Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37 Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-17 16:47:48
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Žmogaus temperamento tipai: koks karjeros kelias tinka ir kodėl?
Temperamentas – įgimtas asmens savybių darinys, kuris yra palyginus pastovus. Išskiriami keturi pagrindiniai tipai – cholerikas, flegmatikas, sangvinikas ir melancholikas. Kaip šiuos tipus galima pritaikyti ieškant savo karjeros kelio? |
Cholerikas
Apibūdinant cholerišką asmenybę, geriausi epitetai būtų – energingas ir nekantrus. Šiuos žmones žavi iššūkiai, jie randa kaip konkuruoti su kitais net kasdienėse situacijose. Tokios charizmatiškos asmenybės gali patapti puikiai lyderiais užimdami įmonių vadovų pozicijas, įkurdami savus verslus. Projektų vadovo pareigos taip pat dažnai tenkina cholerikų lūkesčius, kadangi šie greitai imasi naujų idėjų, sugeba įtikinti kitus prisidėti. Visgi, cholerikams koją pakišti gali jų nepastovumas, perdegimas dirbant greitu tempu. Bet kokioje profesijoje būtina išmokti valdyti savo impulsyvumą – taip daug lengviau randama bendra kalba su kolegomis.
Flegmatikas
Choleriko priešingybė – flegmatikas. Žmonės su šiuo temperamentu yra daug labiau atsipalaidavę, jie dirba lėčiau ir racionaliau. Tai – pastovūs, bet produktyvūs darbuotojai, kurie įdėmiai stebi aplinką ir daro užtikrintas išvadas. Įdomu tai, kad flegmatikai gali būti puikūs mokytojai ir gydymo įstaigų darbuotojai. Nors ir atrodytų, kad tokiose profesijose reikėtų labai greitai į iškilusias situacijas reaguojančių asmenybių, iš tiesų be galo vertinamas flegmatikų pastovumas ir mokėjimas išlaikyti šaltą protą. Be to, šie žmonės būna puikūs asistentai, kurie visada atsimena savo vadovų poreikius ir dienotvarkę. Svarbiausia, šiems žmonėms išmokti įveikti atidėliojimo įprotį.
Sangvinikas
Tai – kūrybingos ir socialios asmenybės. Šio temperamento atstovai nuo cholerikų skiriasi tuo, kad taikiau reaguoja į nuomones, kurios ne visada sutampa su jų. Sangvinikai – pasitikintys savimi ir kalbūs darbuotojai, todėl tokios pozicijos kaip pardavimų vadybininkas ar rinkodaros specialistas jiems yra bene tobulos. Šie žmonės taip pat idealiai pritampa prie viešųjų asmenybių įvaizdžio, dažnai užsiima sportine arba kultūrine veikla. Tykantis pavojus sangvinikams - laiko planavimo įgūdžių stoka. Susitvarkius su šia problema bet kokiame karjeros kelyje pasidarys daug lengviau.
Melancholikas
Paskutinis temperamento tipas, kuriuo pasižymintys žmonės yra ramūs ir taktiški – melancholikas. Kitos būdingos savybės – tikslumas, mąslumas bei nepriklausomybė. Šie žmonės geriausiai veikia vieni, bet gali būti idealūs administratoriai ar patarėjai vien dėl savo puikių problemų sprendimo įgūdžių. Meninė veikla ar net buhalterinis darbas – geri pasirinkimai melancholikams. Su iššūkiais šie žmonės dažnai susiduria tuomet, kai bando dirbti netvarkingoje aplinkoje, kuri juos veda iš proto. Pašalinus šį trukdį bei turint stabilų dienos planą šie žmonės tikrai gali nuveikti daug darbų.
Ką dar svarbu žinoti?
Nors aklai remtis savo temperamento tipu renkantis karjerą nereikėtų, svarbu paminėti tai, kad tai vis labiau populiarėjanti praktika šiuolaikinėse įmonėse. Pavyzdžiui, “ Indigroup ” atliekama personalo atranka stengiasi surasti ne tik kompetentingus, bet ir prie bendro darbovietės klimato derančius kandidatus. Be to, mūsų temperamentai nėra šimtaprocentiniai – svarbiausia surasti labiausiai dominuojančius tipus, kurie turėtų padėti lengviau suprasti save.
Publikuota: 2022-02-24 11:54:52
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Vilkaviškis tęsia tradiciją – puošiama dovanota eglė * Paskirstyti milijonai, uždarytos bibliotekos ir įsteigtas Sveikatos centras * Prieš istorines kovas – netikėtos kliūtys Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.
Šūksniai
Statistika
|