Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-07 09:16:32 Parduoda Renault SCENIC GRAND (2004 m., 1,6 l, benzinas, kablys, TA iki 2025 m. gegužės mėn., 7 vietos, tvarkingas, be defektų). Tel. 8 699 97 250.
Galioja iki: 2023-12-07 10:48:56 Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Beviltiškos skolos: ką būtina žinoti?
Ne visada visas susidariusias skolas galima lengvai susigrąžinti. Pasitaiko, kad kreditorius surenka informaciją apie tai, kad įsiskolinimas yra beviltiškas, todėl susigrąžinti pinigus yra neįmanoma. Taip gali nutikti tuomet kai skolininkas bankrutuoja, yra likviduojamas arba miršta. |
Skolų išieškojimas tuo nesibaigia. Kreditorius gali susigrąžinti sumokėtus mokesčius – PVM, pelno mokestį. Todėl net ir skolą pripažinus beviltiška, vis vien galima susigrąžinti bent dalį pinigų. Tad, kaip įrodomas skolos beviltiškumas?
Skirstymas pagal dydį
Pirmiausia, norint įrodyti, kad skola yra beviltiška reikia žinoti į kokias grupes yra skirstomi įsiskolinimai. Jie gali būti:
• Nuo 0, 01 euro iki 300 eurų.
• Nuo 300 iki 3000 eurų.
• Nuo 3000 eurų ir 1 cento iki 30000 eurų.
• Nuo 30000 eurų ir 1 cento ir daugiau.
Tad norint žinoti, kokių įrodymų reikia norint pripažinti skolas beviltiškomis reikia atsižvelgti į kiekvieną grupę atskirai.
Įsiskolinimai iki 300 eurų
Kadangi pinigų suma nėra didelė šias skolas pripažinti beviltiškomis yra lengviausia. Papildomų dokumentų nereikia, tačiau būtina subjektui, kuris nori nurašyti beviltišką įsiskolinimą, įsitikinti, kad skolos išieškojimas konkrečiu atveju yra neįmanomas.
Skolos nuo 300 iki 3000 eurų
Esant didesniam įsiskolinimui ir norint skolą nurašyti reikės pateikti įrodymus. Tai gali būti susirašinėjimo su skolininku dokumentai, pavyzdžiui, laiškai, protokolai, skolų suderinimo aktai ir panašiai.
Taip pat tinka skolų išieškojimo įmonių parengti dokumentai, kuriais įrodoma, kad skolos susigrąžinti neįmanoma. Skolos beviltiškumą galima įrodyti ir surinkus informaciją apie skolininko finansinę būklę. Tai gali būti audito įmonių informacija ir panašiai. Na ir galiausiai kreditorius visada gali surinkti ir kitokius dokumentus – informacinius pranešimus ir kitus, kurie leidžia įrodyti nemokumą.
Skolos nuo 3000 iki 30 000 eurų
Sudėtingas procesas laukia tuomet kai įsiskolinimas siekia iki 30 000 eurų. Mokesčių mokėtojas norėdamas, kad skola būtų nurašyta beviltiška turi pateikti šiuos dokumentus:
• patvirtinimą, kad skolininkas neturi registruoto turto.
• Įrodymai, kad skolininkas yra nemokus.
Dažnai gauti vieną ar kitą įrodymą tampa sudėtinga, nes skolininkai ne visada informaciją apie nemokumą linkę pateikti. Todėl esant dideliems įsiskolinimams visada verta apgalvoti apie skolų išieškojimo specialistų pagalbą.
Skolos nuo 30 000 eurų
Šiuo atveju kreditorius turės pasirūpinti šiais dokumentais:
• Įsigaliojusį teismo sprendimą, nutartį, kuris įrodo, kad mokesčių mokėtojas turi teisę susigrąžinti skolas.
• Antstolio patvirtintą skolos išieškojimo negalimumo aktą ir vykdomąjį dokumentą, kuris įrodo, kad išieškojimas buvo neįvykdytas. Tinka ir dokumentai, įrodantys, kad skolininkas neturi įregistruoto turto ar turto neužteko padengti skoloms.
Ekspertai pabrėžia, kad visi aukščiau paminėti dokumentai yra reikalingi tik tuo atveju jei skola bus nurašoma beviltiška dėl skolininko negebėjimo apmokėti sąskaitas. Jei pastarasis yra miręs ar bankrutavęs taikomi visai kiti reikalavimai. Tuomet kreditoriui reikės pateikti mirties liudijimą ar bankrotą įrodančius dokumentus.
Publikuota: 2022-02-23 12:20:48
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Sušalusią kartvelų delegaciją šildė vilkaviškiečių svetingumas * VMVT specialistai tyrimo neatliko dėl... blogai nurodyto adreso * Atidarė sveikatos ir grožio namus Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.
Šūksniai
Statistika
|