėmis šaligatvių šluotomis – ta pati bėda, kaip ir Vilkaviškio kolegoms, jos tokio storio sniego sluoksnio neįveikia.

„Sulaukiame gyventojų skambučių – visi nori pagalbos sulaukti pirmi. Bet jie nepagalvoja, kad kai sninga, tai prisninga visuose Kybartuose ir visoje Lietuvoje, todėl pirmiausiai vykstame ten, kur juda didžiausi žmonių srautai“, – sakė „Kybartų darnos“ vadovas.

Blogiausia, kad gausiai iškritusio sniego nėra kur padėti, ypač – gyvenamosiose teritorijose. Tiek Vilkaviškio, tiek Kybartų komunalininkai sakė, jog darbus dar apsunkina ir kelininkų technika, kuri valydama gatves sniegu užverčia šaligatvius.

„Jei kelininkai nepridarytų tiek bėdos pagrindinėse gatvėse, viskas vyktų greičiau. Jie per dieną pravažiuoja po 3–4 kartus, užverčia šaligatvius, pėsčiųjų perėjas, ir mes vėl turime dirbti iš naujo. Žmonės nepatenkinti skambina mums, nors būname ką tik viską nuvalę. Kreipėmės į kelių tarnybą, prašėme, kad per miestus sniego valymo technika nevažiuotų taip greitai“, – kalbėjo V. Nacevičius.





Ta pati bėda kasmet

Dėl tos pačios problemos piktinosi ir gyventojai. Į „Santaką“ paskambinusi S. Nėries gatvėje gyvenanti vilkaviškietė vos neverkė iš apmaudo, kai dvi dienas sunkiai dirbusi atkasinėdama išvažiavimą iš kiemo ketvirtadienio rytą jį ir vėl rado užverstą sniegu. Tik šiuo atveju jį sustūmė ne kelininkai, o komunalininkas, su traktoriuku platinęs šaligatvio taką.

Vilkaviškio kelių tarnybos vyr. inžinierė Indrė Brazaitienė pripažino, kad bėda būna kiekvienais metais.

„Taip darome ne specialiai. Visiems vairuotojams esame pasakę, kad važiuotų lėčiau, bet kai kritulių kiekis ant kelio didelis, barstyklei reikia greičio, kad nustumtų sniegą. Atsiprašau komunalininkų, bet situacija tokia: tą sniegą stumdome vieni nuo kitų. Mes negalime palikti siauros važiuojamosios dalies, nes turi pravažiuoti ir sunkvežimiai. Jei sniegą bandytume išveži – vėl reikėtų papildomų resursų, tada jau kentėtų kiti keliai, nes ir sunkvežimių, ir vairuotojų turime ribotai“, – kalbėjo meistrė.

Anot jos, kai tokia gausa sniego, trūksta ir laiko, ir mechanizmų. Antradienį vyrai dirbo ekstremaliomis sąlygomis: vietomis sniego buvo virš greiderio ratų, vairuotojams buvo sunku įžiūrėti kelio ribas.



I. Brazaitienė priminė, kad keliai valomi prioritetine tvarka: pirmiausiai pajėgos siunčiamos į magistralę, paskui valomi krašto keliai, ir tik po to vykstama dirbti į žemesnio lygio kelius.



Vištytyje sniego daugiausiai

I. Brazaitienė džiaugėsi, kad žmonės pakankamai supratingi ir tarnybos neatakuoja skambučiais bei skundais – paskambina tik vienas kitas. Apie sudėtingas eismo sąlygas kelininkus informuoja seniūnai.

Labiausiai, anot kelininkų, šią savaitę kentėjo Vištyčio kraštas, nes ten, kaip ir visais metais, prisnigo gausiausiai.

„Dirbo ir greideriai, ir traktoriai su priekiniais verstuvais, ir sunkvežimiai su priekiniais bei šoniniais peiliais“, – pasakojo I. Brazaitienė.

Šiame krašte buvo ir neišvažiuojamų kelių.

„Pirmomis savaitės dienomis mokyklas pasiekė ne visi vaikai, aš ir pati vos atvažiavau iki darbo, nes rytais rajoniniai keliai buvo nevalyti, vietomis buvo neįmanoma prasilenkti su iš priekio atvažiuojančiu automobiliu. Vietinius kelius savo technika valė ūkininkas, su kuriuo yra sudaryta sutartis. Bet dabar situacija jau palyginti gera“, – sakė Vištyčio seniūnė Odeta Riklienė.



Druskos nepeikė

Šiemet buvo kilęs triukšmas dėl kelininkų naudojamos druskos – esą, iš Egipto apgabenta druska ledo netirpdo. Tačiau I. Brazaitienė tokias kalbas paneigė.

„Mūsų druska marokietiška, ji tirpdo, frakcija gera, o skirtumas tiktai tas, kad ne balta, o ruda. Tik pagal kelių priežiūros lygius keliai barstomi skirtingai: magistralė nuo Marijampolės iki Kybartų, krašto keliai link Pilviškių, Gražiškių barstomi tik druska, išskyrus per lijundras ir plikledžius, o visi kiti barstomi mišiniu“, – aiškino meistrė.

I. Brazaitienė prašė vairuotojų nepamiršti, kad žiemos sąlygos keliuose yra kitokios nei vasarą, todėl būtina pasirinkti saugų greitį bei įvertinti savo įgūdžius.

Esant labai blogai situacijai – neišvažiuojamam keliui – galima skambinti bendruoju telefonu 1871 arba budinčiojo telefonu Villkaviškyje 8 694 994 71.





Galerija: Sniegas




Publikuota: 2022-12-15 16:32:22

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai