„Santaka“ / „LT Bluegrass boys“ koncertu užbaigta ketvirtoji „Vištyčio muzikos pakrantė“ / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Projekto organizatorius Egidijus Polita (centre) prasitarė, kad grupę „LT Bluegrass boys“ į „Vištyčio muzikos pakrantę“ kvietė atvykti jau keletą metų, todėl labai džiaugėsi, jog susitikimas įvyko ir Lorencas Lengvinas (kairėje), Ričardas Gadeikis, Lukas Gadeikis bei Artūras Jurkšaitis žiūrovams padovanojo neužmirštamą vakarą.

Autorės nuotr.


„LT Bluegrass boys“ koncertu užbaigta ketvirtoji „Vištyčio muzikos pakrantė“

Simona SIMANAVIČIENĖ


Šiltą šeštadienio vakarą gausus būrys muzikos mėgėjų traukė į jau paskutinį projekto „Vištyčio muzikos pakrantė“ koncertą. Čia išskirtines mandolinos, gitaros, kontraboso ir dobro melodijas skleidė bliugraso stiliaus grupė „LT Bluegrass boys“.



Grįžo kraštietis

Pasibaigė jau ketvirtasis „Vištyčio muzikos pakrantės“ koncertų maratonas. Šiemet išskirtinai daug muzikos dovanojo ne tik iš kitų miestų atvykę muzikantai, bet ir mūsų krašto atlikėjai: skambėjo smuikininkės Rimos Gliaubicienės melodijos, saksofonisto Kęstučio Malskio muzika. Taip pat pasirodė darnus Nomedos Klimauskienės, Aidos Klimauskaitės ir Linos Račkauskienės kolektyvas bei solistė Žyginta Jašinskaitė. Eksponuota Deimantės Šuliauskaitės fotografijų paroda.

Abejingų nepaliko ir paskutinis koncertas, į kurį pakvietė grupė „LT Bluegrass boys“. Beje, vienas iš jos vokalistų – taip pat mūsų kraštietis Artūras Jurkšaitis.

Pasiklausyti nedažnai Lietuvoje girdimos bliugraso stiliaus muzikos susirinko gausus būrys žiūrovų, todėl atvykusiesiems į renginį kiek vėliau reikėjo gerai paieškoti, kur įsitaisyti. Per akustinį grupės pasirodymą klausytojai negailėjo plojimų, muzikantai – smagių dainų, o renginį vedęs A. Jurkšaitis – pašmaikštavimų.



Koncerto pabaigoje publika stojosi, šūksniais dėkojo atlikėjams, o keletas žmonių smagiai trypė skambant paskutiniams muzikos akordams.

Visos „LT Bluegrass boys“ dainos buvo atliktos anglų kalba. Lietuviškai nuskambėjo vienintelė. Jos žodžių autorius – A. Jurkšaitis. Iš muzikalios šeimos kilęs vyriškis apdainavo Suvalkijos kraštą, o po koncerto sutiko laikraščiui papasakoti apie muziką bei gimtinės ilgesį. Bet apie tai – kituose „Santakos“ numeriuose.



Priklausomi nuo oro

Neprognozuojami šios vasaros orai nemažai iššūkių pamėtėjo projekto organizatoriui Egidijui Politai. „Teko kaskart jaudintis, ar neprapliups lietus, ar nebus per šalta, ar susirinks žiūrovai“, – prisiminė organizatorius. Lietaus būta gan nemažai, dėl to teko atšaukti dainuojamosios poezijos atlikėjos Justės Kazakevičiūtės koncertą. Vis dėlto E. Polita prasitarė, jog planuoja šios atlikėjos pasirodymą surengti kitąmet.

Pasiteiravus apie ateinančios vasaros koncertus (juk laukia jubiliejinė, penktoji „Vištyčio muzikos pakrantė“), organizatorius išliko paslaptingas. „Turiu minčių jau ir kitiems metams, bet paliksiu intrigą. Šiemet buvo malonu, kai per koncertus atlikėjai prieidavo prie manęs ir patys pasisiūlydavo dalyvauti būsimoje „Vištyčio muzikos pakrantėje“. Vadinasi, jiems šis sumanymas įdomus“, – džiaugėsi organizatorius.



Prieš ketverius metus nuo solinių E. Politos pasirodymų prasidėjęs projektas Vištyčio kraštui dovanojo kaskart vis įvairesnius ir kokybiškesnius koncertus. Užmojams augant daugėjo ir organizacinių reikalų, kurie laikui bėgant kelia vis daugiau iššūkių.



Viliasi rasti bendraminčių

Egidijus pats administruoja „Vištyčio muzikos pakrantės“ feisbuko paskyrą, rašo pranešimus, maketuoja koncertų skelbimus, ieško ir bendrauja su atlikėjais bei derina koncertų datas, laiką su Vištyčio krašto bendruomene, seniūnija.

„Būtų smagu rasti daugiau bendraminčių, kurie padėtų komunikacijos klausimais. „Vištyčio muzikos pakrantė“ – nekomercinis projektas. Tai renginys, teikiantis daug moralinės grąžos. Projektui beveik tiek pat metų, kiek mano mažajai dukrai – patirtos nuostabios akimirkos, emocijos, prasmingai praleistas laikas. Vištytis visada garsėjo kaip iniciatyvių, entuziastingų žmonių kraštas. To iš vištytiškio neatimsi, todėl tikiuosi, kad atsiras daugiau muzikos pakrantės idėjos tęsėjų, perėmėjų ir organizatorių“, – viltingai kalbėjo E. Polita.



Kraštiečio organizuojamame projekte apsilanko daug muzikos mylėtojų iš Vilkaviškio, Kybartų, Marijampolės ir kitų aplinkinių vietovių. Egidijus džiaugiasi pamatęs pažįstamą veidą, tačiau neslepia, kad gyventojų Vištyčio miestelyje mažėja, todėl koncertuose jų sutinka vis rečiau.

Gimtąjį kraštą labai branginantis E. Polita dėkojo žiūrovams, kurie vasaros vakarus leido drauge ežero pakrantėje. Gražių žodžių taip pat negailėjo atlikėjams, įstaigoms ir pavieniams asmenims, kurie prisidėjo prie projekto.

„Daug kas nusipelnė padėkos, o tai reiškia, kad „Vištyčio muzikos pakrantė“ ištvino lyginant su pirmaisiais metais. Šiandien šis projektas yra ne vien tik Egidijus: tai yra žmonės, tradicija ir reiškinys“, – nuoširdžiais žodžiais renginių ciklą užbaigė jį inicijavęs E. Polita.



Publikuota: 2022-08-23 08:11:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai