„Santaka“ / Senjorai svajoja apie šokius ir gėlių festivalį mieste / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse senjorai suformulavo savo problemas, surašė svajones.

Autorės nuotr.


Senjorai svajoja apie šokius ir gėlių festivalį mieste

Laima VABALIENĖ


„Mes gyvensim ir nesensim“, – optimistiškai Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų (TAU) asociacijos renginį Vilkaviškyje užbaigė asociacijos prezidentė Zita Žebrauskienė.



Nacionalinė TAU asociacija vykdo projektą „Senjore, būk pilietiškas! Nustok dejuoti, pradėk veikti“ ir jį pristatydama regionuose rengia kūrybines dirbtuves. Kartu su vilkaviškiečiais jose dalyvavo ir Šakių TAU atstovai. Projekto pristatymas ir pranešimai klausytojams kėlė pozityvias mintis ir savivertės pajautas: mums reikia, mes norim, mes galim. Toks ir yra projekto tikslas: didinti senjorų socialinę įtrauktį, populiarinti aktyvaus senėjimo būdą, propaguoti Nacionalinės TAU asociacijos plėtojamas pilietines, socialines, kultūrines, savanorystės veiklas. Vilkaviškio TAU taip pat yra šios asociacijos narys.

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Patirties laboratorijos mokslininkės Loreta Štelbienė ir Jurgita Rotomskienė kalbėjo apie nepalankią Europos demografinę statistiką (2025 m. bus 56 proc. šešiasdešimtmečių ir vyresnių žmonių), programinius Europos ir Lietuvos dokumentus dėl mokymosi visą gyvenimą, jų reikšmę užimtumui, pilietiškumui, socialinei atskirčiai mažinti, akcentavo pozityvaus senėjimo reikšmę, skatino senjorus būti aktyviais pilietinės visuomenės nariais, patiems rodyti iniciatyvas kuriant draugišką senėjimui aplinką savo gyvenamojoje vietoje. Tačiau pranešėjos pripažino, kad visuomenei senstant visame pasaulyje valstybės nėra tam pasiruošusios ir nežino, kaip tinkamai spręsti su tuo susijusias problemas. Į diskusijas įsitraukę renginio dalyviai pavyzdžiais kalbėjo apie patiriamą diskriminaciją dėl amžiaus, savo poreikiams ir veiklai ne visuomet palankią aplinką.



Renginio dalyvius pasveikinti atėjęs Vilkaviškio rajono savivaldybės mero padėjėjas Joris Juškauskas linkėjo, kad jiems netrūktų idėjų įgyvendinant mūsų krašto projektus. Ko jau ko, bet idėjų senjorai tikrai nepritrūks. Kūrybinėse dirbtuvėse susiskirstę į keturias grupes senjorai entuziastingai diskutavo apie savo poreikius ir galimybes įvairiose sferose: sveikatos, socialinės apsaugos, infrastruktūros, kultūros, švietimo, pateikė savo vizijas ir svajones. Čia išaiškėjo ir bendri, ir skirtingi kaimyninių rajonų senjorų poreikiai. Apie ką vieni svajoja, kiti jau turi. Pavyzdžiui, šakiečiai – baseiną, vilkaviškiečiai – gražų pėsčiųjų ir dviračių taką.

Tačiau daugiau buvo visiems rūpimų bendrų dalykų: ilgos eilės pas gydytojus ir nepagarbus jų požiūris į paciento amžių, per mažos lėšos senjorų sanatoriniam gydymui, nuolaidos kultūros renginiams ir vandens procedūroms, savaitgaliais nepasiekiami rajonų centrai, nes nevažiuoja autobusai, viešieji tualetai, kurių trūksta, ir pan. Įsismaginę svajoti senjorai savo vizijose matė ir vienišų širdžių klubą, ir senjorų dienos centrui pritaikytas Vilkaviškio pirties patalpas, ir pagyvenusių žmonių šokių vakarus, ir gėlių festivalį Šeimenos upelio pakrantės take...



Dalyvavimas tokiose kūrybinėse dirbtuvėse senjorams suteikė praktinės patirties, kaip išskirti pagrindines problemas, išgryninti idėjas ir jas pateikti projektams rengti.

Renginys paskatino norus veikti, reikalauti ir patiems prisidėti kuriant geresnę savo gyvenimo kokybę, plačiau bendrauti. Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė Z. Žebrauskienė davė užduotį ir kiekvienam Trečiojo amžiaus universiteto klausytojui: į aktyvią veiklą įtraukti dar bent porą savo bendraamžių, kad kuo mažiau solidaus amžiaus žmonių jaustųsi atskirtyje ir įsijungtų į senėjimui draugiškos aplinkos kūrimą.



Publikuota: 2022-05-11 08:08:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai