„Santaka“ / Pilviškių ir Virbalio gyventojus lankys mobilusis laiškininkas / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Pilviškių ir Virbalio gyventojus lankys mobilusis laiškininkas


Lietuvos paštas informavo, kad nuo liepos 12 d. bus uždaryti Pilviškių ir Virbalio pašto skyriai. Nuo minėtos datos visas paslaugas šių kraštų gyventojams teiks mobilusis laiškininkas.



Plačiau apie pokyčius ir tai, ką svarbu žinoti Pilviškių ir Virbalio žmonėms, papasakojo Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas.

– Kas tai yra „mobilusis laiškininkas“?

– Mobilusis laiškininkas – tai šiuolaikiškesnis ir patogesnis būdas gauti visas pašto paslaugas namuose. Paprastai tariant, mobilusis laiškininkas yra lyg paštas ant ratų. Jis skirtas kaimiškų vietovių gyventojams, kadangi neretai būtent tokiose vietose gyventojams iki artimiausio veikiančio pašto skyriaus tenka keliauti net keliolika kilometrų. Mobilusis laiškininkas pas gyventojus atvyks pats ir neaplenks net ir atokiausiai gyvenančių žmonių.

Mobiliojo laiškininko paslaugos Lietuvoje teikiamos jau ketvertą metų, jomis naudojasi beveik 7 tūkst. Lietuvos miestelių ir kaimiškų teritorijų gyventojų, o tai yra apie 80 proc. visų kaimiškųjų vietovių. Nuo liepos 12 d. mobiliojo laiškininko paslaugomis pradės naudotis ir Pilviškių bei Virbalio gyventojai.



– Kuo mobilusis laiškininkas skiriasi nuo paprasto laiškininko?

– Įprastas laiškininkas tik pristato siuntas, laiškus, atneša laikraščius bei kitus užsiprenumeruotus leidinius. Mobilieji laiškininkai bus aprūpinti šiuolaikiška įranga, gyventojų namuose galės suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar yra teikiamos tik pašto skyriuose: laiškus išsiųs, priims siuntas, prenumeratos užsakymus, pristatys ir išmokės vietines pinigų perlaidas.

Kaip ir įprastas laiškininkas, mobilusis pristatys gautas siuntas ar laiškus, spaudą – dėl šių paslaugų mobiliojo laiškininko atskirai išsikviesti nereikės, jis atvyks pats.

Mobilusis laiškininkas taip pat pristatys ir gyventojų pensijas, kurias prieš tai dažniausiai reikėdavo atsiimti atvykus į pašto skyrių. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, kurie neturi galimybių lengvai pasiekti artimiausio pašto skyriaus.

– Kaip išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus?

– Mobilųjį laiškininką galima išsikviesti paskambinus trumpuoju telefono numeriu 1842 arba 8 700 55 400. Mobilusis laiškininkas nemokamai atvyks kitą dieną po iškvietimo.



– Ką daryti, jei gyventojas nenori, kad mobilusis laiškininkas važiuotų pas jį į namus arba jei darbo valandomis nėra galimybės būti namuose?

– Mobilųjį laiškininką galima išsikviesti ir į darbovietę.

Beje, vietoje šiuo metu Pilviškiuose (Vasario 16-osios g. 9) ir Virbalyje (Vilniaus g. 24) veikiančių pašto skyrių bus įsteigtos paslaugų teikimo vietos, kuriose antradieniais–šeštadieniais, nuo 11 val., mobilusis laiškininkas 15 minučių lauks klientų ir teiks visas paslaugas.

Taip pat norisi atkreipti dėmesį, jog siuntas patogiai registruoti galima internetu Lietuvos pašto savitarnoje www.lpexpress.lt, čia galima pasirinkti tinkamiausią siuntimo būdą, iš anksto sužinoti preliminarią siuntos išsiuntimo kainą, apmokėti siuntimą, atsispausdinti siuntos lipduką ir greitai bei patogiai ją perduoti atvykusiam mobiliajam laiškininkui.

– Kodėl buvo nuspręsta imtis reformų ir uždaryti kaimo pašto skyrius? Kaip pasikeis pašto teikiamos paslaugos?

– Rajonuose dirbantys laiškininkai pastebi, kad šiandien vis dažniau tenka pravažiuoti ištuštėjusias sodybas, o užsukančiųjų į nedidelius kaimo pašto skyrius mažėja. Taip pat pastebime, kad vis daugiau žmonių nori gauti siuntas į namus, tad jiems iš viso nebelieka poreikio eiti į pašto skyrių. Kiekvienas laikmetis diktuoja savus pokyčius, todėl ir Lietuvos paštas, atsižvelgdamas į demografinę šalies situaciją bei pasikeitusius žmonių poreikius, pasiūlė naują pašto paslaugų teikimo formą.



Namuose apsilankiusios laiškininkės kaimo žmonės neretai prašo galimybės sumokėti mokesčius ar įsigyti reikalingų buities prekių. Iki šiol namuose priduoti išsiunčiamų laiškų ir siuntų gyventojai negalėjo, nes tam laiškininkai neturėjo reikiamų darbo priemonių: svarstyklių siuntiniui pasverti, kompiuterinės įrangos, kad būtų užregistruota siunta, paskaičiuota įmoka ir t. t. Nuo liepos 12 d. startuojantys mobilieji laiškininkai bus aprūpinti visomis priemonėmis ir galės suteikti reikalingas paslaugas.

Pašto skyriaus, kaip pastato, neliks, tačiau vykstantys pasikeitimai neturės įtakos teikiamų paslaugų įvairovei ar jų kokybei. Priešingai, siekiame, kad žmonėms būtų patogiau, kad visas pašto paslaugas jie gautų negaišdami savo brangaus laiko, nepatirdami transporto išlaidų ir neišvykdami iš namų.



Publikuota: 2022-06-29 08:16:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai