„Santaka“ / Maža pradžia su didelėmis viltimis / Gyvenimo būdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dirbamos žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-09-29 09:16:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimo būdas

Dalinkitės:  


Floristikos mokymus neseniai baigusi Gižų kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Svirupskienė džiaugėsi, kad Vėlinėms gamintos jos puokštės beveik visos buvo išpirktos.

Autorės nuotr.


Maža pradžia su didelėmis viltimis

Simona SIMANAVIČIENĖ


Virginiją Svirupskienę daugelis gižiečių ir visuomenininkų pažįsta kaip darbščią bei aktyvią kaimo bendruomenės pirmininkę. Nors darbų nei bendruomeninėje veikloje, nei asmeniniame gyvenime netrūksta, moteris atrado dar vieną širdžiai mielą užsiėmimą – floristiką.



Baigė mokymus

Buhalterijos specialybę įgijusi ir dvylika metų šioje srityje dirbusi V. Svirupskienė negalvojo, jog kada nors imsis komponuoti puokštes. Tiesa, derinti, rišti gėles asmeninėms šventėms moteris mėgo jau anksčiau. Dėl šios priežasties Užimtumo tarnyboje Virginija ne kartą teiravosi apie floristikos kursus, o vos tik atsirado proga mokytis – nedvejodama sutiko.

„Turėjome puikią dėstytoją, kuri ne tik išmokė įvairių technikų, bet ir „praravėdavo“ mūsų kompozicijas, jei šių elementai neatitikdavo proporcijų, – prisiminusi juokėsi V. Svirupskienė ir sakė, jog šioje srityje konkurencijos netrūksta, todėl nėra lengva įsidarbinti ar rasti vietą, kur atlikti praktiką. – Mūsų grupėje buvo dešimt moterų, po mokslų turėjome pradėti floristinę individualią veiklą arba įsidarbinti gėlių salone.“



Floristikos kursai, kuriuose mokoma puokščių komponavimo pagrindinių taisyklių bei kitų šios veiklos subtilybių, truko devynis mėnesius. Mokymams pasibaigus Virginija ėmėsi gaminti dirbtinių gėlių kompozicijas kapams puošti, kadangi visai čia pat buvo lapkričio šventės – puiki proga panaudoti įgytas žinias.

„Iš Vėlinėms pagamintų keturiasdešimties puokščių liko vos kelios. Žinoma, tai, kas patinka vienam, nebūtinai patiks ir kitam. Šiais metais buvo populiarios baltų žiedų kompozicijos, žmonės taip pat rinkosi ir gyvas gėles, žinoma, atsižvelgdami į kainą ieškojo pigesnių“, – sėkminga pirmąja prekyba Marijampolėje, Degučių turguje, džiaugėsi Virginija ir prasitarė, jog pati labiausiai mėgsta pastelinių spalvų puokštes.

Nors floristika moteriai dar visai nauja veikla, noro kurti ir džiuginti klientus netrūksta. Dėliodama kompoziciją floristė išskirtinį dėmesį skiria estetiniam vaizdui, todėl stengiasi, kad puokštės būtų patrauklios. „Nesinori, kad būtų matyti floristinė puta, todėl šakeles dedu gana tankiai. Stengiuosi išlaikyti proporcijas, todėl styrančių pavienių šakų irgi nepalieku“, – akcentavo gižietė.



Šiuo metu V. Svirupskienė su dukra yra sukūrusios savo prekės ženklą „ViSvi floristika žvakės“.



Svajonėse – gėlių paviljonas

Nors pati Virginija yra kilusi iš Marijampolės, ryšys su Gižais užsimezgė dar vaikystėje, kai šiame kaime viešėdavo pas močiutę. „Čia prabėgo visos mano vasaros“, – sakė pašnekovė. Dabar ji su šeima gyvena netoli Gižų esančiame Adamarinos kaime, kur su vyru turi avių ūkį.

„Be šeimos palaikymo vargu ar būčiau išgyvenusi visus iššūkius. Labiau mėgstu motyvuoti kitus, o pačiai drąsos kartkartėmis pritrūksta“, – mintimis dalijosi moteris ir prasitarė, jog realizuoti save kitose veiklose ją itin skatino vyras Žydrūnas.

Šeima augina tris vaikus, kurie ne tik džiaugiasi naująja mamos veikla, palaiko, bet ir išsako savo nuomonę. Vyriausioji dukra jau studentė, sūnus – gimnazistas, o pats mažiausias – darželinukas. „Keturmečio visur pilna, jis linksmas pagalbininkas“, – juokėsi Virginija.

Kol kas floristė gėlių kompozicijas kuria namuose, tačiau neslepia svajojanti apie nuosavą gėlių paviljoną ar floristikos kampelį. Tiesa, to dar reikės palaukti, nes riboja finansinės galimybės. Užtat artėjantis kalėdinis laikotarpis skatina pasinerti į naują kūrybą: planuose – advento vainikų dirbtuvės bei kitų kalėdinių dekoracijų iš augalų gamyba.



„Maža pradžia su didelėmis viltimis“, – taip savo naujuosius siekius apibūdino floristė Virginija.



Nepasidavė ligai

Šiuo metu Gižų kaimo bendruomenė vienija aštuonias dešimtis įvairaus amžiaus narių, tačiau pačių aktyviausių, kaip sako jai vadovaujanti visuomenininkė V. Svirupskienė, yra apie dvidešimt. Svirupskių šeima prie bendruomenės veiklos prisijungė prieš septynerius metus ir vos po mėnesio vykusiuose pirmininko rinkimuose buvo pasiūlyta Virginijos kandidatūra.

„Atsimenu, net apsiverkiau, kai žmonės mane išrinko. Nežinojau, nuo ko pradėti. Laimė, turėjau pagalbininkų, kurie manimi patikėjo ir vedė už rankos. Tai Rūta Raškauskienė, Nijolė Vaitūnaitienė, Gižų seniūnas Romas Kučiauskas bei Onutė Maksvytienė“, – veiklos pradžią bendruomenėje prisiminė V. Svirupskienė.

Deja, vos pradėjus darbus bendruomenėje gyvenimas Virginijai ir jos šeimai pamėtėjo nelengvą iššūkį: į jaunos moters gyvenimą pasibeldė onkologinė liga. „Metus teko „padraugauti“ su vėžiu. Labai padėjo artimieji, o ir bendruomenės nariai suprato, kad tuo laikotarpiu turėjau visas jėgas bei laiką skirti kovai su liga“, – prisiminė V. Svirupskienė.

Dabar Virginija jaučiasi puikiai. Kaip tikra šeimininkė ji aprodė gražiai sutvarkytus bendruomenės namus, greta augančias liepas, iš kurių medų, vartojamą edukacijoms, renka bitės. Taip pat moteris papasakojo apie bendruomenės siūlomą edukaciją „Gižai – liepų kaimas“ bei turtingą vietovės istoriją.

„Norėtųsi, kad daugiau veiklos turėtų mūsų įkurta „Liepų kaimo“ siuvyklėlė, o taip pat labai džiugintų, jei bendruomenės nariai būtų aktyvesni. Stengiamės atsižvelgti į kaimo žmonių poreikius. Todėl buvo įrengti lauko treniruokliai, poilsio zonos, yra organizuojami įvairūs renginiai, mokymai. Kitąmet bendruomenė minės savo 20-metį, todėl laukia daug darbų“, – ateities planais dalijosi darbšti visuomenininkė.



Publikuota: 2022-11-14 08:01:35

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ant Vilkaviškio pastatų „nutūpė“ paukščiai ir gyvūnai
*V. Kudirka besidomintis vilkaviškietis siekia ištaisyti istorinę klaidą
* Gamtos turtai – nuo grybo iki erelio
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai