„Santaka“ / Svarbiausius metų sprendimus politikai užtvirtino kava / Savivaldybės žinios

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sviestamušį (dėželinis, viduje su 4 sparneliais, sukamais rankena). Tel. 8 683 80 616.
Galioja iki: 2022-10-06 14:48:54

Parduoda gerų pieninių karvių telyčias (gimusios vasario 13 d. ir vasario 28 d., bandos numeris 10263100204). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2022-10-08 09:51:50Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivaldybės žinios

Dalinkitės:  


Svarbiausius metų sprendimus politikai užtvirtino kava

Dangyra APANAVIČIENĖ


Penktadienį eiliniame rajono Tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 26 klausimai. Daugumą sprendimų politikai patvirtino vienbalsiai, tarp jų – ir šiemetinį Savivaldybės biudžetą bei 2022–2024 metų strateginį veiklos planą.Darbą pradėjo tylos minute

Posėdis penktadienį prasidėjo trikdžiais – buvo dingęs garsas, tad prie tiesioginės transliacijos prisijungę žmonės negirdėjo posėdžiui pirmininkavusio Savivaldybės mero Algirdo Neiberkos kalbos. Tuo tarpu Savivaldybės vadovas dalijosi mintimis apie visiems daug nerimo sukėlusią Rusijos invaziją į Ukrainą, išreiškė palaikymą visai Ukrainos tautai ir pakvietė Tarybos narius tylos minute pagerbti žuvusiuosius.

Techniniai nesklandumai netrukus buvo pašalinti ir visi norintieji toliau galėjo stebėti nuotoliniu būdu vykusį posėdį.

Pirmieji septyni darbotvarkės klausimai buvo skirti Savivaldybei pavaldžių įstaigų veiklos ataskaitoms. Pristatytas Kybartų ir Vilkaviškio kultūros centrų, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus, Vilkaviškio viešosios bibliotekos, Gudkaimio globos namų, Kybartų socialinių paslaugų centro ir Visuomenės sveikatos biuro 2021 metų veiklos ataskaitas politikai įvertino palankiai ir joms pritarė. Pritarta ir Gražiškių gimnazijos bei Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos struktūrų pertvarkymui, kurio esmė – likviduoti Vištyčio daugiafunkcį ir Paežerių skyrius.


Taip pat politikai patvirtino sprendimą dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės dalyvavimo „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje, pritarė biudžeto lėšomis remiamų sporto projektų finansavimo tvarkai, Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2022 m. priemonių planui, „Vilkaviškio šilumos tinklų“ bendrovės investicijoms į Vilkaviškio šilumos ūkį, priėmė kitus sprendimus.Pagiriamasis žodis merui

Bene svarbiausiais tos dienos posėdžio akcentais tapo 2022 metų Savivaldybės biudžeto ir 2022–2024 metų strateginio veiklos plano patvirtinimas. Šiais planavimo dokumentais yra nubrėžiamos Savivaldybės veiklos gairės artimiausiu laikotarpiu. Abiem dokumentams posėdyje buvo pritarta vienbalsiai. Netgi opozicija, kuri pernai gana aštriai kritikavo valdžią dėl biudžeto formavimo principų ir ateities strategijos neturėjimo, šiemet didelių priekaištų nereiškė, o Savivaldybės merą dar ir pagyrė.

– Visada sakiau, kad apie rajono strategiją turi kalbėti politikai, o ne administracijos specialistai. Pakeičiau nuomonę ir dabar balsuosiu „už“, – pareiškė opozicijos lyderis Žilvinas Gelgota po to, kai strateginį Savivaldybės veiklos planą pirmiausia pristatė pats meras, o tik po to Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė.
Prioritetas – tęsti ir užbaigti pradėtus darbus

Meras Algirdas Neiberka kalbėdamas pasidžiaugė, jog per praeitus metus Savivaldybėje padaugėjo gyventojų – 562 žmonėmis, o Vilkaviškio mieste – net 701 gyventoju. Tai pirmas toks atvejis nuo 1970 m. Merą džiugino ir žymiai sumažėjęs nedarbo lygis rajone, didėjantys atlyginimai, gausėjančios materialiosios investicijos. Apžvelgdamas ateities gaires jis pabrėžė, kad svarbiausi Savivaldybės veiklos prioritetai yra darnios aplinkos ir modernios infrastruktūros plėtojimas rajone, palankių sąlygų investicijų pritraukimui ir darbo vietų kūrimui sudarymas, efektyvios sveikatos priežiūros užtikrinimas, kokybiškų jaunosios kartos ugdymo sąlygų kūrimas ir pan.

Detaliau ateinančių trejų metų darbus pristatė J. Grigaliūnaitė. Ji akcentavo, kad svarbiausias prioritetas yra tęsti ir užbaigti pradėtus vykdyti projektus. Tarp jų – rekreacinių teritorijų prie Šeimenos upės sukūrimo projekto užbaigimas, Kybartų ir Virbalio miestų viešųjų erdvių bei teritorijų prie Vilkaviškio kultūros centro sutvarkymas. Taip pat planuojama suremontuoti Vilkaviškio viešosios bibliotekos vidaus patalpas, modernizuoti Kybartų, Virbalio, Vilkaviškio miestų bei Pilviškių miestelio gatvių apšvietimo sistemas, kompleksiškai sutvarkyti Kybartų miesto stadioną, įrengti dvi vaikų žaidimų aikšteles.


Vedėja taip pat akcentavo, kad reorganizuojant Vilkaviškio ligoninę bus siekiama užtikrinti visą parą veikiančio Vaikų ligų skyriaus veiklą. Tam jau yra numatytos ir lėšos Savivaldybės biudžete – 100 tūkst. Eur.Patvirtintas nedeficitinis biudžetas

Šių metų biudžeto projektą pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas. Jis informavo, kad biudžetą apsvarstė visi komitetai ir frakcijos. Teikti savo pasiūlymus turėjo galimybę ir gyventojai, nes dokumentas buvo paskelbtas viešai Savivaldybės interneto svetainėje, be to, visi norintieji galėjo dalyvauti viešame biudžeto projekto svarstyme, kuris vyko nuotoliniu būdu.

V. Gavėnas informavo, kad suformuotas nedeficitinis biudžetas – jį sudaro 49, 6 mln. Eur pajamų ir tiek pat išlaidų. Administracijos direktorius pasidžiaugė, kad šiemetinis biudžetas yra net 8 mln. Eur didesnis už pernai patvirtintą.

Daugiausia pajamų – 27 mln. Eur – planuojama gauti iš mokesčių (gyventojų pajamų, žemės, nekilnojamojo turto, kt.) bei dotacijų (19 mln. Eur), skirtų ugdymo reikmėms, valstybinėms funkcijoms vykdyti bei kitiems reikalams. Likusios pajamos sudarys 3, 6 mln. Eur, tarp jų – 1, 6 mln. Eur lėšų likutis iš praeitų metų.

Kaip ir ankstesniais metais, biudžetas suskirstytas į 10 programų, kurioms numatytas finansavimas. Daugiausiai lėšų skirta žinių visuomenės plėtros programai – 23, 6 mln. Eur. Pranešėjas pabrėžė, kad finansavimas didėja ne tik švietimui, bet ir daugeliui kitų sričių.

Vilkaviškio rajono kultūriniams renginiams šiemet numatyta 209, 8 tūkst. Eur, gydytojams pritraukti į viešąsias gydymo įstaigas – 117 tūkst. Eur, vaikų dienos centrų finansavimui – 228, 8 tūkst. Eur, smulkaus ir vidutinio verslo rėmimui – 30 tūkst. Eur, kaimo vietinių kelių žvyravimui bei greideriavimui – 55 tūkst. Eur, viešųjų erdvių tvarkymui ir gatvių apšvietimui seniūnijose – 2, 6 mln. Eur, Savivaldybės socialinių būstų remontui – 145, 3 tūkst. Eur, švietimo įstaigų remontui ir rekonstrukcijai – 513, 4 tūkst. Eur ir kt. Apie 1, 7 mln. Eur bus prisidėta prie 40-ies europinių ir kitų projektų.Atšilusi posėdžio atmosfera

Administracijos direktorius V. Gavėnas, meras A. Neiberka, o taip pat Biudžeto, finansų, ekonomikos ir verslo komiteto pirmininko pavaduotojas Valdas Kamaitis padėkojo visiems Savivaldybės administracijos specialistams, Tarybos nariams, dirbusiems prie biudžeto projekto.


Savo ruožtu gerų žodžių nepagailėjo ir opozicijos atstovai. Rimvydas Palubinskas padėkojo už tai, kad sudarant biudžetą buvo atsižvelgta ir į „Naujo starto“ frakcijos pasiūlymus. Ž. Gelgota pasidžiaugė, jog reaguota į opozicijos pastabas, kad pats biudžeto formavimo procesas šiemet buvo kitoks. Jis palinkėjo Savivaldybei susitvarkyti „laisvų etatų“ politiką ir kitais metais turėti dar geresnį biudžetą.

Nežinia, kas padarė įtaką atšilusiems valdančiųjų ir opozicijos santykiams. Gal bendras šių dienų susitelkimo visame pasaulyje kontekstas, o gal prieš keletą dienų įvykęs opozicijos atstovų ir Savivaldybės vadovų susitikimas, apie kurį posėdyje užsiminė meras, tačiau įtampos, priekaištų, neretai pasitaikančių užgauliojimų iš kurios nors pusės šįsyk nebūta.

Politikams patvirtinus pačius svarbiausius tos dienos, o taip pat ir metų sprendimus – Savivaldybės biudžetą ir 2022–2024 metų strateginį veiklos planą, buvo paskelbta pertrauka, per kurią Savivaldybės meras A. Neiberka visus Tarybos narius pakvietė puodelio kavos.Publikuota: 2022-03-03 11:40:46

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Paupio teritoriją papuošė ūkininkų dovanoti medeliai
* Pedagogo akys nuolatos krypsta į dangų
* Prie Vilkaviškio kikboksininkų prisijungė braziliško džiudžitsu meistras
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip reagavote į žinią apie mobilizaciją Rusijoje?
Ukrainai bus sunkiau kovoti.
Rusija įspeista į kampą – pavojus visiems.
Manau, Putinas blefuoja.
Nieko baisaus nematau.
Man rūpi mano problemos.Kalbos patarimai

Ar vartotinas daiktavardis „niekadėjas, -a“?
Ne, nevartotinas. Jis sudarytas su svetimu daiktavardžio elementu -dėjas. Vartotina niek(a)darys, niek(a)darė, nenaudėlis, nenaudėlė, niekšas, niekšė.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2022 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas