„Santaka“ / Kovo 11-oji paminėta visame rajone / Lietuva – širdy

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Perka naudotas skardos lankstymo stakles (gali būti iškomplektuotos). Tel. 8 635 46 640.
Galioja iki: 2024-02-23 10:26:21

Parduoda javų kombainą INTERNATIONAL-431 (pjaunamoji 3,6 m, 6 cilindrų variklis, pilnai veikiantis). Perka šieno ir šienainio ritinius. Tel. 8 631 87 876.
Galioja iki: 2024-03-01 11:26:25

Parduoda naują nedidelį savos gamybos šildymo katilą-viryklę (tinka jungti per mašinsuolį, 700 Eur), naują pripučiamą 3,1 m valtį (650 Eur). Atlieka lengvųjų automobilių kėbulo suvirinimo darbus, dengia kėbulą antikorozine danga. Tel. 8 614 21 817.
Galioja iki: 2024-03-01 11:31:28Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuva – širdy

Dalinkitės:  


Skambant moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ solisčių atliekamam Lietuvos Respublikos himnui buvo iškeltos Lietuvos ir Ukrainos vėliavos.

Autorės nuotr.


Kovo 11-oji paminėta visame rajone

Simona SIMANAVIČIENĖ


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena pažymėta patriotiškais renginiais ne tik Vilkaviškyje, bet ir visame rajone. Jautrūs ir įkvepiantys minėjimai bei iniciatyvos vyko Kybartuose, Virbalyje, keliose kaimų bendruomenėse. Šiemet Kovo 11-oji buvo kitokia: laisvės dainos tapo prasmingesnės, o žmonės – labiau susitelkę.Laisvės simbolis

Vėliavų pakėlimo ceremonija Jono Basanavičiaus aikštėje buvo išskirtinė. Skambant Vilkaviškio kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ solisčių atliekamam Lietuvos himnui šalia mūsų trispalvės suplevėsavo ir šiuo metu už savo laisvę kovojančios Ukrainos vėliava.

Garbė iškelti Lietuvos valstybės simbolį buvo suteikta kolektyvo „Gražupis“ atstovams Danutei ir Vytautui Kojučiams, o Ukrainos vėliavą iškėlė Vilkaviškio „Gražinos“ skautų draugovės nariai Nojus Karčiauskas ir Vilma Tamašauskaitė. „Šiandieną žodžiai nepriklausomybė, laisvė, gyvybė tariami su ypatingu jautrumu ir pagarba. Būkime viltingi, vieningi ir mylintys žmogų. Palinkėkime sau ir kitoms valstybėms, kad laisvės simbolis – vėliava – pleventų kiekvienos tautos padangėje“, – kalbėjo renginio vedėjas Ramūnas Puodžiūnas.


Po vėliavų pakėlimo ceremonijos Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos mišios už Lietuvos laisvę. Dekanas Virginijus Gražulevičius ragino melstis už Tėvynę Lietuvą, už Ukrainos kovotojus, linkėjo, kad malda būtų tarsi gaubtas, kuris apsaugo nuo blogio, duoda stiprybės ir išminties.Mero padėkos

Šventinė programa tęsėsi Vilkaviškio kultūros centre. Ten, minėdami Sūduvos metus, žmonės galėjo dalyvauti akcijoje „Sūduvos juosta“ ir patys įausti siūlą į dabar jau beveik keturis metrus siekiantį margaspalvį audinį. Vėliau kultūros centro salėje vyko šventinis koncertas „Apie Tave ir Tau – Tėvyne“, kuriame savo pasirodymus dovanojo Vilkaviškio krašto meno mėgėjai.

„Šiandien ta diena, kai niekam nereikia įrodinėti, kokia svarbi yra laisvė ir kad žmogus – didžiausia pasaulyje vertybė“, – kalbėjo renginio vedėjai Rūta Mikulytė bei R. Puodžiūnas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas pasveikino visus susirinkusius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės proga bei įteikė mero padėkas kultūros puoselėjimui neabejingoms ir rajonui nusipelniusioms kraštietėms.


Už kultūrinių poreikių formavimą ir iniciatyvas, skatinančias pilietiškai aktyvios visuomenės ugdymą, buvo apdovanota Vilkaviškio kultūros centro Pilviškių padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Jūratė Račkelienė. Už ilgametį folkloro tradicijų ir etninės kultūros puoselėjimą Vilkaviškio rajone buvo pagerbta Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblių „Šilojai“ ir „Gražupis“ vadovė Aldona Krapavickienė.

Gražiausias dainas dovanojo Vilkaviškio kultūros centro kamerinis choras „Uosija“. Jėgos ir entuziazmo netrūko nei chorui, nei jo vadovei Laimai Venclovienei. Choristų, atliekančių patriotinį kūrinį, skanduojamas žodis Lie-tu-va privertė ne vieną žiūrovą skanduoti kartu.

Scenoje taip pat pasirodė Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Saulius Mickevičius) ir Vilkaviškio kultūros centro merginų šokių grupė, vadovaujama Sonatos Jankienės. Liaudišką muziką, šokius dovanojo kapela „Vingis“ (vad. Gintas Turonis), taip pat Vaikų ir jaunimo centro šokių studijos „Vyželė“ jaunučiai bei jauniai. Muzikiniais pasirodymais džiugino Vaikų ir jaunimo centro vokalinės studijos „Akimirka“ solistė Rugilė Janulaitytė (vad. Edita Linkevičienė) bei vaikinų grupė „Projektas“, atlikusi akustinį kūrinį.


Renginyje tylos minute buvo parodytas solidarumas su Ukrainos tauta, o Vilkaviškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Rita Štrimaitienė) atliko ukrainietišką lopšinę.

Scenoje pasirodymas keitė pasirodymą, šie buvo vienas už kitą puikesni, persmelkti pakilios tautiškos nuotaikos. Netrūko nei širdį virpinančių šokių, nei gyvybingų ir patriotiškų dainų. Lietuvos istorijoje iki nepriklausomybės atkūrimo 1990-ųjų kovo 11-ąją būta daug skaudžių, žmonių aukų pareikalavusių etapų, todėl dainos ir šokiai šią dieną buvo ypač jautrūs.Pėsčiųjų žygis

Kas su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, kas su artimu parankėje, o kai kurie ir su augintiniu prie šono – visi žingsniavo vienuolika kilometrų Gižų kaimo bendruomenės ir Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos organizuotame žygyje „Gižai – dalelė Sūduvos“. Į žygį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės dienai ir Sūduvos metams, buvo kviečiamos visos rajono kaimo bendruomenės, todėl dalyvių buvo itin daug.

Maršrutas driekėsi per Gurbšilį, aplink Gižų kaimą. Gidė Ona Maksvytienė negailėjo ėjikams istorinių žinių, todėl žmonės galėjo pasidžiaugti ne tik tyru oru, miško vaizdais, bet ir daugiau sužinoti apie kaimą, esantį tarp Marijampolės ir Vilkaviškio, jo atmintinas vietas.

„Dalyvavo daugiau negu trys šimtai žygeivių. Vargu ar kada buvome tokį didelį skaičių žmonių sutraukę. Atvyko Marijampolės marijonų gimnazijos bendruomenė, jaunieji šauliai, Vilkaviškio „Lions“ klubo nariai su šeimomis, pavieniai žmonės iš Lazdijų, Kapčiamiesčio, Klaipėdos“, – pasakojo Gižų kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Svirupskienė.

Žygeiviai susirinko pasipuošę lietuviška bei ukrainietiška atributika, buvo juntama susitelkimas ir bendrystė. Prieš pajudėdami žmonės sugiedojo Lietuvos Respublikos himną, klausėsi seniūno Romo Kučiausko sveikinimo žodžio, domėjosi Gižų bibliotekininkės Nijolės Vaitūnaitienės parengta paroda „Sūduvos krašto žmonės“.

Po žygio visi vaišinosi liepų arbata, sriuba bei koše ir dalijosi įspūdžiais.Svečiai iš Kauno

Išskirtinai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą paminėjo ir Sūdavos kaimo bendruomenė. Kovo 11-osios išvakarėse sūdaviškiai ir vaikų dienos centras „Ateitis“ sulaukė svečių iš Kauno. Koncertavo Palemono gimnazijos folkloro ansamblis „Bitula“ (vad. Ramunė Baniulienė, Giedrė Ramunė Pečiulienė, Jonas Misevičius). Sveikinimo žodį tarė Klausučių seniūnijos seniūnė Judita Skystimienė.


Kanklių skambesyje, tautiškų šokių ir dainų siautulyje šventė ne tik sūdaviškiai, bet ir svečiai iš Gudkaimio vaikų dienos centro „Atžala“. Visi drauge sugiedojo „Tautišką giesmę“, tylos minute pagerbė žuvusius Ukrainos kovotojus. Kauniečių kolektyvas papasakojo apie kiekvienam Lietuvos regionui būdingus tautinius rūbus, patikrino susirinkusiųjų žinias apie Lietuvos nepriklausomybę.Vyko viktorina

Kybartų kultūros centro organizuota viktorina Kovo 11-ajai paminėti pareikalavo nemenkų žinių ir greitos orientacijos. Dalyvavo keturios komandos: mokytojų bei gimnazistų iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos, Kybartų bendruomenės nariai ir Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas.

„Buvome numatę daryti šeimyninių duetų konkursą, tačiau solidarizuodamiesi su karo kamuojamos Ukrainos žmonėmis nusprendėme laikytis rimties ir renginį atšaukėme. Be to, dabar gavėnia. Visgi palikti kybartiečius be jokio minėjimo nesinorėjo, todėl sugalvojome patikrinti jų žinias ir surengti viktoriną“, – pasakojo kultūros centro vadovė Asta Vencienė.

Komandoms buvo pateikta 40 klausimų apie Lietuvą. Iš pirmo žvilgsnio nesudėtingos užduotys vis dėlto privertė pasukti galvą ne vieną. „Kiek spalvų yra Lietuvos Respublikos herbe? Žiūrėk, skaičiuoji ir kokią praleidi“, – kalbėjo A. Vencienė. Viktorinos klausimus parengė ir vaizdu juos pateikė kultūros renginių vedėjas ir organizatorius Mindaugas Bučinskas.


Į daugiausiai klausimų iš istorijos, mokslo, švietimo ir kultūros sričių atsakė mokytojų kolektyvas iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos. Pirmosios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti miesto kultūros centro įsteigtomis dovanėlėmis, o visi dalyviai – padėkos raštais.Dvasingas renginys

Po Virbalio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje aukotų mišių žmonės neskubėjo į namus. Jaukių akimirkų dovanojo Virbalio kultūros namų suorganizuotas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtas renginys.

Dainas atliko muzikos pedagogės Vilmos Gurskienė vadovaujami Virbalio pagrindinės mokyklos moksleiviai. Minėjime taip pat buvo išreikštas solidarumas Ukrainai. Jaunimas lietuvių kalba atliko populiarią ukrainietišką dainą. Sveikinimo žodį tarė Virbalio seniūnijos seniūnas Zitas Lasevičius.

„Ne vienas po renginio graudinosi ir dėkojo. Matyt, dabartinė situacija pasaulyje, karo grėsmė daugelį privertė atsigręžti į tautiškumą, išjudino galbūt prigesusią meilę Tėvynei“, – kalbėjo kultūrinės veiklos vadybininkė Žydrūnė Gudiškienė.Galerija: Kovo 11-oji
Publikuota: 2022-03-16 08:17:16

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Atnaujinta viešoji biblioteka – šviesi, jauki ir moderni
* Situacija Vilkaviškio rajone įvertinta kaip viena prasčiausių
* Istoriniai „Bruklino“ medaliai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar savo parašu paremsite kandidatus Prezidento rinkimuose?
Jau pasirašiau savo iniciatyva.
Jei paprašys asmeniškai – pasirašysiu.
Nesirašysiu nė už vieną.
Dar nenusprendžiau.Kalbos patarimai

Pieninis ar pieniškas šokoladas?
Kalbos požiūriu taisyklingi abu variantai. Priesagos -iškas būdvardis vartojamas nusakant daikto požymį. Jis paprastai vartojamas šnekoje, laisvuosiuose stiliuose: pieniškas šokoladas, pieniškas valgis, pieniški ledai, pieniška sriuba.
Sudarant terminus, kai reikia pabrėžti rūšį, vartojamas priesagos -inis būdvardis: pieninis šokoladas, grietininis šokoladas, riešutinis šokoladas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai