Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-03-01 08:23

Dalinkitės:

Nuo pat sezono pradžios užtikrintai rungtyniavęs „Vytis“ pelnytai tapo Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybių „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti čempionu.

Autoriaus nuotr.

Nugalėtojų taurė – debiutantų rankose

Andrius GRYGELAITIS

Baigėsi 64-osios Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybės „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti. Čempionų vardus iškovojo varžybose debiutavęs Liudvinavo „Vytis“.

Nusipelnė. Aukščiausiosios lygos finalas tarp Liudvinavo „Vyčio“ ir Vilkaviškio „Dublerių“ tapo tikra varžybų puošmena. Praėjusių pirmenybių nugalėtojai „Dubleriai“ šiame susitikime vertėsi be kelių itin svarbių žaidėjų. Nepaisant to, jie garbingai priešinosi varžovams, rungtyniavusiems stipriausios sudėties. Visgi antroje rungtynių pusėje „Dubleriams“ akivaizdžiai ėmė stigti jėgų, o tuo pasinaudojęs „Vytis“ triumfavo 99:92. Pagrindinę varžybų taurę iškovoję Liudvinavo krepšininkai tikrai nusipelnė šio titulo. Jie ir reguliariajame sezone buvo įveikę „Dublerius“, o visų pirmenybių metu patyrė vos vieną nesėkmę.

Susistumdė. Didysis pirmenybių finalas buvo kaip niekada emocingas. Teisėjams abiejų komandų žaidėjus teko bausti ir techninėmis, ir nesportinėmis pražangomis, o dvikovos pabaigoje rungtynės kuriam laikui net buvo nutrauktos dėl sportininkų susistumdymo.

Labiau patyrę. Ne mažiau emocingos ir dar atkaklesnės rungtynės vyko dėl aukščiausiosios lygos bronzos medalių. Susitikimo favoritai Gižų „Griausmo“ žaidėjai, vedami aktyviai žaidusio Lauryno Trušo, sėkmingiau pradėjo dvikovą ir po pirmojo kėlinio įgijo 6 taškų pranašumą. Vis dėlto labiau patyrę nuolatiniai šių varžybų prizininkai „Grupinispirkimas.lt“ sportininkai nebuvo linkę lengvai pasiduoti. Kantriai žaidę šios komandos atstovai pamažu perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir galiausiai laimėjo rezultatu 67:62. Galutinai gižiečių tikėjimą savo jėgomis palaužė ketvirtojo kėlinio pabaigoje varžovų gynėjo Gražvydo Girniukaičio pataikytas tritaškis metimas.

Šeši iš eilės. Atrodė, kad B lygos finale tarp „Karklinių“ ir „Autoklubo“ intrigos bus nedaug. Po dviejų kėlinių favoritai „Karkliniai“ tvirtai pirmavo dviženkle taškų persvara. Visgi po pertraukos „Autoklubas“ neįtikėtinu tempu ėmė tirpdyti varžovų pranašumą ir po šešių iš eilės tritaškių metimų net išsiveržė į priekį. Kurį laiką chaotiškai žaidę „Karkliniai“ galiausiai sugebėjo susigrąžinti rungtynių kontrolę į savo rankas ir triumfavo 79:67.

Du kėlinius. B lygos susitikime dėl bronzos medalių įtampos buvo mažiau. Traumų ir ligų išretinta Klampučių „Vienybė“ didvyriškai priešinosi akivaizdiems favoritams – Šakių „Spartos“ krepšininkams ir po dviejų kėlinių net turėjo minimalią persvarą. Visgi dar pirmą susitikimo minutę dėl traumos lyderį Tautvydą Katkevičių praradusi „Vienybė“ po didžiosios pertraukos akivaizdžiai ėmė stigti jėgų ir galiausiai turėjo nusileisti varžovams 71:98.

Išvarytas. Nepaisant to, kad „Vienybė“ ir taip žaidė be kelių pagrindinių krepšininkų, rungtynių eigoje teisėjams dėl nevaldomų emocijų teko iš aikštės išvaryti dar vieną šios ekipos narį Gintarą Rimą.

Rezultatyviausi. Paskutinę varžybų dieną rezultatyviausiai iš visų krepšininkų žaidė 31 tašką įmetęs „Dublerių“ gynėjas Paulius Liepinaitis. Vos vienu tašku mažiau už jį pelnė „Karklinių“ atstovas Andrius Levanas.

Dvigubi dubliai. Šioje statistikos kategorijoje finalinėse kovose pasižymėjo šeši žaidėjai: „Karklinių“ duetas Tomas Miškelis ir Aidas Sabukonis, Linas Macijauskas iš „Spartos“, Alvydas Šeštakauskas iš „Vienybės“, Lukas Pilipavičius iš „Autoklubo“ bei Karolis Šukys iš „Vyčio“.

Naudingiausi. Absoliučiai geriausiu pirmenybių krepšininku išrinktas „Vyčio“ narys Rokas Grėbliūnas, finaliniame susitikime įmetęs 28 taškus. B lygos naudingiausiu žaidėju pripažintas A. Levanas.

Geriausi. Komandos nugalėtojos bei prizininkės apdovanotos „Santakos“ laikraščio įsteigtomis taurėmis ir medaliais. Ketvirtąsias vietas užėmusioms ekipoms atiteko atminimo žymenys. B lygos žaidėjams apdovanojimus įteikė vyriausiasis pirmenybių teisėjas Artūras Žemaitaitis. Aukščiausiosios lygos sportininkus pagerbė rajono meras Algirdas Neiberka. Apdovanojimų sulaukė ir geriausi visų paskutinę varžybų dieną rungtyniavusių ekipų sportininkai. Jais tapo Tomas Badokas („Vytis“), Paulius Liepinaitis („Dubleriai“), Karolis Rimgaila („Grupinispirkimas.lt“), Laurynas Trušas („Griausmas“), Ernestas Kalesinskas („Karkliniai“), Mantas Šmigelskas („Autoklubas“), Aivaras Miliušis („Sparta“) bei Laimutis Stočkus („Vienybė“).

Padėkos. Varžybų nugalėtojus bei prizininkus sveikinęs rajono meras pasidžiaugė finalinių susitikimų metu sportininkų parodyta aistra bei vylėsi, kad šios pirmenybės tęsis dar ne vienus metus. A. Neiberka už pagalbą organizuojant krepšinio kovas Savivaldybės medaliais apdovanojo visus prisidėjusius: turnyro teisėjus, sekretoriato darbuotojus ir kt.

Tylos minutė. Prieš aukščiausiosios lygos kovas visi varžybų dalyviai bei juos palaikyti susirinkę sirgaliai tylos minute pagerbė karo Ukrainoje aukas.

Statistika. Detalią ne tik pasibaigusių finalų, bet ir visų šiais metais sužaistų rungtynių statistiką galima rasti feisbuko paskyroje „Krepšinio pirmenybės „Santakos“ taurėms laimėti“. Čia publikuojamos ir nuotraukos, kuriose užfiksuotos lemiamų kovų bei apdovanojimų ceremonijos akimirkos.

Publikuota: 2022-03-01 08:23:49