„Santaka“ / Tradicinėje vasaros stovykloje vaikai ugdėsi ekologinius įgūdžius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-07-18 17:12

Dalinkitės:  


Etnografinėje sodyboje pradinukai pasipuošė senoviniais apdarais.

Eglės BERČIŪNIENĖS nuotr.


Tradicinėje vasaros stovykloje vaikai ugdėsi ekologinius įgūdžius


Šiemet Gižų Kazimiero Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre organizuota jubiliejinė, jau tradicija tapusi vaikų vasaros poilsio stovykla „Žinau – taikau – kitą mokau’ 10“.



Stovyklautojų netrūko

Pastaruosius trejus metus stovykla įgavo naują pakraipą – jos projektas rengiamas orientuojantis į ekologijos įgūdžių ugdymo temą ir sulaukia vis daugiau tėvelių bei vaikų dėmesio. Šiais metais į pirmąją pamainą, skirtą pradinukams, netilpo visi norintys.

Programos trukmė – 10 dienų. Veikla organizuota dviem pamainomis po 5 dienas pagal amžiaus grupes (1–4 kl. ir 5–10 kl. mokiniams). Toks sprendimas yra pasiteisinęs: projekto veiklose gali dalyvauti daugiau mokinių, užsiėmimai būna labiau pritaikomi pagal amžiaus grupes. Saugiai ir kokybiškai į veiklas įtraukiami papildomų poreikių turintys mokiniai.

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Žinau – taikau – kitą mokau’ 10“ buvo finansuojama iš Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžeto lėšų.



Pradinukai daug keliavo

Jubiliejinę stovyklą, kaip ir pridera, pradėjome pačia tikriausia gimtadienio švente. Pirmiausia aplankėme Varlių namelį Lukšiuose (Šakių r. sav.), sužinojome, kad jame gyvena per 5 tūkst. varlių, atvykusių iš viso pasaulio. Jos įvairiausio dydžio, pagamintos iš skirtingų medžiagų. Matėme ir kolekcines varles, netgi karališkąją varlių šeimą.


Kupini įspūdžių grįžome į mokyklą švęsti mūsų Varlės Karalienės, aprašytos kraštiečio poeto Kosto Kubilinsko, gimtadienio. Sveikinome Varlę Karalienę, skyrėme jai linkėjimus, skaitėme istorijas, vaišinomės, žaidėme ir šokome.

Kitą dieną stovyklautojai vyko į Triobiškių kaime (Marijampolės sav.) esantį žirgyną „Pipino Rojus“. Ten vaikai susipažino su žirgais, jų priežiūros ypatumais. Mokiniai turėjo galimybę šerti, šukuoti žirgus, išbandyti savo drąsą ir pasėdėti balne.

Trečiąją stovyklos dieną susiruošėme į žygį Kazlų Rūdos miške. Žygiavome pažintiniu taku turėdami užduotį: kas pirmasis pastebės partizanų slėptuvę. Vaikams buvo tikrai įdomu, kilo daug klausimų apie partizanus: kaip jie miške gyveno, ką veikdavo slėptuvėje, kaip jautėsi.

Įsirengėme stovyklavietę, vaikai pririnko šakų, susikūrėme laužą ir kepėme dešreles. Šią dieną taip pat mokėmės tinkamai elgtis miške, tvarkingai stovyklauti, bendradarbiauti.

Smagiausia, įsimintiniausia, kupina nuotykių ir pažinimo džiaugsmo buvo ketvirtoji diena. Pramogavome tikrame kaime, nuostabioje etnografinėje sodyboje „Gervių giesmė“ (Kazlų Rūdos sav.). Visą dieną praleidome miškų apsuptyje pasislėpusioje sodyboje lakstydami po žolę, kvėpuodami tyru oru ir persikeldami į senovę ne tik emocijomis, bet ir nepamirštamomis veiklomis.


Žygiavome į Tauro apygardos vado Aleksandro Grybino-Fausto bunkerį, virėme stebuklingą žolelių arbatą raganos puode, ant laužo kepėme duoną, lašinukus, šmaikščiai pavadinę juos kaimiškais zefyrais, , pramogavome neįprastoje žaidimų aikštelėje, statėme Leonardo da Vinčio tiltą, traukėme virvę, šokinėjome per ją, grojome afrikietiškais būgnais, kitais mediniais instrumentais, dainavome sutartines, puošėmės senoviniais baltiškais apdarais, gaminome sėkmės amuletus. Mano, kaip pedagogės, širdis džiaugėsi, kai visą dieną mačiau vaikus be telefonų, o tiesiog besisemiančius džiaugsmo iš gamtos, iš paprastų kaimiškų dalykų.

Paskutinę pradinukų stovyklos dieną patys ruošėmės pusryčiams karštus sumuštinius. Vykome į „Spindulio“ kino teatrą žiūrėti animacinio filmo „Šviesmetis“. Po seanso diskutavome, ką reiškia tikri draugai ir kaip svarbu jų turėti.

Grįžę į mokyklą aptarėme stovyklą: ką sužinojome, ką pamatėme, ką nuveikėme ir kaip jautėmės. Smagu, kad iš vaikų sulaukiau klausimo, ar dar bus stovykla šiemet. Tėvai mokyklos feisbuko paskyroje komentavo: „Kitais metais ir tėveliai norės tokios stovyklos.“



Jodinėjo ir plaukė

Į antrąją stovyklos pamainą susirinko 5–10 klasių mokiniai. Aptarėme lūkesčius, kaip bendrausime, ir susitarėme, kad visi smagiai praleisime laiką.


Pirmąją dieną skyrėme projektui: galvojome idėjas, diskutavome, priėmėme sprendimus ir kibome į darbus. Mūsų bendromis pastangomis darželio šiltnamio erdvėje netrukus atsiras edukacinis plakatas „Žalioji abėcėlė“.

Antrąją dieną vyko įvairios veiklos: patys gaminome pusryčius, kartu su mokytoja Renata Biskiene iš vilnos vėlėme ekologiškas kempines, Visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialistė Aušrinė Matulevičienė pravedė užsiėmimą „Fizinis aktyvumas kitaip“. Per jį mankštinome rankų pirštus ir iš vielos lankstėme įvairias sporto šakas simbolizuojančias figūras.

Trečiąją stovyklos dieną mokiniai lankėsi žirgyne „Pipino rojus“, kur susipažino su žirgininkystės verslu, sužinojo, kaip reikia prižiūrėti žirgus, patys pabandė juos šukuoti, valė kanopas ir, žinoma, pasimėgavo jodinėjimu.

Ketvirtąją dieną oras atšilo, saulutė lepino, taigi apsilankėme vandens batutų parke Marijampolės marių teritorijoje. Džiaugiausi, kai vaikai pamatę šiukšles aplink piknikui pasirinktą staliuką paprašė maišų ir viską surinko. Girdėjau jų komentarus: „Kaip negražu šiukšlinti!“, „Kodėl žmonės taip elgiasi, jei po to patiems reikia sėdėti šiukšlyne?..“ Vadinasi, ekologijos įgūdžių ugdymo stovyklos idėja turi prasmę.

Paskutinę stovyklos antrosios pamainos dieną praleidome ant vandens. Baidarėmis plaukėme 10 km ruožą nuo Alksnėnų iki Slabadų. Jį įveikėme greičiau nei per 3 valandas. Mėgavomės saule, gamta, paukštelių čiulbėjimu ir ištvinusia Šešupe. Iš baidarių persėdome į autobusiuką, kuriuo pasiekėme Antupių bendruomenės poilsio erdvę. Ten papietavome ir atsigaivinome šaltu dušu tiesiai iš vandens bokšto.



Patirtys augino

Labai džiaugiuosi, kad į stovyklos veiklas įsitraukė Gižų kaimo bendruomenės narės Rūta Raškauskienė ir Nijolė Vaitūnaitienė, VSB specialistė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja, o mokinių mamos kartu su vaikais leidosi į žygį baidarėmis.

Dvi savaitės buvo kupinos įspūdžių, naujų patirčių, džiugių emocijų, o taip pat žinių bei įgūdžių, kaip reikia elgtis gamtoje, gyvenamojoje aplinkoje, ją tausoti, saugoti, nešiukšlinti. Lankymasis žirgyne vyresniems mokiniams suteikė žinių apie veislinių žirgų verslą, savanorystės projektas ugdė socialiai atsakingos asmenybės kompetencijas, o visos naujos patirtys augino mokinius kaip asmenybes.



Eglė BERČIŪNIENĖ

Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos- daugiafunkcio centro socialinė pedagogė





Galerija: vasaros stovykla




Publikuota: 2022-07-18 17:12:21

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai