Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda traktorių MTZ-82 (3000 Eur). Tel. (8 342) 47 638.
Galioja iki: 2023-09-29 11:21:43
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2022-12-08 17:04
„Šokančių batelių“ studijos jaunosios šokėjos (vadovė Vilija Jakubauskė) nacionaliniame „Aguonėlės 2022“ etape dalyvaus pirmą kartą. Vilijos JAKUBAUSKĖS nuotr. Penki kolektyvai jėgas išbandys nacionaliniame šokių ture
Rudeniui einant į pabaigą Vilkaviškio kultūros centre nuaidėjo regioninis Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių ir šokių studijų konkursinis festivalis „Aguonėlė 2022“. Į nacionalinį turą, kuris vyks Prienų kultūros ir laisvalaikio centre jau šį savaitgalį, pateko penki mūsų rajono šokių kolektyvai.
|
Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) organizuojamas festivalis po karantino suvaržymų su džiaugsmu grįžo į rajonų bei miestų scenas. Šiemet „Aguonėlė“ sudomino net 3 000 šokėjų iš visos Lietuvos bei Lenkijos. Konkursą lydi gražūs ir kilnūs tikslai – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, kelti moksleivių šokių kolektyvų meninį lygį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą bei ieškoti naujų kūrybinių idėjų.
Vilkaviškyje, konkurso regioniniame ture, jėgas išbandė 25-ios jaunučių, jaunių, jaunuolių, jaunimo, mergaičių ir merginų šokių grupės: iš Kauno ir Alytaus miestų, Vilkaviškio, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šakių, Jonavos, Kauno, Alytaus, Trakų, Druskininkų, Kaišiadorių, Elektrėnų, Varėnos, Birštono, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybių. Šokėjus konkursui ruošė 18 šokio mokytojų.
Atsižvelgdama į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą kolektyvus vertino profesionali LNKC sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija, kuriai pirmininkavo šio centro Mėgėjų meno skyriaus choreografijos specialistė Živilė Adomaitienė.
Iš mūsų rajono į nacionalinį etapą pateko šokio studijos „Šokantys bateliai“ 2-oji mergaičių šokių grupė bei Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupė „Norija“. Abiem kolektyvams vadovauja choreografė Vilija Jakubauskė.
Galimybę varžytis nacionaliniame ture taip pat pelnė du kolektyvai, vadovaujami choreografės Sonatos Jankienės. Tai – Vilkaviškio kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė bei Vaikų ir jaunimo centro jaunuolių liaudiškų šokių kolektyvas „Vyželė“.
Laimėjimu gali pasidžiaugti ir pilviškiečiai, nes drauge su jau minėtais kolektyvais į Prienus keliaus ir „Santakos“ gimnazijos merginų šokių kolektyvas „Santaka“. Merginas ruošė vadovė Eglė Šeštakauskienė.
Po regioninio turo pakalbinta choreografė V. Jakubauskė sakė, kad „Norijos“ šokėjos šiame festivalyje dalyvauja nuo 2007 metų ir visada iškovoja vietą nacionaliniame ture, tačiau „Šokančių batelių“ studijos jaunosios šokėjos dalyvaus jame pirmąjį kartą. „Džiaugiamės savo debiutu liaudies šokio konkurse. Tie, kurie seka mūsų veiklą, žino, kad didesnę dalį mūsų repertuaro sudaro šiuolaikiniai šokiai. Bet mums patinka iššūkiai – per du mėnesius paruošėme programą, su didele tėvų pagalba apsirengėme ir… debiutavome“, – džiaugsmo kolektyvo sėkme vadovė neslėpė ir „Šokančių batelių“ feisbuko paskyroje.
Nacionaliniame šokių konkurso rate varžysis net 61 jaunučių, jaunių, jaunuolių, jaunimo, mergaičių ir merginų šokių kolektyvas iš Lietuvos miestų, rajonų centrų, miestelių ir Punsko (Lenkija). Kolektyvai bus vertinami atsižvelgiant į jų menišką šokį, sceninę kultūrą, programų originalumą. Visi nacionalinio turo dalyviai bus apdovanoti konkurso rengėjo – Lietuvos nacionalinio kultūros centro – diplomais, o konkurso laureatai – piniginėmis premijomis.
Nuo 1986 m. rengiamas konkursas „Aguonėlė“ tapo svarbiausiu ir didžiausiu vaikų ir moksleivių šokių kolektyvų festivaliu Lietuvoje.
„Santakos“ inf.
Galerija: „Aguonėlė 2022“
Publikuota: 2022-12-08 17:04:17
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Į gaisrus – su nauja technika * Gidė turistams akcentuoja, kuo miestas gyvena šiandien * Meras – apie kartvelų svetingumą, baimes, ir... kiaules keliuose Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|