„Santaka“ / Ligoninėje pradedamos lazerinės kojų venų operacijos / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Gydytojas Martynas Laukaitis pacientus konsultuos dėl visų kraujagyslių patologijų.

Asmeninio albumo nuotr.


Ligoninėje pradedamos lazerinės kojų venų operacijos

Eglė KVIESULAITIENĖ


Į Vilkaviškio ligoninę atkeliauja modernus naujos kartos aparatas – lazeris šviesolaidis, skirtas venų varikozei gydyti. Naujasis venų gydymo metodas – daug pažangesnis ir palankesnis pacientams.



Svajojo seniai

Apie tai, kad mūsų rajono ligoninėje kojų venos būtų operuojamos ne skalpeliu, o lazeriu, ligoninės vadovas Linas Blažaitis svajojo jau seniai – nuo tada, kai šiuos modernius aparatus įsigijo didžiosios šalies ligoninės. Prieš pusšeštų metų ligoninės vadovas į Vilkaviškį pakvietė medicinos mokslų daktarą chirurgą Zbignevą Ulatovskį. Iš Krokuvos (Lenkija) atvykęs medikas atliko dvi parodomąsias operacijas, kurias stebėjo Vilkaviškio ligoninės chirurgai. Tuo metu kojų venų operacijos lazeriu Lietuvoje buvo atliekamos tik didžiųjų miestų ligoninėse bei keliose privačiose klinikose.

Vilkaviškio ligoninės vadovas vylėsi, kad vietiniai chirurgai susižavės nauja operavimo metodika, o paruošus specialistą bus galima įgyti brangią aparatūrą.

Lazerį įsigijus Marijampolės ligoninei, vis daugiau pacientų iš mūsų rajono kojų venas vykdavo operuotis pas kaimynus. Senasis metodas, reikalaujantis daugiau ligonio pastangų ir ilgo gijimo proceso, vilkaviškiečių nebežavėjo.





Rado specialistą

Atėjo laikas naująsias technologijas įdiegti ir mūsų rajono ligoninėje, tad užsiimta aktyviomis kraujagyslių chirurgo, kuris atvyktų dirbti į Vilkaviškio ligoninę, paieškomis. Taip L. Blažaitis atrado Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose bei dar keliose gydymo įstaigose dirbantį kraujagyslių chirurgą Martyną Laukaitį.

Vilkaviškyje pradėsiantis dirbti gydytojas prisipažino, kad mūsų miestui, kaip ir visai Suvalkijai, jaučia sentimentų, mat pats yra kilęs iš Šakių.

Šeimos gydytoja dirbančios mamos paskatintas stoti į mediciną, Martynas prisipažįsta niekada dėl to nesigailėjęs, nes gyvybės mokslai jį visada traukė, o studijos buvo įdomios. Tačiau kraujagyslių chirurgija jo gyvenime atsirado visai atsitiktinai. Pasirinkęs praktiką atlikti kraujagyslių chirurgijos skyriuje taip susidomėjo šia sritimi, kad iš pradžių jautėsi tarsi patekęs į kosmosą – niekada lig tol nesusimąstė, kaip galima atverti žmogaus kraujagysles ir jas „suremontuoti“.

– Ši nepaprasto kruopštumo ir kūrybiškumo reikalaujanti sritis mane labai sužavėjo, todėl nedvejojau pasirinkdamas kraujagyslių chirurgijos rezidentūros studijas, – pasakojo M. Laukaitis.



Pasirinkimas jauno mediko nenuvylė ir baigus studijas. Jis džiaugiasi įdomiu, kasdien naujų iššūkių atnešančiu darbu. Mat kiekvieno paciento atvejis yra unikalus, iš gydytojo reikalauja daug išradingumo, kūrybiškumo, todėl dirbti labai įdomu.



Dažnos ligos

Medikas kalbėjo, kad kraujagyslių ligos yra gan dažnos. Jos skirstomos į venų bei arterijų ligas. Pastarosios yra retesnės ir sunkesnės. Jomis serga vyresnio amžiaus žmonės, turintys aterosklerozės rizikos veiksnių: padidėjusį kraujospūdį, cholesterolio kiekį, rūkantys, sergantys cukriniu diabetu.

Arterijų ligoms progresuojant sutrinka kraujotaka galūnėse, pradžioje nuėjus kelių šimtų metrų atstumą atsiranda sustoti priverčiantis blauzdų raumenų skausmas, vėliau skausmas gali progresuoti į nuolatinį arba atsiveria negyjančios žaizdos pėdose, prasideda gangrena. Tada būtina atlikti kraujotaką į koją atkuriančias procedūras arba operacijas. Tokios daromos tik specializuotuose centruose didžiųjų miestų ligoninėse.

Kur kas dažnesnės yra venų ligos – jų požymių turi apie 30–40 proc. žmonių. Gydant venų ligas – priešingai – reikia sunaikinti problemiškas kraujagysles. Venų liga dažniausiai išsivysto dėl vožtuvų nepakankamumo, todėl jose didėja kraujo spaudimas, venos plečiasi. Pacientas jaučia kojų skausmą, sunkumą, nuovargį, patinimą antroje dienos pusėje. Tai pagrindiniai venų ligų požymiai, kuriuos pajutę pacientai turi kreiptis į gydytojus.



Pirmiausia atliekamas venų echoskopinis ištyrimas. Tuomet gydytojas sprendžia, koks gydymas reikalingas. Kraujagyslių chirurgas M. Laukaitis mūsų rajono ligoninėje konsultuos pacientus dėl visų kraujagyslių patologijų ir atliks kojų venų operacijas. Anot mediko, šiuolaikinės kraujagyslių gydymo technologijos taip pažengusios, kad operacijos užtrunka trumpai ir kelia mažai rizikų.



Operacija be narkozės

Lazerinė venų operacija atliekama naudojant ultragarso aparatą, per odos dūrį į veną įvedamas specialus kateteris, pro jį – lazerinis šviesolaidis. Aplink šviesolaidį ir veną suleidžiamas tirpalas su vaistais nuo skausmo, pažeista venos dalis sudeginama. Ji susitraukia, užanka ir per keletą mėnesių išnyksta.

Tokia operacija atliekama be narkozės, jai nereikia specialiai pasiruošti, badauti, lengvesnis pooperacinis laikotarpis, pacientai greičiau atsistato. Po operacijos lazeriu pacientas gali iš karto vykti namo, po savaitės – eiti į darbą. Vienintelis dalykas, ko reikėtų vengti, kol sugyja žaizdelės, – didelis fizinis krūvis.

Lėtinė venų liga nėra mirtina, negydant gali kartotis venų uždegimai, o pagrindinė komplikacija yra trofinės opos blauzdose. Tuomet gydymas būna ilgesnis ir sudėtingesnis, ne visada galima atlikti operacijas, ypač sunkiai sergantiems kitomis ligomis pacientams.

Taigi tie, kas jaučia venų varikozei būdingų simptomų, turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris įvertinęs situaciją nusiųs konsultuotis pas kraujagyslių chirurgą.



...



Publikuota: 2022-11-22 12:28:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai