„Santaka“ / Dešimtoko pomėgis – ekstremalus sportas ir mažasis BMX dviratis / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Arną Chadaravičių gižiečiai dažnai mato prašvilpiantį miestelio gatvėmis su BMX dviračiu ir išdarinėjantį įvairiausius triukus.

Nuotr. iš asmeninio albumo.


Dešimtoko pomėgis – ekstremalus sportas ir mažasis BMX dviratis


„Svarbiausia – nebijoti kristi“, – kaip esminį būdo bruožą dviračių motokrosu užsiimantiems žmonėms įvardijo Arnas Chadaravičius, Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro būsimasis dešimtokas.



Užsiima neįprastu sportu

Vos dešimtmetį Lietuvoje gyvuojantis sportas – mažųjų dviračių krosas pritraukė vaikino dėmesį visai atsitiktinai. Internete pamatęs užsieniečius, mažaisiais BMX dviračiais atliekančius įvairius triukus, A. Chadaravičius nusprendė ir pats tai išbandyti.

BMX dviratį jis įsigijo prieš ketverius metus. Pradžia nebuvo lengva. „Kai tik pradėjau važinėti šiuo dviračiu, jau galvojau, kad išmokti triukų nepavyks, nes pasirodė, jog tai yra labai sunku. Gal dėl to Lietuvoje, tuo labiau – mūsų krašte, šiuo sportu užsiimančių žmonių, iš kurių galėtum mokytis, nedaug arba išvis nėra“, – pradžią prisiminė Arnas.

Tačiau vaikinas nenuleido rankų ir iš internete patarimus teikiančių užsieniečių išmoko atlikti keletą triukų. Pramokti pirmąjį triuką – važiuoti ant vieno rato – užtruko net dvejus metus.


„Nenustoju mokytis, turiu užsibrėžtą tikslą ir kryptingai jo siekiu“, – patirtimi dalijosi atkaklumo nestokojantis Arnas.



Bendraamžiai išbandyti nedrįsta

A. Chadaravičius sakė, kad tarp jo draugų kol kas nėra nė vieno, kuris būtų susidomėjęs tokiu pomėgiu. „Visų pirma, šie dviračiai yra brangūs, tad ne visiems prieinami. Aš pats jį nusipirkau iš pažįstamų. Kiti tiesiog bijo mokytis triukų. Vis dėlto tai nėra saugi veikla ir, jeigu elgsiesi neatsargiai, labai greitai gali patirti traumą“, – pasakojo Arnas. Jam pačiam per ketverius važinėjimo BMX dviračiu metus neteko stipriai susižeisti.

Pasak vaikino, didžiausias sunkumas – idealios pusiausvyros išlaikymas. „Vos vienas netikslus judesys, ir tu jau esi ant žemės“, – sakė moksleivis. Iššūkių kelia ir specialių aikštelių trūkumas. Arčiausios ir tik kelios yra Marijampolėje, tad tenka treniruotis gatvėje, o tai tik padidina nesaugumą.



Ypatingos dviračio savybės

BMX dviračiai su šiuo sportu nesusipažinusiems žmonėms gali priminti vaikiškus dviratukus dėl jų mažo dydžio. Tačiau atitinkama geometrija ir žemai esantis balnelis palengvina triukų atlikimą, nes tai daroma stovint. Šių dviračių tipai yra keli: triukų ir lenktyniniai.


A. Chadaravičius įsigijęs triukams skirtą BMX’ą. „Šis dviratis skiriasi nuo kitų tuo, kad yra lengvesnis, manevringesnis ir be stabdžių“, – netradicinę transporto priemonę apibūdino vaikinas.

Nors Lietuvoje mažųjų dviračių krosas nėra populiarus sportas, Arnas skatina ekstremalias veiklas mėgstančius jaunuolius būtinai tai išbandyti: „Tikrai labai įdomus būdas aktyviai praleisti laisvalaikį. Aš tikiuosi, kad ateityje susidomėjimas šiuo sportu tik didės.“

Beje, mažųjų dviračių krosas nėra vienintelis neįprastas Arno pomėgis. Vaikinas taip pat kolekcionuoja senovinius daiktus – daugiausia iš Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų laikotarpių. Šį pomėgį jis atrado būdamas vos aštuonerių metų, kai įsigijo metalo detektorių ir pradėjo ieškoti daiktų po žeme. Jaunuolio kolekcijoje jau sukaupta per 60 įvairių eksponatų: statulėlių, monetų, karinių uniformų, gertuvių, žiūronų ir kitų daiktų.



Agnė JANKAUSKAITĖ



Publikuota: 2022-08-23 10:53:55

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai