„Santaka“ / Sūduvos regiono vaikai pynė šokių pynę / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Į edukaciją „Tai margumas tos šalelės“ susirinkę liaudiškų šokių kolektyvų nariai liko sužavėti ansamblio „Lietuva“ šokėjų pasirodymo.

Jono JUŠKEVIČIAUS nuotr.


Sūduvos regiono vaikai pynė šokių pynę

Simona SIMANAVIČIENĖ


Vilkaviškio kultūros centras kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru parengė projektą „Sūduvos krašto vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkursinis festivalis „Supynėm šokių pynę“. Beveik keturis mėnesius trukusioje šokio ir žinių šventėje dalyvavo dvidešimt kolektyvų iš visos Suvalkijos.



Išrinkti festivalio laureatai

Lapkričio pabaigoje prasidėjęs projektas atnešė nemenkų iššūkių ne tik organizatoriams, bet ir dalyviams. „Festivalį „Supynėm šokių pynę“ buvome numatę organizuoti dar 2020 m., tačiau jį teko atidėti dėl pandemijos, todėl labai džiaugiamės, kad šis daug šypsenų, šokio ir žinių padovanojęs projektas išvydo dienos šviesą“, – sakė projekto vadovė, choreografė Sonata Jankienė.

Siaučiant pandemijai kolektyvų pasirodymus nuspręsta rengti nuotoliniu būdu. Renginyje dalyvauti buvo kviečiami Sūduvos krašto: Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio ir Šakių rajonų savivaldybių vaikų bei jaunimo liaudiškų šokių kolektyvai. „Sulaukėme dvidešimties liaudiškų šokių grupių paraiškų. Kolektyvus ruošė devyni šokio mokytojai. Buvo varžomasi 6-iose amžiaus grupėse: mergaičių, merginų, jaunučių, jaunių, jaunuolių ir jaunimo“, – konkurso dalyvius pristatė S. Jankienė.


Dvidešimt festivalyje dalyvavusių kolektyvų atliko vieną arba du pasirodymus, todėl komisija nugalėtojus išrinko išanalizavusi 28 šokius. Vertinimo komisiją sudarė Nacionalinio kultūros centro choreografijos poskyrio specialistė Živilė Adomaitienė, Mažeikių choreografijos mokyklos choreografės ekspertės Jolanta Tendienė ir Olga Gros, Vilkaviškio kultūros centro renginių organizatorė Rūta Mikulytė ir Vilkaviškio bei Kybartų kultūros centrų šokių kolektyvų vadovė Irena Šunokienė.

Festivalio laureatais tapo net keturiose kategorijose laimėję šakiečių kolektyvai: mergaičių ir jaunučių grupėje nugalėjęs Šakių meno mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Šakietukas“ (vad. Justė Lukauskienė) bei vadovės Vitalijos Venienės vadovaujami du kolektyvai. Šakių „Varpo“ mokyklos jaunių liaudiškų šokių kolektyvas „Pynė“ laimėjo jaunių kategorijoje, o vyriausioje amžiaus grupėje nugalėjo Šakių kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Pynė“.

Jaunuolių kategorijoje nugalėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro liaudiškų šokių studija „Vyželė“, vadovaujama S. Jankienės, o merginų kategorijoje pergalę nuskynė Marijampolės meno mokyklos liaudiškų šokių studijos kolektyvas „Javonėlis“ (vad. Alina Kvietkauskienė).


Kiekvienas dalyvavęs kolektyvas apdovanotas Vilkaviškio kultūros centro direktorės Renatos Medelienės padėka, buvo įteiktos atminimo dovanėlės. Šokėjų vadovai ir komisijos nariai gavo po rankinę, papuoštą suvalkietiška lelija. Šis aksesuaras buvo pasiūtas iš Vilkaviškio audimo artelės tautodailininkės Astos Grigalevičienės nuausto audinio.

Nugalėję kolektyvai buvo apdovanoti piniginiais prizais.



Edukacija vyko per „Zoom“

Projektas buvo daugialypis, apėmė ne tik šokius, bet ir edukacijas, kurias vedė valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ bei Vilkaviškio muzikos mokyklos mokytojai ir kolektyvai.

Paskutinę praėjusio rudens dieną vyko edukacija Sūduvos krašto liaudiškų šokių konkurso „Supynėm šokių pynę“ šokėjams. „Vyželės“ kolektyvo vaikai klausėsi skudučių, lumzdelio, birbynės, kanklių muzikos, mokytojos Raimondos Kurauskienės raginami patys aktyviai dalyvavo edukacijoje. Jie kūrė pasaką, lietaus sutartinę, grojo varpeliais, minė mįsles, prisiminė patarles ir priežodžius. Šokėjai klausėsi muzikos mokyklos pedagogų Daivos Venienės, Ginto Turonio, Daivos Akelaitienės, R. Kurauskienės mokinių atliekamų melodijų. Per „Zoom“ platformą edukacijoje dalyvavo ir kolektyvai iš Šakių, Marijampolės bei Kalvarijos.




Domėjosi miestu

Itin didelio šokėjų susidomėjimo sulaukė ansamblio „Lietuva“ edukacija „Tai margumas tos šalelės“. Kovo 18 d. į Vilkaviškio kultūros centro mažąją salę susirinko apie 200 vaikų, kurie stebėjo profesionalių dainininkų ir šokėjų pasirodymus. Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Klaipėdos krašto savitumus pristatantys ansamblio artistai ne tik dainavo, šoko, grojo, bet ir kvietė jaunuosius žiūrovus drauge minti mįsles, pasivaržyti su muzikantais mušant ritmą ar net parepuoti liaudies dainų motyvais.

Koncerte moksleiviai turėjo galimybę išgirsti skirtingų regionų tarmes, unikalų liaudies instrumentų skambesį, liaudies dainų melodingumą, pamatyti autentiškus tautinius kostiumus, sužinoti apie išskirtinius regionų papročius.

Po edukacijos „Lietuvos“ ansamblio nariai audė raštą Sūduvos juostoje, lydimi gidės Elenos Savickienės pavaikštinėjo po Vilkaviškį. Vakare vyko konkursinio festivalio „Supynėm šokių pynę“ baigiamasis renginys-performansas, kurį atliko dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“.

„Šis projektas yra tęstinis, įtrauktas į Kultūros rėmimo fondo sąrašą, todėl planuojame šokio šventę organizuoti kas dvejus metus. Norime, kad Sūduvos kraštas turėtų savo renginį, kuris reprezentuotų liaudišką šokį, skatintų dalyvauti vaikus ir jaunimą“, – ateities planais dalijosi S. Jankienė.

Edukacinę projekto dalį rėmė Vilkaviškio rajono savivaldybė. Pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba bei Vilkaviškio rajono savivaldybė. Renginio partneriai – Lietuvos nacionalinis kultūros centras bei Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras.



Publikuota: 2022-04-05 08:10:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai