„Santaka“ / „Juodojo penktadienio“ išpardavimai gali tapti sukčių spąstais / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


„Juodojo penktadienio“ išpardavimai gali tapti sukčių spąstais


Artėjant „Juodojo penktadienio“ išpardavimams pareigūnai ir bankininkai ragina apsipirkimų mėgėjus neprarasti budrumo. Neretai pasitaiko, kad visuotiniu šurmuliu prisidengia finansiniai sukčiai. Jie siekia iš pirkėjų išgauti duomenis, kuriais pasinaudodami iš sąskaitų išvilioja nemažas pinigų sumas.

Sukuria svetaines

Prekybininkams skubant pasinaudoti besiformuojančia tradicija Lietuvoje minėti „Juodąjį penktadienį“, kibernetinio saugumo specialistai ragina nepasiduoti emocijoms dėl ypač didelių nuolaidų – pasitaiko nemažai atvejų, kai didžiules nuolaidas siūlančios elektroninės parduotuvės pasirodo besančios viso labo spąstai patikliems pirkėjams.

Apsiperkantieji elektroninėse parduotuvėse vis dažniau susiduria su tobulėjančiomis finansinių nusikaltėlių schemomis. Pastaruoju metu pasigirdo atvejų, kai sukčiai prisidengia žinomomis prekybos platformomis. Viešai žinomas atvejis, kai sukčiai populiarios drabužių perpardavimo platformos klientės prašė prisijungti prie banko paskyros, neva to reikia patvirtinti tapatybę ir užsitikrinti galimybę gauti lėšas už prekę. Taip buvo išvilioti asmens duomenys ir moteris neteko 23 tūkst. eurų.



Taip pat pasitaiko atvejų, kai galimas aukas sukčiai vilioja prisidengdami gražia elektroninės parduotuvės svetaine ar socialinių tinklų paskyromis. Netikrose svetainėse ar paskyrose dažniausiai žadamos milžiniškos nuolaidos ir akcijos, tad naršant skaitmeninėje erdvėje ir ketinant apsipirkti svarbu nuolat sau priminti – tai yra per gerai, kad būtų tikra.



Fiktyvūs bilietai

Perkant internetu reikia atidžiai vertinti asmens ar įmonės, kuriai pateikiate savo asmeninius ar mokėjimo kortelių duomenis, patikimumą. Taip pat svarbu žinoti, kad sukčiai nuolat mokosi iš nepavykusių apgavysčių ir tobulėja. Jie ne tik sukuria gerai atrodančias interneto svetaines, bet ir nukopijuoja bendrovių logotipus, įdiegia funkcijų, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti visiškai įprastai.

Pakankamai naujas ir sėkmingas sukčiavimo būdas – apsimesti renginių ar koncertų bilietų platintojais. Pasitaiko atvejų, kai žmonės susigundo su didele nuolaida įsigyti bilietus į renginį, kuris vyks po pusmečio ar net metų. Iki to laiko žmogus paprastai džiaugiasi įsigijęs pigesnius bilietus ir net nesusimąsto, kad jie gali būti netikri. Tik neįleistas į renginį supranta buvęs apgautas. Toks sukčiavimo būdas yra sudėtingai išaiškinamas, nes nuo pinigų pervedimo praeina labai ilgas laikas.





Kritinis mąstymas

Sukčiai įgudo rinkti gyventojų duomenis ir socialiniuose tinkluose, kur platinami įrašai apie tariamus prizų laimėjimus. Įrašų nuorodas paspaudę vartotojai dėl prizo sutinka galimam nusikaltėliui atskleisti savo duomenis.

Apsisaugoti nuo sukčių atakų gebėsime tik suprasdami, jog nusikaltėlių taikiniu galime tapti kiekvienas, todėl internetinėje erdvėje reikia neprarasti kritinio mąstymo.

Bankininkai pataria apsipirkinėjimams internetu naudoti atskirą mokėjimo kortelę ir joje nelaikyti santaupų, kad finansiniai sukčiai negalėtų jomis pasinaudoti. Vis dėlto, jeigu supratote, kad įvykdėte neaiškų sandorį ir galėjote patekti į sukčių pinkles – nedelsdami kreipkitės į policiją ir savo banką.



Pagal pranešimus spaudai







...



Publikuota: 2022-11-24 11:37:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai