„Santaka“ / Į registratūras nepriskambinantys pacientai įtaria klastą / Problema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Problema

Dalinkitės:  


Medikai tvirtina, kad tokių vaizdų, kai prie gydytojų kabinetų driekdavosi gyvos eilės, nebepamatysime.

Autorės nuotr.


Į registratūras nepriskambinantys pacientai įtaria klastą

Eglė KVIESULAITIENĖ


Su šeimos gydytojais negalintys susisiekti pacientai piktinasi nevykusia tvarka ir įtarinėja registratores. Medikai prašo supratimo ir ragina žmones apsišarvuoti kantrybe.



Nekelia ragelio

Tai, kad pastaruoju metu itin sunku prisiskambinti šeimos gydytojams ar į sveikatos priežiūros įstaigų registratūras, skundų sulaukiame nuolat. Vien per praėjusią savaitę gavome du skundus. Solidaus amžiaus vilkaviškietė aimanavo, jog niekaip negali prisiskambinti į Vilkaviškio šeimos kliniką.

– Anądien skambinau gal dvidešimt kartų – norėjau pasikonsultuoti su gydytoja. Dėl neįgalumo nuvykti į pačią kliniką man sunku, – skundėsi judėjimo negalią turinti vilkaviškietė. – Jei pavyksta susisiekti, tai džiaugiuosi kaip kokiu stebuklu. Bet ar tai yra normalu, kad su savo šeimos gydytoju negali pasikalbėti, kada panorėjęs? Aš kantri, bet čia jau virš mano kantrybės.

Kita moteris, gyvenanti Paežerių kaime, skundėsi Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) esančia tvarka.


– Sūnus rado norimą darbą, tad turėjo pereiti profilaktinį sveikatos patikrinimą. Net neįsivaizdavome, kad sveikam žmogui pasitikrinti ir gauti pažymą savaitės laiko neužteks, – patirta istorija dalijosi paežeriškė.

Moteris pasakojo nuo pirmadienio ryto, maždaug 8.30 val., bandžiusi prisiskambinti į PSPC registratūrą. Tačiau kaskart atsiliepdavo atsakiklis ir sulaukti registratorės balso nepavykdavo. Neapsikentusi moteris su sūnumi nuvyko į Vilkaviškio polikliniką. Paežerietę nustebino, kad prie registratūros nebuvo nė vieno žmogaus. Jai kilo įtarimų, kad registratorės tyčia neatsiliepia, nes paprasčiausiai plepasi.



Užtrunka tyrimai

Atvykusi į registratūrą ir rytojaus dienai talonėlį profilaktiniam patikrinimui gavusi paežerietė sužinojo, kad privalu atlikti plaučių rentgenogramą, kuriai reikia siuntimo. Tačiau tą dieną neveikė elektroninė sistema, todėl siuntimo jaunuolis negavo. Pagaliau, kai buvo atlikti visi tyrimai, moteris sužinojo, jog rentgenogramos aprašymo reikės laukti 5 darbo dienas.

– Mano sūnui nuo pirmadienio jau reikia į darbą, o jis iki to laiko negaus sveikatos pažymos. Stebina, kad nepavykus išduoti elektroninio siuntimo medikas negali jo, kaip seniau, išrašyti ranka. Juk čia netvarka, kad žmogus mylimą darbą gali prarasti vien dėl to, jog užtrunka pas medikus, – pyko moteris.


Prieš susisiekdami su sveikatos priežiūros įstaigų vadovėmis pirmiausia patys pabandėme paskambinti tiek į Vilkaviškio PSPC, tiek į Šeimos klinikos registratūrą. Gal tai buvo sėkmė, o gal pataikėme reikiamu laiku, tačiau į abi įstaigas penktadienį, apie 11 valandą, prisiskambinome iš pirmo karto.



Trūksta žmogiškųjų resursų

Vilkaviškio šeimos klinikos vadovė Rimanta Sruoginienė pripažino, kad jų pacientams vienu metu buvo sunkiau prisiskambinti į gydymo įstaigą.

– Tikrai taip nebūna, kad slaugytojos specialiai nekeltų ragelio, tačiau per pandemiją medikams darbo telefonu tikrai padaugėjo, todėl linijos dažniau užimtos. Pagalvokite vien apie tai, kad medikams kasdien skambina COVID-19 susirgusieji, jiems nurodomas izoliacijos laikas, išrašomas nedarbingumo pažymėjimas. Kai baigiasi izoliacija, medikai perskambina ir informuoja savo pacientus, – telefonų linijų užėmimo priežastis aiškino R. Sruoginienė.

Įstaigos vadovė sakė, kad Šeimos klinika jau persitvarkė savo telefonų linijas taip, kad vienu metu galėtų prisiskambinti daugiau žmonių. Tačiau pasitaiko atvejų, kad tiesiog pritrūksta žmogiškųjų resursų.


– Buvo momentas, kai iš šešių mūsų įstaigoje dirbančių slaugytojų keturios sirgo. Tad dviem likusiems žmonėms teko toks krūvis, kad galbūt ir nespėjome atsiliepti į visus skambučius, – kalbėjo R. Sruoginienė.



Strigo sistema

Komentuodama konkretų atvejį Vilkaviškio PSPC vadovaujanti Danguolė Almonaitienė sakė suprantanti, kad pirmadienį, po ilgojo savaitgalio, prisiskambinti į registratūrą tikrai galėjo būti sunkiau. Visi per šventes sunegalavę laukė dienos, kada pradės veikti gydymo įstaigos ir nuo anksčiausio ryto suskubo skambinti į registratūrą.

– Nepavykus priskambinti iš pirmo karto žmonės bando ir bando dar kartą. Taip užimamos linijos ir susidaro dar didesnė problema – niekas nebegali prisiskambinti. Tikrai prašyčiau pacientų taip nedaryti ir palaukti. Jei nepavyko prisiskambinti ryte, geriau pabandykite antroje dienos pusėje. Be to, visiems, kam nepavyko prisiskambinti, medikės po pietų, kai yra laisvesnės, pačios perskambina, – paaiškino D. Almonaitienė.

Poliklinikos vadovė pripažino, kad pošventinę savaitę strigo e. sveikatos sistema ir tai trikdė medikų darbą – užtruko kiekvieno paciento registracijos laikas, ne iš karto pavykdavo išrašyti siuntimus ir pan. Deja, popierinių siuntimų medikai išrašyti nebegali, net jei labai norėtų. Nuvykęs su popieriniu siuntimu pas specialistą pacientas negaus paslaugos vien dėl to, kad gydytojas negalės suvesti duomenų į sistemą.



Sena tvarka nebegrįš

PSPC vadovė sakė, kad pacientų patogumui profilaktiniams patikrinimams sukurtas atskiras kabinetas, tad registruotis pas savo šeimos gydytoją nereikia. D. Almonaitienė patikino, kad profilaktiškai pasitikrinti didelių eilių nėra – patekti galimą kitą ar net tą pačią dieną.

Tačiau rentgenogramos aprašymas kartais iš tiesų užtrunka kelias dienas, bet tai priklauso ne nuo poliklinikos, nes rentgeno nuotraukas vertina ligoninės radiologai.

Nors pacientai poliklinikoje priimami ir gyvai, jų srautai yra valdomi, tad ateiti ir sėdėti gyvoje eilėje prie gydytojo kabineto niekas nebeleidžia. D. Almonaitienė neabejoja, kad tokie laikai, kai prie kabinetų durų minkštasuoliai būdavo nusėsti besiplepančių žmonių, niekada nebesugrįš. Laikas bei pandemija į medikų darbą ir pacientų įpročius įvedė savų korekcijų.



Publikuota: 2022-03-29 09:32:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai