„Santaka“ / Forume diskutavo ir įvertino pastangas / Įvertinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įvertinimas

Dalinkitės:  


Kaimo turizmo sodybos „Dobilynė“ šeimininkei Jovitai Simanavičienei Vilkaviškio turizmo ir verslo centro direktorius Vitas Girdauskas įteikė padėką už lėtojo turizmo puoselėjimą.

Autorės nuotr.


Forume diskutavo ir įvertino pastangas

Simona SIMANAVIČIENĖ


Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) organizuotame 4-ajame verslo forume „Vilkaviškis - 2022“ pristatyti aktualūs pranešimai, o renginio kulminacija tapo „Verslo apdovanojimai 2022“. Mūsų krašto verslai įvertinimo sulaukė ir Marijampolėje vykusiame panašiame renginyje.Įmonių daugėja

Verslo dieną Vilkaviškio sporto ir pramogų centre susirinko kelios dešimtys rajono verslininkų bei svečių. Forume jiems suteikta informacijos apie verslo finansavimo bei investavimo galimybes rajone, aptartas Gyvenimo kokybės indekso (GKI) vertinimas, vyko diskusija verslumo ir konkurencingumo temomis. Didelio vilkaviškiečių susidomėjimo sulaukė dr. Mariaus Daraškevičiaus seminaras „Renginių etiketas verslui“.

Vietos verslo bendruomenę, kurią sudaro 452 įmonės, sveikino meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, Seimo narys Algirdas Butkevičius, Užimtumo tarnybos vedėja Reda Besasparienė, VšĮ „Lietuvos inovacijų centras“ Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas Vidas Butkus.Vilkaviškio TVIC vadovas Vitas Girdauskas akcentavo, kad verslų rajone daugėja. Tam įtakos turėjo Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės projektai jauno verslo sukūrimui, plėtrai.

„2022 metais įsteigta 15 autotransporto ir logistikos įmonių, 9 bendrovės pradėjo darbus statybų sektoriuje, 6 įmonės pasirinko pramogų ir sporto sritis. Augimas spartus, tačiau kaimynai bėga greičiau“, – apibendrino V. Girdauskas.Rodikliai žemi

Buvo apžvelgta verslumo ir konkurencingumo situacija rajone bei investavimo galimybės. Išryškėjo verslumo problema.

D. Riklienė pateikė GKI rajone vertinimą. Mūsų savivaldybė šalyje yra tik 52-oje vietoje. Nors GKI rodikliai (materialinės gyvenimo sąlygos, gyventojų verslumas ir verslų konkurencingumas, sveikatos apsauga, viešoji infrastruktūra, gyvenamosios aplinkos kokybė ir saugumas, kt.) per dešimtmetį didėjo, jų augimas nėra toks ryškus, kaip kitose kaimiškosiose savivaldybėse. Tiesa, 2020 m. duomenimis, pagal viešosios infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos kokybės ir saugumo rodiklio vidurkį Vilkaviškio rajonas tarp visų šalies savivaldybių užima 28-ą, o pagal švietimo paslaugas – 37-ą vietas.Pats žemiausias – verslumo ir konkurencingumo rodiklis. Jis priklauso nuo veikiančių ūkio subjektų skaičiaus, užsienio investicijų ir kt. Kai kurie rodikliai itin smarkiai skiriasi nuo Lietuvos vidurkio, kelis kartus atsilieka nuo kaimiškųjų savivaldybių vidurkio.

Dr. A. Jakubavičius kalbėjo, kaip būtų galima į rajoną pritraukti verslų, informavo, kokios finansavimo programos laukia 2022–2027 m. „Daug priklauso nuo nusiteikimo: ieškant finansavimo svarbiausia ne tikėtis gauti, o imti. Rengiant didelės vertės projektą būtina skirti pakankamai laiko ir jėgų. Sako: „Negavome finansavimo, nors projektas buvo geras.“ Taip nebūna“, – tvirtino svečias.Akcentavo problemas

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė-Milovanov aptarė smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programą.

„Verslas patiria problemų dėl energijos kainų. Mūsų tikslas būtų ne jas kompensuoti, o galbūt prisidėti prie projektų, kurie sumažintų išlaidas elektros energijai, – kalbėjo vedėja. – Svarstoma dėl kompensacijų įmonėms įdarbinant tam tikrų tikslinių grupių bedarbius, užregistruotus Užimtumo tarnyboje. Galvojama apie pavežėjimo bei dalinį išlaidų darbo vietos pritaikymui kompensavimą, kai darbo sutartis sudaroma su neįgaliu asmeniu.“Forumo dalyviams šios temos buvo aktualios. „Darbuotojai, vyresni nei 50 metų, dirba geriau negu jaunesni. Mano įmonėje jų dauguma. Deja, nėra aiškus finansavimas iš Užimtumo tarnybos. Kai kreipiamės dėl žmogaus įdarbinimo, siūlo finansuoti pusę metų, tačiau praktiškai telieka mėnesis ar du, nes Užimtumo tarnybai pritrūksta pinigų. Tai mažam verslui kerta per uodegą“, – kalbėjo UAB , , Remavita“ direktorius Ričardas Martinkus.

UAB „Cipel Baltika“ vadovė Akvilė Grumblienė akcentavo pavėžėjimo bei apgyvendinimo problemas. „Išsinuomoti būstą Vilkaviškyje sudėtinga. Autobusai važiuoja tik į stotį, o iš jos pėsčiomis pasiekti „Žemkalniją“ ar Pramonės gatvėje esančias įmones žmonėms yra sunku“, – problemą įvardijo direktorė.

Jai antrinęs UAB „Vilkauja“ vadovas Linas Dubickas pridūrė, kad darbuotojai turi prisitaikyti prie autobusų grafiko, dėl to jie anksčiau baigia dirbti, patiriami darbo laiko nuostoliai.

Rajono kaimiškųjų vietovių darbingi gyventojai ieško galimybės apsigyventi Vilkaviškyje. Nekilnojamojo turto brokerė Inga Ciesiūnė sakė per savaitę sulaukianti bent penkių skambučių dėl būsto nuomos. „Nėra, ką pasiūlyti. Būtų puiku, jei vyktų naujų būstų statybos“, – akcentavo verslininkė.

Verslo dienos dalyviai taip pat buvo supažindinti su kraštiečio Karolio Šlivinsko idėja Vištyčio slidinėjimo trasos kalną pritaikyti poilsiui bei pramogoms.Pagerbė nominacijomis

Kelioms verslo įmonėms tradiciškai buvo įteiktos nominacijos.

„Leiskite nuoširdžiai padėkoti už jūsų begalinį indėlį į mūsų rajono klestėjimą, sukurtas ir kuriamas darbo vietas, produkciją ir paslaugas, kuriomis didžiuojamės, siūlome atvykusiesiems, patys naudojamės, už patirtį, kuria dalijatės su mumis ir augančia karta būdami mentoriais“, – verslininkams kalbėjo forumą vedusi Daiva Riklienė.

Nominacija už investicijas į verslo plėtrą buvo skirta plastiko gaminių liejimu užsiimančiai įmonei „Triplan LT“. Nominacijos žymenį įmonės atstovui Modestui Ciesiūnui įteikė meras A. Neiberka.

Seimo narys A. Butkevičius padėkos raštą už verslo plėtrą regione skyrė UAB , , Remavita“ direktoriui Ričardui Martinkui. Pagrindinė šios įmonės veikla – sausos medienos obliavimo, kalibravimo, pjaustymo darbai.

Nominacija už investicijas į modernias technologijas ir verslo plėtrą atiteko betono gamyba ir žemės darbais užsiimančiai įmonei „Statkasta“. Padėką jos vadovui Svajūnui Grabauskui įteikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas Vidas Butkus.Užimtumo tarnybos Vilkaviškio skyriaus vedėja Reda Besasparienė nominaciją už suteiktą galimybę karo pabėgėliams skyrė UAB „Art Glacio“ direktoriui Arūnui Simučiui.

„Santakos“ laikraščio redakcija įsteigė nominaciją „Metų ryžtas“. Redaktorė Dangyra Apanavičienė jos žymenį įteikė UAB „Gelanga“ priklausančios kavinės „Luna Rossa“ administratorei Inesai Bandariavičiūtei.

Laikraštis „Suvalkijos kraštas“ nominacija už kūrybiškumą reklamos srityje įvertino grožio ir stilistikos namus „Akis“. Apdovanojimą atsiėmė įmonės atstovas Lukas Liepinaitis.Išskirtinio dėmesio sulaukė kaimo turizmo sodyba „Dobilynė“, kurios šeimininkei Jovitai Simanavičienei Vilkaviškio TVIC vadovas V. Girdauskas įteikė padėką už lėtojo turizmo puoselėjimą.

„Dobilynės“ savininkai taip pat gavo padėką už dalyvavimą etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse bei dėmesį etninei kultūrai ir aplinkosaugai.Įvertino už plėtrą, išmintį ir darną

Mūsų krašto verslai įvertinimo sulaukė ir Marijampolėje vykusiame verslo forume. Jame geriausioms regiono savivaldybių įmonėms buvo įteikti apdovanojimai „Metų žvilgsnis 2022“. Nominantus pristatė Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Šakių ir Vilkaviškio rajonų savivaldybės.Nominacija už įmonės dinamišką plėtrą ir darnios aplinkos kūrimą Vilkaviškio rajone skirta įmonei „Vilkasta“. Apdovanojimo žymenį ir diplomą šios bendrovės statybos direktoriui Artūrui Kiaulakiui įteikė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Apdovanojimu už profesinę išmintį, kūrybinį polėkį ir bendradarbiavimą pagerbta UAB „Statkasta“ buhalterė Kristina Grabauskienė....Galerija: Verslo apdovanojimai
Publikuota: 2022-11-22 08:14:04

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Paežerių dvaras kviečia mėgautis turininga vasaros programa
* Negalia vilkaviškiečiui netrukdo kurti įstabaus grožio dirbinių
* Liturginių drabužių parodoje – unikalūs siuviniai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai