„Santaka“ / Sportas

Dalinkitės:

Pastaruoju metu bėgikė Neda Čapskytė pelnė ne vieną apdovanojimą.

Rajono sportininkai – įvairių varžybų prizininkai

Pastaruoju metu Vilkaviškio rajono sportininkams puikiai sekasi visoje šalyje vykstančiose varžybose. Prizines vietas iškovojo lengvaatlečiai, šachmatininkai, buriuotojai ir dviratininkai.

Išskirtinė bėgikė

Bene daugiausiai medalių iškovojo Vilkaviškio rajono sporto mokyklos trenerės Rūtos Kiškėnienės auklėtinė Neda Čapskytė. Mergina neseniai Vilniuje vykusiame Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate džiaugėsi trečiąja vieta.

Neda puikiai pasirodė ir Marijampolėje vykusiose tarptautinėse „Sūduvos“ taurės lengvosios atletikos varžybose. Ji tapo 1 500 m bėgimo nugalėtoja. Kartu su ja šiose varžybose sėkmingai pasirodė ir dar keletas rajono sporto mokyklos auklėtinių. Normantas Durneika neturėjo lygių bėgdamas 400 m distanciją, o šuolio į tolį rungtyje Elma Račiukaitytė ir Gustis Demeškevičius iškovojo antrąsias vietas. Sportininkus treniruoja Modestas Saldukaitis, R. Kiškėnienė ir Rasa Akucevičiūtė.

N. Čapskytei niekas neprilygo ir Kuršėnuose vykusiame šventiniame bėgime, skirtame paminėti miesto gimtadienį. R. Kiškėnienės auklėtinė nugalėjo 3, 3 km ilgio distancijoje. Puikiai šiose varžybose pasirodė ir M. Saldukaičio mokiniai. Ayrtonas Katilius tokio paties ilgio trasoje kaip ir Neda atbėgo trečias, o Normantas Durneika bei Titas Dominaitis pelnė prizines vietas kartu vykusiose Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos varžybose.

N. Čapskytė taip pat iškovojo trečiąją vietą Alytuje vykusiose „Dzūkijos taurės“ varžybose, skirtose treneriui Žydrūnui Leskauskui atminti. Mergina prizininke tapo bėgdama 800 m. Dar geriau nei Nedai šiose varžybose sekėsi R. Akucevičiūtės treniruojamam šuolininkui į tolį Gusčiui Demeškevičiui, kuris tapo nugalėtoju.

Bėgdama 1500 m N. Čapskytė iškovojo antrąją vietą Marijampolės „Sūduvos“ stadione vykusiame apskrities jaunučių ir jaunių lengvosios atletikos čempionate. Šiose varžybose sėkmė taip pat lydėjo R. Akucevičiūtės auklėtinį Giedrių Skrinską, triumfavusį 800 m ilgio trasoje bei antrąsias vietas pelniusius M. Saldukaičio mokinius Normantą Durneiką, bėgusį 800 m ilgio distanciją, ir Elmą Račiukaitytę, šokusią į tolį.

Lengvaatlečių sėkmė

Marijampolės apskrities vaikų lengvosios atletikos čempionate puikiai pasirodė mūsų rajono sporto mokyklos auklėtiniai. Įvairiose rungtyse tarp prizininkų pateko net šeši trenerių M. Saldukaičio, R. Akucevičiūtės bei Inos Dubickienės mokiniai: Pijus Janušauskas, Eglė Račiukaitytė, Dovilė Stočkutė, Urtė Durneikaitė, Eglė Valavičiūtė bei Ignas Stanaitis.

Šie sportininkai jėgas išbandė ir Lietuvos vaikų lengvosios atletikos čempionate. Geriausiai sekėsi antrąją vietą šuolio į tolį rungtyje iškovojusiai U. Durneikaitei bei bronzos medaliu pasipuošusiai sprinterei D. Stočkutei.

Dar du rajono atletai – E. Valavičiūtė bei I. Stanaitis – liko prizininkų pakylos papėdėje. Jiems atiteko čempionato diplomai.

Viltingi buriuotojų startai

Vilkaviškio rajono sporto mokyklos ir VšĮ „Škvaliukas“ buriuotojai, treniruojami Aleksandro Ščepino, dalyvavo dvejose respublikinėse varžybose: „RS Sailing“ jachtų čempionate Elektrėnuose ir Nidoje vykusioje Lietuvos buriavimo taurės regatoje.

Varžybose Elektrėnuose vilkaviškiečių Pijaus Strioko ir Ado Ožalo įgula tapo čempionais „RS Feva“ jachtų klasėje. Antrąją vietą iškovojo dar vienas vilkaviškietis Mindaugas Kažemėkas, buriavęs įguloje su marijampoliečiu sportininku.

Varžybos Nidoje išsiskyrė itin sudėtingomis sąlygomis – stipriu vėju, aukštomis bangomis bei šaltu oru. Nepaisant to, P. Strioko ir A. Ožalo duetas vis tiek sugebėjo finišuoti trečioje vietoje ir iškovoti bronzos medalius.

Dviratininkų pergalės

Vilkaviškio rajono sporto mokyklos ir dviračių sporto klubo „Aira“ nariai, vadovaujami trenerių Artūro ir Vilmos Žemaitaičių, taip pat visoje šalyje garsina rajono vardą. Utenoje vykusiame vaikų ir jaunučių plento čempionate asmeninėse lenktynėse laikui Arnas Biriukas iškovojo pirmąją vietą. Vos trijų sekundžių iki prizinės vietos pritrūko Emilijui Dragunaičiui, kuris finišavo ketvirtas.

Grupinėse lenktynėse A. Biriukas iškovojo bronzos medalį.

A. Biriukui puikiai sekėsi ir dar vienose Utenos rajone, Vaikutėnuose, vykusiose „Livani–Utena kriteriumas“ žiedinėse dviračių lenktynėse. Varžovų klaidomis pasinaudojęs Arnas laimėjo visus keturis tarpinius finišus ir tapo nugalėtoju bendroje įskaitoje.

Mosėdyje vykusiose tarptautinėse dviračių sporto varžybose, skirtose olimpietės Svetlanos Pauliukaitės taurei laimėti bei treneriui Alfonsui Lenkiui atminti, A. Biriukas asmeninėse lenktynėse laikui savo amžiaus grupėje taip pat iškovojo pirmąją vietą.

Suaugusiųjų varžybose sėkmingai pedalus mina vilkaviškietis Eimantas Gudiškis. Jis neseniai tapo Anykščiuose vykusio „Jeep MTB“ maratonų taurės pirmojo etapo nugalėtoju.

Puikūs šachmatininkų pasirodymai

Į Vilniuje vykusius Lietuvos jaunių „žaibo“ ir greitųjų šachmatų čempionatus susirinko po daugiau nei 200 dalyvių. Tarp jų buvo ir vilkaviškiečių delegacija.

„Žaibo“ čempionate vilkaviškietė Laura Maurutytė iškovojo trečiąją vietą, o greitųjų šachmatų turnyre – antrąją. Laura puikiai pasirodė Biržuose vykusioje šachmatų fiestoje „Šiaurės Lietuva 2022“, kurioje iškovojo dvi pirmąsias vietas.

Dar viena vilkaviškietė Augustė Ovčinikova „žaibo“ turnyre pasipuošė bronzos medaliu.

Tarp suaugusiųjų „žaibo“ turnyre varžęsis merginų treneris Rolandas Martinkus taip pat iškovojo trečiąją vietą.