„Santaka“ / Kuo skiriasi vonios kambariai visame pasaulyje? / Būstas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Būstas

Dalinkitės:  



Kuo skiriasi vonios kambariai visame pasaulyje?


Svarbi kelionių po pasaulį nuotykių dalis yra patirti kultūrinius skirtumus. Niekur kitur jie nėra tokie ryškūs kaip vonios kambaryje. Mūsų šalyje vonios kambarys – tai estetiška erdvė, skirta atsipalaiduoti ir nurimti. O kaip yra kitose kultūrose?



Sauna – suomiška oazė

Anksčiau sauna atliko daugybę funkcijų ir dažnai buvo švariausia namų patalpa. Joje būdavo skalbykla ir laikomi maisto produktai – juk pirtyje rūkytas kumpis yra tradicinis suomių patiekalas. Moterys pirtį naudojo kaip gimdymo kambarį, čia taip pat buvo plaunami mirusieji prieš laidotuves. Trumpai tariant, sauna yra suomių sielos dalis, naudojama visais gyvenimo etapais.

Suomiai įprastai pirtyje kaitinasi kartu su šeimomis arba draugais, o vyrai ir moterys mėgaujasi bendra pirtimi arba maudosi atskirai. Sauna taip pat puikiai tinka norint ramiai ir tyliai praleisti laiką su savimi. Buvęs Suomijos prezidentas Urho Kekkonenas pirtyje susitikdavo su savo kolegomis ir pirtį pavertė diplomatiniu ritualu.

Bidė Italijoje, Portugalijoje, Japonijoje, Argentinoje ir Venesueloje

Bidė buvo išrasta 1600 m. Prancūzijoje ir naudojama kūnui valyti nuėjus į tualetą. Bidė itin populiaru tokiose vietose kaip Italija, Portugalija, Japonija, Argentina ir Venesuela. Nors, pavyzdžiui, JAV bidė taip ir neprigijo, manoma, kad jos yra mažiau išlaidžios ir higieniškesnės nei tualetinis popierius.


Tradiciškai šis įrenginys yra atskirtas nuo tualeto – tai nedidelis tualeto išvaizdos praustuvas su vandens valdymo įtaisais, nors gali būti ir atskiras purkštuvas su žarna prie pat klozeto. Bidė taip pat galite rasti kaip priedą prie tualeto, kaip kai kuriuose Japonijos vonios kambariuose.

Ypatingos dušo kabinos Prancūzijoje

Vonios kambario įrengimas Prancūzijoje skiriasi: vonios kambaryje ( salle de bain ) nėra tualeto, o tik praustuvė, vonia ir dušas. Tualetai yra atskiroje patalpoje. Daugelyje šalių vonios kambariuose visada yra tualetas, o daugelyje namų yra du ar daugiau vonios kambarių. Paryžiuje gali būti visiškai priešingai: kartais keli butai su kaimynais dalijasi vienu tualetu, esančiu aukšte.

Priešingai nei kitų tipų dušo kabinos, prancūziškos dušo durys pasižymi elegantišku dizainu, dėl kurio bet kuris vonios kambarys atrodo didesnis. Dėl paprasto ir švaraus stiliaus nereikia nerimauti, kad po 10 metų durys atrodys pasenusios. Prancūziškos dušo durys gražiai atrodo kartu su įvairiais dekoro elementais, tokiais kaip baltos plytelės ar mediena. Priklausomai nuo kitų medžiagų ir apdailos vonios kambaryje, šios durys gali atrodyti kaimiškai arba moderniai. Tokio stiliaus dušo kabinos – adma.lt .


Japonams svarbiausia – ramybė

Japonams maudymasis yra toks pat natūralus dalykas kaip valgymas ir miegas. Turbūt tai susiję su raminamuoju poveikiu – didelį stresą patiriantys japonai turi atsipalaiduoti po ilgos ir įtemptos darbo dienos. Beje, japonų religija pabrėžia, jog maudymasis yra būdas apvalyti sielą.

Tad japoniška maudynė karštosiose versmėse – onsen – užtrunka ilgai ir apima daugybę ritualų, kurie turi būti atliekami iš eilės bei lėtai. Niekas neprilygsta jausmui, kai sėdi paniręs į garuojančią karštą vonią, kurioje tyla tokia juntama, kad girdi, kaip plaka tavo širdis.

Hamamas – turkiška svajonė

Hamamą lengva atpažinti pagal kupolinį stogą ir unikalią šildymo sistemą, kai šiluma sklinda per grindis ir sienas. „Hamamas“ reiškia murmėjimą, kuris girdimas, kai besimaudančiųjų balsai sklinda į kupolą.

Patalpos viduryje stovi didelė marmurinė plokštė, ant kurios galima atsigulti ir kurioje pirties masažuotojas ( tellak ) šveičia bei muiluoja kūną. Čia nėra baseinų, nes manoma, kad panirti į stovintį vandenį yra nešvaru. Vietoj to vanduo laisvai teka per marmurinius lovius, o garai susidaro natūraliai, kai susilieja su įkaitusiomis akmeninėmis grindimis. Hamame besimaudantieji apsigaubia specialiu rankšluosčiu ( pestemalu ), kad paslėptų savo kūną – niekas nevaikšto nuogas.


Osmanų imperijos laikais hamamas vaidino svarbų vaidmenį kasdieniame gyvenime. Ypač moterų, kurių judėjimo laisvė visuomenėje buvo griežtai apribota. Jei vyras uždrausdavo žmonai lankytis hamame, moteris galėjo su juo išsiskirti. Hamamai taip pat buvo ritualinio apsivalymo vieta, todėl jie dažnai stūksodavo netoli mečetės.

Tupimi tualetai Azijos šalyse

Tupimi tualetai yra populiarūs Azijos šalyse. Prieš XIX a. išpopuliarėjant tualetams su nuleidžiamu vandeniu, žmonės naudojosi lauko tualetais, kambariniais puodais arba tiesiog skylėmis žemėje. Nors dauguma žmonių tupimus tualetus sieja su Azijos šalimis, tačiau jų rasite ir kitur, pavyzdžiui, Kenijoje ar Tanzanijoje.

Patys tupimi tualetai gali būti įvairūs, tačiau esmė ta pati: žemėje yra skylė, o abiejose jos pusėse – vieta kojoms atremti. Kartais jie būna pagaminti iš porceliano arba metalo su galimybe nuleisti vandenį. Arba šalia bus kibiras su vandeniu ir puodelis, kad baigę galėtumėte išvalyti vietą.

Vykstant globalizacijai yra paprasta patikusius dalykus iš kitų kultūrų pritaikyti sau. Apie tai ypač svarbu pagalvoti įsirenginėjant vonios kambarį. Galbūt susidomėsite prancūziška dušo kabina, o gal įsirengsite bidė?



Publikuota: 2022-04-28 10:49:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai