„Santaka“ / „Vištyčio muzikos pakrantėje“ vasarą koncertuos kraštiečiai / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  


„Vištyčio muzikos pakrantės“ sumanytojas Egidijus Polita didžiuojasi esantis vištytiškis, todėl organizuodamas šios vasaros koncertus tam skyrė labai daug laiko ir jėgų.

Asmeninio albumo nuotr.


„Vištyčio muzikos pakrantėje“ vasarą koncertuos kraštiečiai

Simona SIMANAVIČIENĖ


Ketvirtus metus skaičiuojantis projektas „Vištyčio muzikos pakrantė“ nelėtina tempo ir jau rytoj (liepos 2 d.), 20 val., kviečia klausytojus į pirmąjį koncertą, kuriame pasirodys styginių instrumentų kvartetas „4 Strings“.



Renginio sumanytojas, iš Vištyčio kilęs saksofonistas Egidijus Polita, sudarydamas šių metų programą, išskirtinį dėmesį skyrė Vilkaviškio krašto muzikantams, todėl net septynis šeštadienius žiūrovus džiugins ne tik svečių, bet ir kraštiečių pasirodymai.

– Netruko prabėgti metai, ir vėl susitinkame tradicine tapusioje „Vištyčio muzikos pakrantėje“. Sakykite, kokie atlikėjai šią vasarą džiugins žiūrovus Vištytyje?

– Projektas lieka ištikimas savo pirminei idėjai – skleisti muzikos ir gamtos harmoniją, todėl šią vasarą koncertai bus įvairūs, o apie kiekvieną jų pasistengsiu informuoti iš anksto.

Be dinamiškojo tiek klasikinę, tiek populiariąją muziką atliekančio styginių kvarteto „4 Strings“, kitų koncertų metu žiūrovai išgirs žymios smuikininkės Paulinos Daukšytės, o taip pat daugelio mūsų krašte muzikuojančių arba iš čia kilusių atlikėjų muziką.


Skambės VDU Muzikos akademijos studento Kęstučio Malskio atliekamos saksofono melodijos, o dainuojamosios poezijos vakarą dovanos pianistė Justė Kazakevičiūtė. Taip pat į solinį pasirodymą pakvies Žyginta Jašinskaitė.

Bus ir puikiai Suvalkijos krašte žinomas Nomedos Klimauskienės bei Aidos Klimauskaitės šeimyninis duetas, prie kurio prisijungs vokalistė Lina Račkauskienė. Tą patį vakarą skambės ir kybartietės Rimos Gliaubicienės smuiko melodijos. Vieną iš renginio dienų bus eksponuojama Deimantės Šuliauskaitės fotografijos darbų paroda.

Koncertų ciklą rugpjūčio 13 d. užbaigs grupė „LT Bluegrass Boys“, kurios vienas narys – Artūras Jurkšaitis – taip pat yra mūsų kraštietis. Beje, kaip ir anksčiau, taip ir dabar koncertai bus nemokami. Svarbiausia – pasiimti mėgstamą gėrimą, patiesalą ant žolės ar kėdę ir gėrėtis muzika.

– Daugelyje renginių išreiškiamas solidarumas su Ukrainos tauta. Gal ir Jūs planuojate pasikviesti atlikėjų iš šios šalies?

– Taip, „Vištyčio muzikos pakrantė“ turi ketinimų atliepti skaudžią Ukrainos temą. Esame preliminariai susitarę su keliais atlikėjais iš Ukrainos, tačiau teigti, kad jie tikrai atvyks, dar negaliu. Vis dėlto dauguma atlikėjų į savo repertuarą ketina įtraukti ukrainietiškos tematikos kūrinių ar kitų akcentų.


– Akivaizdu, kad laukia išties neužmirštami vakarai. O Jūs ar pradžiuginsite žiūrovus savo atliekama saksofono muzika?

– Šiais metais to neplanuoju. Pačioje projekto pradžioje grojau labai daug, nes norėjau, kad projektas įsivažiuotų. Stengiuosi toli negalvoti, nes, žiūrėk, ima kas ir pakiša koją, todėl dabar daugiausiai savęs atiduodu šios vasaros koncertų organizavimui.

Bet... jeigu viskas, ką suplanavau, pavyks, tai neišvengiamai ateis ir penktasis projekto sezonas, o tai jau šioks toks jubiliejus. Tada, manau, prie kitų muzikantų prisijungsiu ir aš. Ši mintis mane skatina nenuleisti rankų ir padėti projektui augti.
Prie „Vištyčio muzikos pakrantės“ gyvavimo savanoriškai galite prisidėti kiekvienas: VšĮ „Muzikos pakrantė“, įmonės kodas 306064386, sąskaitos Nr. LT987300010171901789, mokėjimo paskirtis – parama.


– Sakote, kad daugiausiai laiko skyrėte organizavimui. Papasakokite, ką nuveikėte per šiuos metus.

– Kad sklandžiai startuotume liepos 2 dieną, teko nemenkai padirbėti. Ir bemiegių naktų buvo. Daug laiko atėmė įvairūs techniniai reikalai.


Pirmiausia, projektas įgijo viešosios įstaigos statusą ir tapo VšĮ „Muzikos pakrantė“. Šis formalumas suteikė galimybę teikti paraišką Vilkaviškio rajono savivaldybei dėl projekto dalinio finansavimo. Kartu „Vištyčio muzikos pakrantė“ įgijo paramos gavėjo statusą, o tai padėjo ieškoti ir kitų rėmėjų.

Iš tikrųjų mums labai pasisekė, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė įvertino projekto kultūrinę, meninę bei rekreacinę reikšmę ir skyrė lėšų. Taip pat projekto idėjai neliko abejingi Vilkaviškio kredito unija, UAB „Vilkauja“, sodybos „Asterhouse“ savininkė Asta Rūškytė bei sodybos „Poilsis prie šaltalankio“ savininkas, mano tėtis Bronislavas Polita.

Savo lėšomis prisidėjo ir gerbėjai, kurie deklaruodami pajamas 1, 2 proc. mokesčio skyrė mūsų viešajai įstaigai.

Žinoma, su gautu finansavimu padidėjo ir atsakomybės našta, bet labiausiai neramu dėl vėsokos ir lietingai prasidėjusios vasaros. Blogos oro sąlygos – bene pagrindinis iššūkis, dėl kurio gali neįvykti vienas ar kitas koncertas. Kas benutiktų, apie bet kokius pasikeitimus nuolatos ir operatyviai informuosime „Vištyčio muzikos pakrantės“ feisbuko puslapyje.

– Kokiomis naujovėmis šiemet nudžiuginsite žiūrovus?

– Vienam be pagalbos ir paramos neįmanoma sukurti tokio renginių ciklo. Prie to labai prisidėjo ne tik jau minėti rėmėjai, rajono Savivaldybė, gerbėjai, bet ir Vištyčio seniūnė Odeta Riklienė, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, Vištyčio kultūros namai ir bendruomenė.

Tad naujovių bus tikrai ne viena. Vištyčio seniūnija renginiams suteikė mobiliąją sceną, o tai keis koncertų ciklo lygį, vizualizaciją, aplinkos ir scenos dekoro sprendinius. Juk scena atlikėjui – šventovė, tai pagarbos jo atliekamai muzikai ženklas.

Pirmojo renginio metu šalia scenos švies didelėmis sendinto metalo raidėmis ir antikvarinėmis lempomis išpuoštas Vištyčio pavadinimas.

– Metai bėga, renginys įgauna tradicijas, tampa žinomas. Daug kalbėjote apie tai, ką „Vištyčio muzikos pakrantė“ duoda klausytojui, miesteliui, pasakojote apie patį šventės organizavimą. O ką ji teikia Jums, kuo svarbus šventės tęstinumas?

– Atsakysiu Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Gyvenimo prasmės nėra atskirai nuo manęs ir nuo visuomenės, kurioje gyvenu. Vadinasi, tiktai išreikšdamas save vienu ar kitu darbu, priimtinu, naudingu, reikalingu visuomenei, aš deklaruoju savo individualų gyvenimo prasmės suvokimą.“


O kalbant ne poetiškai, tai grodamas saksofonu išmaišiau visą Lietuvą. Aplankiau gražiausius šalies miestus, miestelius ir kaimus. Vištytis – Suvalkijos perlas, unikalus Vilkaviškio krašto kampelis. Tad jeigu gamtos išskirtinumu naudojasi Druskininkai, Birštonas, Palanga, Nida, Anykščiai ir kiti Lietuvos miestai, kodėl tai turėtų būti svetima Vištyčiui? Tai, kas nesvetima Lietuvos didmiesčiams bei miestams, tegul nebūna svetima ir mano gimtajam kraštui.

Žinoma, yra ir kita medalio pusė. Vištytyje, kaip ir visame rajone, mažėja gyventojų. Gyvenimo tempas, prisimenant mano vaikystės dienas, miestelyje stipriai sulėtėjęs, todėl tikiu, kad „Vištyčio muzikos pakrantė“ įneša daugiau gyvybės šiam kraštui, o vasaros savaitgaliams – malonaus šurmulio ir lengvo judesio. Noriu, kad žinia apie Vištytį ir Vilkaviškio kraštą sklistų plačiai.



Publikuota: 2022-07-01 09:45:21

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai