„Santaka“ / Pašalinkite perteklinę drėgmę iš savo namo – 4 patarimai / Būstas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Būstas

Dalinkitės:  



Pašalinkite perteklinę drėgmę iš savo namo – 4 patarimai


Drėgmė ir vanduo aplinkoje yra visiškai natūralus reiškinys. Drėgmė į jūsų namus gali patekti iš daugelio šaltinių. Tai gali įvykti dėl nuotėkio. Cokoliniame aukšte daug drėgmės perduoda pati žemė, nuosavuose namuose ar pirmuose aukštuose pasitaiko, kad vandeniui pavyksta prasiskverbti pro rūsio grindis. Drėgmė į namų orą gali patekti ir iš vonios kambario, dušo ar net gaminant maistą. Drėgmę gamina ir pats žmogus, kvėpuodamas.

Drėgmės kiekis, kurį gali išlaikyti jūsų namų oras, priklauso nuo jo temperatūros. Krentant temperatūrai, oras gali išlaikyti mažiau drėgmės. Dėl to įprasta matyti, kad vasarą drėgmė pakyla, žiemą ir rudenį – krenta. Tačiau perteklinė drėgmė ir kondensacija namuose yra pavojinga. Jeigu esama ventiliacija yra nepakankama arba santykinis drėgmės lygis – labai aukštas, paskaitykite mūsų straipsnį ir susipažinkite su galimais sprendimais, kaip pašalinti perteklinę drėgmę iš oro.

Visų pirma – kokią realią grėsmę kelia drėgmės perteklius?


Gyvenamosiose patalpose, santykinė oro drėgmė neturėtų viršyti 60%. Tačiau ypač senos statybos namuose ir/ar karštesnę vasaros dieną, tokią ribą drėgmės lygis daug kur viršija. Tokios sąlygos sukelia ne tik fizinį diskomfortą. Jos yra pavojingos sveikatai bei su jomis nereikėtų taikstytis.

Kad suprastume, kokį poveikį perteklinė drėgmė daro mums, pirmiausia turime išsiaiškinti, kaip kūnas vėsinasi ir reguliuoja temperatūrą. Kai mums karšta - prakaituojame. Savo ruožtu, tai padeda mums atvėsti.

Kai ore yra daug drėgmės, prakaitas negali išgaruoti, todėl būna karšta, tvanku, oda pasidaro lipni, nemaloni. Norėdamas atsivėsinti, mūsų kūnas turi dirbti dar intensyviau. Dėl to gausiai prakaituojame, pagreitėja kraujotaka, padažnėja kvėpavimas. Dėl pernelyg gausaus prakaitavimo organizmui kyla rizika patirti dehidrataciją.

Didelė drėgmė taip pat sukuria idealias sąlygas plisti pelėsiui. Jis su savimi gali atnešti organizmui kenksmingas bakterijas, alergenus. Drėgmė taip pat padeda platinti ligas, apsunkina šildymą.

Įsigykite oro sausintuvą

Pirmoji gynybos linija ir, ko gero finansiškai mažiausiai resursų reikalaujantis sprendimas yra oro sausintuvo įsigijimas. Kai kurie oro sausintuvai ne tik pašalina drėgmę iš oro, bet taip pat gali jį išvalyti nuo virusų, nemalonių kvapų, kitos taršos.


Sausintuvas drėgmės lygį gali sumažinti pastebimai ir gana efektyviai. Tačiau reikia suprasti, kad jis tik sumažina padarinius, tačiau negali eliminuoti priežasties. Tai – laikinas, nors ir geras sprendimas.

Be galo naudinga turėti ir ventiliatorių arba rekuperatorių, kuris leistų orui cirkuliuoti. Jeigu cirkuliacija per maža, viduje nusistovės labai aukštas drėgmės lygis.

Pakeiskite savo įpročius ventiliuojant patalpas

Jeigu norite, kad drėgmės lygis būtų mažesnis, turite vėdinti savo patalpas. Dėl šios priežasties dažnu atveju ekspertai pataria įsirengti rekuperatorius, ventiliatorius ar specialias angas, pro kurias į vidų patektų oras iš lauko. Tai užtikrina, kad drėgmė nenusistovės ant paviršių ir neliks vienoje vietoje bei tai, jog ant, pavyzdžiui, langų, nesikauptų kondensacija.

Tuo atveju, kai paliksite bent mikroventiliacinę angą savo languose ar įjungsite bent mažiausią kondicionieriaus nustatymą dažniau, su aukštu drėgmės lygiu turėtumėte susidurti bent vos vos mažiau.

Turėkite specialius drėgmės matuoklius po ranka

Jeigu neturite drėgmės matuoklio, viską keisti galėsite tik iš nuojautos. Na, o nuojauta nebūtinai visada būna tiksli. Pripratus būti patalpose, kur drėgmė yra aukšta, nejausite to, kad jos lygis yra gerokai per aukštas. Pojūtis pradės erzinti tik tuomet, kai drėgmė bus nepakeliama, tarkime – 75-80%.


Turint drėgmės matuoklį, situaciją galima stebėti realiu laiku. Drėgmė pakyla? Pats laikas įjungti rekuperatorius, atnešti į kambarį sausintuvą ar padidinti ventiliaciją. Drėgmė nukrito? Galima įrangą išjungti ir pastangas perkelti kitur.

Atlikite profesionalų drėgmės ir sandarumo matavimą patalpose

Drėgmės matavimas su profesionalia įranga parodo daugiau nei tik jos lygį ore. Su šiais įtaisais profesionalai gali nustatyti, per kur drėgmė ateina į jūsų patalpas, ar ji neprasiskverbė iki konstrukcijos ir ar, pavyzdžiui, pelėsis neišplito tiek, kad jo pašalinti beveik neįmanoma.

Sandarumo testo metu identifikuojami šalčio tiltai, randamos silpnosios vietos. Galbūt susidėvėjo kokios nors tarpinės ar tvirtinimo detalės , jas reikia pakeisti, o galbūt vienintele išeitimi lieka visiškas objekto apšiltinimas iš naujo bei rekuperacinės sistemos įrengimas? Visa tai pasakys profesionalai. Vienkartinės konsultacijos kaina tikrai bus nedidelė, palyginti su nuolatiniu pelėsio valymu, išaugusiomis šildymo išlaidomis ar nuolat netenkinančia sveikatos būkle.



Publikuota: 2022-09-26 10:25:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai