„Santaka“ / Tarybos posėdyje – dabarties aktualijos ir žvilgsnis į ateitį / Savivaldybės žinios

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37

Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-17 16:47:48Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivaldybės žinios

Dalinkitės:  


Tarybos posėdyje – dabarties aktualijos ir žvilgsnis į ateitį


Penktadienį gana ramiai vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje apsvarstyti ir patvirtinti 42 darbotvarkės klausimai. Daugiau diskusijų sukėlė tik su Savivaldybės biudžeto pakeitimais susiję sprendimų projektai.Siūlė būti įžvalgesniems

Tarybos posėdis prasidėjo įvairių rajono įstaigų veiklos ataskaitų tvirtinimu. Jos Tarybos nariams klausimų nesukėlė. Daugiau diskusijų pasigirdo tik tuomet, kai buvo svarstomi šių metų pradžioje patvirtinto Savivaldybės biudžeto pakeitimai. Nuspręsta perskirstyti kai kurių programų lėšas ir dviem švietimo įstaigoms – Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijai bei Sūdavos pagrindinei mokyklai – skirti po 10 tūkst. eurų. „Ąžuolo“ progimnazijoje už šiuos pinigus bus perkama valgyklos įranga, o Sūdavos pagrindinės mokyklos Klausučių skyriuje – atliekamas remontas. Tiesa, šių pinigų gali ir nepakakti, nes abi įstaigos iš pradžių prašė skirti po 15 tūkst. eurų, bet vėliau pažadėjo po 5 tūkst. eurų rasti iš kitų šaltinių.

Opozicijos lyderis Žilvinas Gelgota stebėjosi, kodėl ugdymo įstaigų vadovai apie trūkstamą lėšų poreikį pranešė tik dabar. „Visi žinojome, kad sutartis su maitinimo paslaugos teikėju „Ąžuolo“ progimnazijoje baigsis birželio 30 d. ir jau nuo rugsėjo maitinimu šioje įstaigoje turės rūpintis pati Savivaldybė. Argi nebuvo galima dar metų pradžioje svarstant biudžetą numatyti tam lėšų? Tokius dalykus reikia spręsti laiku“, – kalbėjo Ž. Gelgota.


Jam antrino ir kitas Tarybos narys Valdas Kamaitis, pabrėžęs, kad kiekvienos įstaigos vadovas dar metų pradžioje turėtų žinoti būsimas išlaidas. Kreipdamasis į kolegas politikus jis paragino ateityje atidžiau vertinti įstaigų vadovų ataskaitas, o ne vienbalsiai joms pritarti.

Panašios diskusijos užvirė ir tvirtinant didžiausią leistiną etatų skaičių Vilkaviškio kultūros centre. Tam iš Savivaldybės biudžeto taryba šiais metais turės papildomai skirti daugiau nei 11 tūkst. eurų. Politikai vėlgi svarstė, kodėl šių lėšų nebuvo galima numatyti dar metų pradžioje. Rajono meras Algirdas Neiberka paaiškino, kad tokia situacija susiklostė, nes užsitęsė kultūros centro renovacijos darbai ir iki šiol nebuvo aišku, kiek papildomų darbuotojų įstaigai gali reikėti.Naujos patalpos ir gatvės

Tarybos posėdyje nuspręsta pakoreguoti Vilkaviškio viešosios bibliotekos sistemą – vietoje iki šiol buvusių 26 filialų palikti 25. Panaikintas Alvito mokyklos-daugiafunkcio centro Paežerių skyriuje veikęs filialas. Jo patalpose nuo rudens planuojama steigti naują ikimokyklinio ugdymo grupę. Buvusio bibliotekos filialo dokumentų fondas ir kompiuterinė įranga bus perskirstyta kitiems rajono filialams.


Taryba sutiko pridėti dalį biudžeto lėšų prie projekto „Vilkaviškio rajono Pajevonio, Girėnų ir Matlaukio kadastrinių vietovių dalies melioracijos statinių rekonstravimas“ įgyvendinimo. Jo metu minėtose gyvenvietėse turėtų būti rekonstruota apie 16, 5 km ilgio melioracijos griovių bei apie 7 ha drenažo plotas. Tikimasi visus darbus užbaigti iki 2024 m.

Posėdyje taip pat buvo suteiktos naujos patalpos Paežerių (Pilviškių sen.) bei Žaliosios kaimų bendruomenėms Savivaldybei priklausančiuose pastatuose.

Keletas klausimų buvo susiję su naujais gatvių pavadinimais. Politikai pritarė Vilkaviškio vietos veiklos grupės siūlymui lig šiol be pavadinimo buvusią gatvelę, besitęsiančią nuo Taikos ir Vytauto gatvių (teritorijoje tarp Vilkaviškio parapijos namų UAB „Vilkasta“ ir „Lidl“ prekybos centrų), pavadinti kunigo Mečislovo Reinio vardu. Šis dvasininkas iki 1940 m. ėjo Vilkaviškio vyskupo koadjutoriaus pareigas.

Nauji pavadinimai buvo suteikti ir kai kurioms Keturvalakių seniūnijos gatvėms. Nuo šiol Keturvalakiuose bus Vėjo, Geisteriškiuose – Paupio, Penkiniuose – Upės, o Degučiuose – Penkinių gatvės.Apžvelgė ateities perspektyvas


Patvirtinus visus darbotvarkėje numatytus sprendimus tradiciškai buvo pereita prie kitų klausimų. Meras A. Neiberka Tarybos narius informavo, kad nuo liepos 12 d. Lietuvos paštas, vykdydamas reformą, uždarys Pilviškių bei Virbalio skyrius. Pats rajono vadovas tikino nepalaikantis tokio sprendimo, tačiau, anot jo, vietos valdžia šiai valstybės įstaigai negali daryti įtakos – panašias pertvarkas Lietuvos paštas vykdo visoje šalyje.

Tarybos nariams taip pat buvo pristatytos 2021–2027 m. ES fondų remiamų projektų perspektyvos. Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė pasakojo, kad Marijampolės regionui skirta 132 mln. eurų, iš kurių 18 mln. – vien Marijampolės miestui. Likusius 114 mln. galės išsidalyti visos penkios Suvalkijos savivaldybės, tarp jų – ir ta pati Marijampolė.

Deja, Vilkaviškio rajonas negalės pretenduoti į tam tikrų priemonių paramą, nes neatitinka kai kurių išankstinių reikalavimų. Pavyzdžiui, su žalinimu susijusius projektus bus galima vykdyti tik tose teritorijose, kuriose kvadratiniame kilometre gyventojų tankumas siekia bent 1500. Vilkaviškyje šis skaičius yra 1089. Tiesa, daugiabučių namų kvartaluose gyventojų tankis mūsų mieste siekia apie 3 tūkst., tad šiose teritorijose žalinimo projektai galės būti įgyvendinami.

J. Grigaliūnaitė tikino, jog Savivaldybė tikrai maksimaliai stengsis išnaudoti galimą paramą, skiriamą vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrai. Visgi ir šie projektai galės būti įgyvendinami tik tose vietovėse, kuriose gyvena bent 200 žmonių.

Prasidėjusiame naujame finansiniame laikotarpyje nemažai dėmesio bus skiriama aplinkos taršos kontrolei. Vilkaviškio rajono savivaldybė sieks modernizuoti oro monitoringo sistemą ir įsigis mobilias monitoringo stoteles. Jos padės fiksuoti oro taršą.

Savivaldybė taip pat stengsis dalyvauti programose, kurių lėšos bus skiriamos modernizuoti švietimo įstaigas, įrengti socialinius būstus. Netgi galvojama apie naujų socialinių būstų statybas. Numatoma tęsti ir įvairius jau pradėtus socialinius projektus, tokius kaip grupinio gyvenimo namų įrengimas ir kt.

Nemažai dėmesio turėtų būti skiriama gerinti turizmo ir verslo plėtros sąlygas. Norima galutinai sutvarkyti Vilkaviškio Pilviškių gatvėje esančius Savivaldybei priklausančius investicinius žemės sklypus, kad šie taptų dar patrauklesni potencialiems investuotojams.

„Idėjų ir planų turime labai daug. Stengsimės dalyvauti visose įmanomose priemonėse. Tikimės dar šiais metais pradėti įgyvendinti projektus, susijusius su socialinių būstų plėtra. Daug diskutuojame su projektų sąlygas nustatančiomis ministerijomis, aiškinamės kriterijus, teikiame savo pasiūlymus“, – kalbėjo J. Grigaliūnaitė.


Įprastai Tarybos posėdžiai vyksta paskutinį mėnesio penktadienį. Visgi rajono meras A. Neiberka priminė Tarybos nariams, jog kitas posėdis bus organizuojamas birželio 30 d., ketvirtadienį. Dėl to keisis ir komitetų susirinkimų datos.Publikuota: 2022-06-02 10:37:56

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pastatė tai, ko mieste trūko, – informacines rodykles
* Patriarcho gimtinėje – nušvitęs kaštonas ir filmo apie Ąžuolyną premjera
* Jūreivystę į teisę iškeitusiam prokurorui Vilkaviškis tapo tikraisiais namais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip išgyvenate adventą?
Gyvenu džiugiu laukimu.
Noriu daugiau ramybės, mažiau šurmulio.
Labiau spaudžia reikalai, darbai.
Kaip ir visas dienas iki jo.Kalbos patarimai

„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“?
Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai