„Santaka“ / Tapyba ant sienos – iššūkis, apie kurį menininkė seniai svajojo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-09-05 16:32

Dalinkitės:  


Kiemo sieną išgražinusi Ieva Gudaitytė sakė, jog sunkiausia buvo sugalvoti idėją ir teptuku išpiešti laumžirgio sparnus.

Autorės nuotr.


Tapyba ant sienos – iššūkis, apie kurį menininkė seniai svajojo


Vienos vilkaviškiečių šeimos kiemo siena pražydo spalvingu piešiniu. Ant grubaus tinko įsitaisęs didžiulis laumžirgis ir stilizuotos gėlės – tai marijampolietės moksleivės Ievos Gudaitytės kūrinys, kurį mergina pirmą kartą atliko jai pačiai dar neišbandyta technika – purškiamaisiais aerozoliniais dažais. Tačiau svarbiausia, kad bandymo rezultatu liko patenkinta ir darbą užsakiusi namų šeimininkė, ir pati menininkė.


Draugės mamos pasiūlymas


Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje besimokanti Ieva daile domisi nuo vaikystės. Puikius darbus ji atlieka popieriuje, tačiau tapyti ant tinko sienos merginai dar nebuvo tekę. Todėl kai draugės vilkaviškietės mama pasiūlė tai padaryti, Ieva iškart sutiko.

– Mano draugės mamai Jūratei kilo idėja pagražinti nuobodžią sieną kieme. Ji buvo mačiusi mano piešinių, juos gyrė. Gal todėl ir nusprendė pasiūlyti man šį darbelį. Aš, žinoma, mielai sutikau. Jau seniai norėjau išsikelti tokį iššūkį – atlikti didelį tapybos darbą ant sienos, – netikėtai pasiūlyta galimybe išbandyti save kitoje dailės meno srityje džiaugėsi I. Gudaitytė.


Idėja kilo netikėtai


Menininkė sakė, kad sunkiausia buvo sugalvoti gražų, originalų eskizą. Laumžirgis nebuvo pati pirmoji idėja, ši mintis jai kilo visai atsitiktinai.


– Ilgai mąsčiau, kaip galėčiau papuošti tą sieną. Sėdėjau prie tvenkinio, o ten buvo neįtikėtinai daug laumžirgių, kurių grožiu negalėjau atsigėrėti. Staiga pamaniau, kad šis gyvūnas neblogai atrodytų ant sienos, ypač komponuojamas su gėlėmis, – apie sumanymą pasakojo moksleivė.

Ir tada Ieva ėmėsi darbo – pačios sugalvotą eskizą piešdama su purškiamaisiais dažais ji perkėlė į realybę – ant lauko sienos. Pasak merginos, ilgiausiai užtruko laumžirgio sparnų piešimas teptuku, nes sienos paviršius nėra lygus.


Iššūkį sėkmingai įveikė


I. Gudaitytė neslėpė, kad pirmą kartą atliekant tokio pobūdžio darbą baimės buvo.

– Iš pradžių labai jaudinausi. Juk pirmą kartą tapiau ant sienos su aerozoliniais dažais. Svarbiausia – ne sau, o kažkam kitam. Tačiau vos pradėjusi piešti pamačiau, kad nieko čia baisaus nėra ir toliau tiesiog mėgavausi darbo procesu, – patirtu įspūdžiu dalijosi Ieva.

Daugeliui gali atrodyti, kad tapymas ant sienos, o ypač karštą vasaros dieną, reikalauja labai daug pastangų. Tačiau Ievai tai nebuvo daugiausiai iššūkių teikusi darbo dalis. Ji džiaugėsi, kad viskas sekėsi geriau nei tikėjosi ir darbas pavyko. Vis dėlto menininkė kritikos sau negailėjo.


– Tam tikras detales galėjau padaryti ir geriau. Tačiau tai tik mažos smulkmenos, dėl kurių pasistengiau savęs per daug negraužti, – žvelgdama į savo darbą kalbėjo Ieva.

Vilkaviškietė Jūratė liko patenkinta kiemą pagyvinusiu kūriniu ir negailėjo moksleivei pagyrų.

– Mergina turi puikią meno gyslelę. Pati nebūčiau sugalvojusi tokio piešinio. Man patinka ir pati mintis, ir spalvos. Labai džiaugiuosi šio kūrybinio darbo rezultatu ir akivaizdžiai pagražėjusia namų erdve, – kalbėjo namų šeimininkė Jūratė.


Pomėgio piešti nesieja su būsima profesija


– Nuo mažumės man sekėsi piešti. Šį polinkį tikriausiai paveldėjau iš vienintelio giminėje mėgstančio tapyti žmogaus – močiutės. Dažnai gėriuosi jos paveikslais, – pasakojo Ieva.

Ji sakė, kad šį pomėgį atrado dar pirmoje klasėje, kai pradėjo lankyti jai labai patikusias dailės pamokas. Nors profesionaliai dailės Ieva niekur nesimokė, tačiau jos piešiniai visiems kelia didelį įspūdį. Dailės mokytojos paskatinta menininkė aktyviai dalyvauja įvairiose tapybos parodose, kultūriniuose renginiuose. Nors piešti sekasi puikiai, I. Gudaitytė neplanuoja to sieti su profesijos pasirinkimu.

– Menas mane lydės visą gyvenimą, tačiau aš piešiu savo malonumui ir šio savo pomėgio tikrai nenoriu paversti darbu, – tvirtai nusprendusi mergina.


Ieva dažniausiai piešia nerealistiškus, animacinių filmų stiliaus objektus, mėgsta ryškias spalvas. Ji sakė, kad įkvėpimas dažnai užklumpa netikėtai.

– Kartais tik paimu baltą popieriaus lapą, pradedu nuo apskritimo, kuris staiga pavirsta galva. Taip palengva ir susidėlioja visas žmogaus kūnas bei gimsta daugelis mano piešinių, – apie kūrybinį procesą pasakojo Ieva.

Jaunoji menininkė gali pasigirti ne tik akį traukiančiais piešiniais. I. Gudaitytė yra gabi ir darbšti moksleivė, gimnazijoje pasiekusi aukščiausių įvertinimų. Praeitais mokslo metais respublikiniame filologų konkurse ji užėmė trečiąją vietą. Laisvalaikiu mėgsta groti pianinu, nes yra baigusi muzikos mokyklą, domisi kompiuteriniais žaidimais.



Agnė JANKAUSKAITĖ





Galerija: Tapyba




Publikuota: 2022-09-05 16:32:52

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai