„Santaka“ / Laukinius gyvūnus keliaujančiose parodose demonstruoti draudžiama / Aplinkosauga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aplinkosauga

Dalinkitės:  


Paukščius ir žvėris leidžiama demonstruoti tik stacionariai įrengtose nuolatinio laikymo vietose.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Laukinius gyvūnus keliaujančiose parodose demonstruoti draudžiama

Eglė MIČIULIENĖ


Viešojoje erdvėje pastebėjusi kvietimus į gyvūnų parodas, Aplinkos ministerija atkreipia dėmesį, kad nuo 2021 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo Laukinės gyvūnijos įstatymo nuostata, draudžianti naudoti laukinius žinduolius, paukščius, roplius ir varliagyvius cirkuose.



Joje cirko sąvoka apibrėžiama kaip keliaujanti paroda arba kilnojamas žvėrynas, kuriame yra vienas arba daugiau gyvūnų. Tai apima ir mums suprantamą tradicinį keliaujantį cirką, kuriame gyvūnai demonstruoja triukus, ir keliaujančias parodas, į kurias laukinius gyvūnus reikia atvežti iš nuolatinės jų laikymo vietos.

Tad gyvūnų parodų organizatoriai raginami laikytis Laukinės gyvūnijos įstatymo reikalavimų ir nevežti bei nedemonstruoti parodose laukinių žinduolių, paukščių, roplių bei varliagyvių. Laukinių gyvūnų transportavimas ir naudojimas keliaujančiose parodose nesuderinamas su jų gerovės standartais, nes pervežimų metu jie kelias valandas ar ilgiau laikomi uždaryti narvuose ar dėžėse, kur neįmanoma užtikrinti jų poreikių, demonstruojami gyvūnams nepažįstamoje aplinkoje, dėl to jie patiria stresą.

Draudimas demonstruoti laukinius gyvūnus parodose netaikomas, kai laukiniai gyvūnai lankytojams demonstruojami gyvūnų laikymo vietose – kai jie neišvežami iš nuolatinės jų laikymo vietos ir nepervežami į kitą, pavyzdžiui, į kitoje vietoje organizuojamą (rengiamą) parodą.



Jeigu keliaujančiose parodose būtų rodomos laukinių gyvūnų rūšys, kurių demonstruoti Laukinės gyvūnijos įstatymas nedraudžia, pavyzdžiui, žuvys, vabzdžiai, gali būti eksponuojami tik kliniškai sveiki laukiniai gyvūnai. Demonstravimo metu būtina atsižvelgti į rūšių biologinius poreikius ir rūšiai būdingą socialinį jautrumą. Patalpos, kuriose laikomi laukiniai gyvūnai, turi tenkinti visus jų poreikius, nevaržyti jų gyvybinių funkcijų bei veiklos. Gyvūnai neturi patirti skausmo, streso, nepatogumų. Taip pat turi būti atsižvelgiama į natūralius kiekvienos rūšies gyvybinius ciklus, temperatūros režimą, šviesos ir tamsos proporcijas, poilsio ir miego režimą. Negalima demonstruoti rūšių ar individų, kurie yra jautrūs temperatūros svyravimams, stresui ir perkėlimams.

Nors Laukinės gyvūnijos įstatyme numatyta, kad bendram draudimui naudoti laukinių žinduolių, paukščių, roplių ir varliagyvių rūšių gyvūnus cirkuose (keliaujančiose parodose ir žvėrynuose) gali būti nustatytos išimtys, tačiau šiuo metu jos nėra patvirtintos. Aplinkos ministro įsakymu sudaryta darbo grupė nepritarė, kad cirkuose būtų leidžiama naudoti bet kokių rūšių laukinius žinduolius, paukščius, roplius ir varliagyvius.



Darbo grupės darbe dalyvavo ir pasiūlymus teikė Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Aplinkos apsaugos departamento, Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto, Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus, Lietuvos jūrų muziejaus, Lietuvos ornitologų draugijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Gyvūnų gerovės centro, Lietuvos zoologijos sodo, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.



Aplinkos ministerijos inf.



Publikuota: 2022-04-25 10:52:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai