Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Panemunės pilis, kurią siūloma aplankyti projekto dalyviams, yra geriausiai išlikusi renesansinė rezidencinė pilis Lietuvoje. Renatos VITKAUSKIENĖS nuotr. Kelionių projektas kviečia į pilis ir dvarus
Lietuvos pilys bei dvarai kviečia leistis į žaismingą, o kartu ir į labai rimtą, paslaptingą pažintinę kelionę. Jos maršrutas turistus atves ir į Paežerių dvarą mūsų rajone. |
Šią savaitę prasidėjęs kelionių projektas „Pažinkime Lietuvos pilis ir dvarus“ vyks iki kitų metų spalio 30 d. Pažinti istorinį kultūros paveldą kviečiama įvairiausiose Lietuvos vietovėse. Lankyti galima visokius dvarus – ir jau atstatytus, vėl atgijusius, kultūros bei tradicijų puoselėjimo veiklų pilnus, ir dar tik restauruojamus.
Kiekviename objekte lankytojai galės gauti simbolinius raktus, juos rinkti kaip patirties prisiminimo ženklus, vėliau – dalyvauti žaidime ir laimėti prizų. Raktas yra šio projekto simbolis, tai užuomina į dvarą ar pilį, į galimybę atverti duris ir išgyventi naujų kultūros paveldo atradimų. Keliautojai patirs prasmingų įkvėpimų ir įspūdžių, pamatys dvarų sodybose, pilyse vykstančias veiklas, pajus ypatingą tų vietų aurą.
Kurioje dvarvietėje galima pamatyti vieną ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltą? Kurio dvaro parkas papuoštas fundatoriaus inicialų formos vandens telkiniu? Kuri Lietuvos pilis yra „apsimetėlė“, o kuri – itin persmelkta sakralinės dvasios? Visa tai sužinoti reikia šiek tiek smalsumo ir nusiteikimo leistis į kelionę.
Tarp pirmųjų projekte šiemet dalyvaujančių objektų – Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir pusiasalio pilys. Iš Lietuvos dvarų pirmieji žaidime dalyvauti kviečia Alantos, Antašavos, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Ilzenbergo, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Rokiškio, Tuskulėnų, Verkių dvarai.
Norėdami dalyvauti projekte turistai turi apsilankyti interneto svetainėje www.lietuvosdvarai.lt ir atsispausdinti keliautojo kortelę. Ją lankytojai taip pat galės gauti bet kuriame projekto objekte. Kiekvienoje aplankytoje vietoje turistai turėtų pasiimti simbolinį raktą – lipduką, paliudijantį viešnagę. Žmonės juos galės kaupti savo keliautojo kortelėse. Surinkusieji bent 15 lipdukų dalyvaus loterijoje, o patys aktyviausi keliautojai bus pakviesti į projekto baigiamąjį renginį viename iš dvarų.
Norėdami dalyvauti loterijoje keliautojai savo korteles su surinktais lipdukais turės palikti bet kuriame dvare ar pilyje, taip pat galės nusiųsti Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai paštu (adresas korespondencijai: p. d. 8, Riešės paštas, 14262 Vilniaus r.) arba nuskenuotus el. paštu info@dvarai.lt. Kiekvienas keliautojas turi teisę pateikti tik vieną kelionių projekto „Pažinkime Lietuvos pilis ir dvarus“ kortelę.
Visą informaciją galima rasti internete adresu www.lietuvosdvarai.lt.
Pagal pranešimą spaudai
Publikuota: 2022-07-20 09:39:47
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Padangų kultūros paveldo
pastate nebeliko
* Gimnazijos sienas papuošė išskirtiniai stendai K. Donelaičio poemos tema * Kotrynai Jogailaitei istorijoje teko
itin svarbus vaidmuo
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|