„Santaka“ / Pagrindinės duomenų subtilybės: kaip pasirinkti tinkamą? / Technologijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Technologijos

Dalinkitės:  



Pagrindinės duomenų subtilybės: kaip pasirinkti tinkamą?


Domenas – ypač didelę svarbą turintis internetinės svetainės elementas, kuris ne tik atlieka navigacinę funkciją, tačiau taip pat ir suteikia galimybę interneto naršytojams kur kas lengviau atpažinti pačią svetainę. Įprastai tinkamas internetinės svetainės domenas yra parenkamas bei įregistruojamas dar prieš pradedant patį svetainės kūrimo procesą. Tai leidžia užtikrinti atliekamų internetinės svetainės kūrimo darbų nuoseklumą.



Ne paslaptis, jog domenai visuomet būna unikalūs, o tai reiškia, jog įregistruoti dviejų identiškų domenų yra tiesiog neįmanoma. Šiuo metu internete yra užregistruota milijonai skirtingų domenų. Kiekvieną dieną šis skaičius auga vis labiau, o tai reiškia ir sunkesnę norimo domeno registraciją. Taigi, kas yra domenas ? Kokį domeną reikėtų pasirinkti?

Elementas, atliekantis navigacinę ir reprezentacinę funkcijas

Domeno įregistravimas yra procesas, kuris reikalauja išskirtinio dėmesio. Juk vis dėlto domenas yra tai, kas padeda interneto naršytojams pasiekti konkrečią interneto svetainę. Užtenka domeną įvestį į specialiai tam skirtą laukelį, esantį interneto naršyklėje ir internetinė svetainė bei visas joje esantis turinys netrukus atsiranda ekrane. Dėl šios priežasties specialistai rekomenduoja pasirinkti tokį domeną, kuris būdų ne tik lengvai įsimenamas, tačiau ir padėtų žmonėms greitai suprasti, kokio tipo turinys yra patalpintas konkrečioje interneto svetainėje.


​​Domeno pasirinkimas

Puikus tinkamo domeno parinkimo pavyzdys - įvairių įmonių internetiniai puslapiai, kurių domenai atitinka patį įmonės pavadinimą. Būtent tokiu atveju interneto naršytojas gali akimirksniu suprasti, jog konkreti internetinė svetainė priklauso įmonei, kurios pavadinimas yra lygiai toks pats kaip ir domenas.

Kiekvieną dieną „Google” paieškų platformoje yra atliekama daugiau nei 5 mlrd. įvairių paieškų. Vieni žmonės ieško informacijos, kuri padėtų jiems atsakyti į iškilusius klausimus, o tuo tarpu kiti „Google” naudoja būtent navigacinėms konkrečių internetinių svetainių paieškoms. Tai reiškia, jog didžioji dalis visų interneto naršytojų „Google” naudoja kaip pradinį naršyklės puslapį, kuriame pradėti savo kelionę po internetą yra be galo paprasta. Tokiais atvejais žmonės dažnai į „Google” paieškų langelį įveda puslapio domeną, kurį nori pasiekti. Tuo tarpu pats „Google” atlieka paiešką bei pagal konkretaus puslapio domeną randa tą svetainę, kurios žmogus ir ieškojo. Trumpiau tariant, tinkamas domeno pavadinimas padeda internetinei svetainei tapti kur kas lengviau pasiekiama bei randama naudojant ne tik naršyklėje esantį internetinės svetainės adreso laukelį, tačiau taip pat ir įvairias internetinių paieškų platformas.


Kaip vyksta domeno registracija?

Kaip jau buvo minėta anksčiau, internetinės svetainės domeno įregistravimas įprastai yra atliekamas dar prieš pradedant techninius internetinės svetainės kūrimo darbus. Nors yra daugybė skirtingų būdų, leidžiančių įsigyti bei užregistruoti domeną, tačiau šiomis dienomis ypač dažnai yra naudojami būtent internetinių svetainių kūrimo platformose integruoti specialūs domeno registracijos įrankiai.

Internetinės svetainės kūrimo procesas

Įregistruoti domeną internetinių svetainių kūrimo įrankyje yra ne tik paprasta, tačiau taip pat ir be galo patogu. Pats proceso paprastumas yra lengviausiai įžvelgiamas tuomet, kai naudojant šį internetinių svetainių kūrimo įrankį yra ne tik įregistruojamas domenas, tačiau taip pat yra atliekami ir kiti internetinės svetainės kūrimo darbai. Tokiu atveju įregistruoti norimą domeną yra be galo patogu, nes visi šio proceso atlikimui būtini įrankiai yra vienoje vietoje.

Žinoma, reikėtų atminti, jog internetinių svetainių kūrimo platformos nėra laikomos vieninteliais domeno įregistravimo įrankiais. Tiesą sakant, jų yra begalė, todėl pasirinkti tinkamiausią gali būti iš tiesų sudėtinga. Tarpusavyje visos šios domenų registravimo platformos gali skirtis pridėtinę vertę kuriančiais pasiūlymais, todėl paieškoti geriausio pasiūlymo yra tikrai verta.


Tinkamas domenas – raktas į internetinės svetainės sėkmę

Kiekvienas internetinės svetainės savininkas sutiktų, jog sėkminga internernetinė svetainė yra ta, kuri susilaukia daug kokybiško lankytojų srauto. Tuo tarpu tinkamas domenas būtent tai ir padeda padaryti. Žinoma, tinkamu domenu gali būti laikomas ne tik tas domenas, kuris atspindi įmonės ar kitokio objekto konkretų pavadinimą, tačiau ir tas, kuris leidžia interneto naršytojams aiškiai suprasti, kokio tipo informacija slypi tam tikrame puslapyje.

Puikiu pavyzdžiu galima būtų laikyti medžio apdirbimo darbus atliekančią įmonę, kurios interneto svetainės domenas būtų tiesiogiai susijęs ne tik su įmonės pavadinimu, tačiau taip pat ir pačiais medžio apdirbimo darbais. Tokiu atveju medžio apdirbimo darbus atliekančių įmonių ar objektų internete ieškantys žmonės galėtų lengviau rasti tai, ko ieško.

Domeno galūnė – galimybė suteikti internetinei svetainei patikimumo

Turbūt kiekvienas bent kartą yra susimąstęs apie domeno pabaigoje esančius raidžių trumpinius, kurie įprastai nuo pagrindinio žodžio yra skiriami tašku. Dažnai šie domeno gale esantys raidžių trumpiniai reiškia šalį, kurioje svetainė yra užregistruota, o kartais taip pat ir pačios internetinės svetainės pagrindinį tikslą. Pavyzdžiui, įvairioms ne pelno siekiančioms organizacijoms tinkamiausia domeno pabaiga yra laikomas „.org”. Tuo tarpu komercinę veiklą vykdančios svetainės dažniausiai naudoja „.com” domeno pabaigą. Taip pat reikėtų atminti, jog domeno kaina gali priklausyti nuo to, kokia domeno pabaiga yra naudojama.

Turint omenyje specifines domenų pabaigas, kurios yra atskirtos tašku, svarbu pabrėžti ir tai, jog būtent šios pabaigos gali daryti tiesioginę įtaką internetinės svetainės patikimumui. Trumpiau tariant, matydami neįprastus ar rečiau naudojamus domenų pabaigos simbolius, žmonės gali vengti tokių internetinių puslapių. Tuo tarpu ypač dažnai matomi domenų ženklinimai gali veikti priešingai ir internetinę svetainę paversti atrodančia kur kas patikimiau.

Apibendrinimas

Internetinės svetainės kūrimo pradžioje pasirinkti tinkamą domeną gali būti iš tiesų sudėtinga. Pagrindinė to priežastis – vis sparčiau mažėjantys neįregistruotų domenų resursai bei ribotos jų įregistravimo galimybės. Vis dėlto domeno įregistravimui skirti daugiau dėmesio yra tikrai verta, nes tai gali daryti tiesioginę įtaką internetinės svetainės lankomumui bei, žinoma, bendram jos įvaizdžiui.



Publikuota: 2022-02-25 10:35:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai