„Santaka“ / Skiepytis nenorėjusiai kaunietei papirkti klinikos slaugytojos nepavyko / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


„Aušros klinikos“ medikai nesutiko falsifikuoti vakcinacijos duomenų.

Autorės nuotr.


Skiepytis nenorėjusiai kaunietei papirkti klinikos slaugytojos nepavyko

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vilkaviškio medikai jau antrą kartą pagarsėja istorijose, susijusiose su fiktyviais skiepais nuo COVID-19. Viena privati klinika bendradarbiavo su antivakseriais, o kita antivakserę įdavė policijai.



Viskas dėl darbo

Neseniai „Santakoje“ rašėme apie organizuotus nusikaltimus tiriančių pareigūnų atskleistą aferą, kai Vilijos Lekešienės klinikos medikės bendradarbiavo su antivakseriais ir suklastojo mažiausiai keturias dešimtis įrašų apie vakcinaciją, nors asmenys paskiepyti nebuvo. Už tai jie paklojo po 300 eurų.

Vilijos Radionovos vadovaujamoje „Aušros klinikoje“ nutiko priešinga istorija. Papirkti medikę ir gauti fiktyvų įrašą norėjusiai kaunietei klinikos vadovė iškvietė policiją.

Istorija prasidėjo prieš pusmetį, liepos 22 dieną. 53-ejų Aldona M. tvirtina, kad iš anksto nusikaltimo neplanavo – tiesiog tądien vyko į tėviškę Matlaukio kaime (Kybartų sen.), kur ruošėsi praleisti kelias savaitgalio dienas. Tačiau pakeliui į tėviškę, prieš pat Vilkaviškį, paskambino parduotuvės, kurioje kaunietė dirba, vedėja. Vadovė informavo, kad pirmadienį į darbą Aldona galės grįžti tik tokiu atveju, jei bus pasiskiepijusi.




Sulaukė akibrokšto

Aldona iškart internete susirado pakeliui esančias sveikatos priežiūros įstaigas, kurios skiepija nuo COVID-19. Į akis krito tądien pacientus skiepijusi „Aušros klinika“, tad ten ir užsuko.

Registratūroje pasakiusi, kokia vakcina norėtų pasiskiepyti, Aldona laukė, kol slaugytojos ir pati klinikos vadovė skambino savo pacientams ir ieškojo, kas dar norėtų tądien pasiskiepyti, nes pradarius vakcinos buteliuką ją būtina sunaudoti. Kai reikiamas kiekis norinčiųjų buvo surastas, medikės suvedė Aldonos duomenis į sistemą, įrašė, kad pacientė paskiepyta „Comirnaty“ vakcina, ir nusivedė Aldoną į procedūrų kabinetą.

Tik ten paaiškėjo tikrieji pacientės kėslai. Kaunietė išsitraukė iš piniginės 50 eurų ir pastūmė juos slaugytojai pasakiusi, jog skiepytis neketina – nori tik įrašo duomenų bazėje. Ji dar bandė suminkštinti medikės širdį sakydama, kad turi gretutinių ligų, bijo, jog vakcina gali pakenkti, todėl ir nenorinti skiepytis.

Slaugytoja sutriko dėl tokio kaunietės akibrokšto ir nežinojo, kaip elgtis tokiu atveju – vakcina jau buvo sutraukta į švirkštą, duomenys suvesti į sistemą, o pacientė skiepytis atsisakė.


Visgi slaugytoja pinigais nesusigundė – iškart pastūmė juos Aldonos link, o šiai pabandžius dar kartą įduoti kupiūrą, įkišo ją į pacientės rankinę.



Pranešė policijai

Tada kaunietė pažadėjo dar sugrįžti ir kitokiu būdu atsiskaityti už paslaugą. Teisme ji neslėpė, kad Kaune, kur gyvenanti, toks fiktyvus įrašas kainuoja kur kas daugiau nei 50 eurų, tačiau Vilkaviškyje pamanė „prasisuksianti“ pigiau. Išeidama moteris pasiėmė nuo stalo švirkštą su vakcina.

Galvodama, kad jos afera pavyko, Aldona pasuko tiesiai į „Maximos“ prekybos centrą. Nupirkusi brendžio, kavos, saldainių dėžutę kaunietė grįžo prie „Aušros klinikos“ ir ketino dovanas perduoti slaugytojai, tačiau čia jos laukė netikėtumas.

Atsigavusi nuo patirto šoko slaugytoja apie bandymą papirkti jau buvo papasakojusi kolegėms ir informavusi klinikos vadovę V. Radionovą. Aldonos duomenys apie vakcinaciją iškart buvo ištrinti iš sistemos, o pacientei paskambinusi klinikos vadovė informavo, jog apie bandymą papirkti bus pranešta policijai.

Iš pradžių dar svarsčiusios, kaip reikėtų elgtis tokioje situacijoje, galop medikės nutarė, kad pranešti teisėsaugos pareigūnams būtina.


Kai į Aldonos namų duris pasibeldė policija, moteris nustebo. Ji pareigūnams tvirtino pinigus pasiėmusi atgal, taigi nusikaltimo nepadarė – slaugytojos nepapirko. Ji net neįtarė, kad yra kaltinama ne tik kyšininkavimu, bet ir vakcinos vagyste. O švirkštą su skiepo doze pareigūnai nesunkiai rado Aldonos namuose ir paėmė kaip įkaltį.



Apribojo laisvę

Teisme kaunietė prisipažino bandžiusi papirkti slaugytoją, tačiau vakcinos vagystės pripažinti nenorėjo. Ji tvirtino, kad slaugytojos klausė, ar tai jos vakcinos dozė, ir ši patvirtinusi, jog tikrai taip, todėl ir pasiėmė. Be to, Aldona sakė vakciną pasiėmusi tik dėl to, kad nemalonumų neturėtų slaugytoja, jei nesuleista dozė skaičiuojant būtų atlikusi.

Visgi teismas konstatavo, kad kaltinamosios kaltė dėl papirkimo neginčytinai įrodyta, o dėl atvirosios vagystės Aldonos argumentai neįtikinantys, nes nusikaltimą patvirtina surinkti įrodymai. Kai pacientei nepavyko siūlomu kyšiu paveikti valstybės tarnautojui prilyginto asmens – bendrosios praktikos slaugytojos – kaunietė atvirai pagrobė ant stalo gulėjusį švirkštą.

Skirdamas bausmę teismas įvertino tai, kad įvykdytos veikos įstatymo priskiriamos prie baudžiamojo nusižengimo ir apysunkio nusikaltimo, atsižvelgė į tai, jog atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta.

Teismas pripažino Aldoną M. kalta padarius nusikalstamas veikas – papirkimą ir atvirąją vagystę – ir paskyrė subendrintą galutinę bausmę. Moteriai vieniems metams apribota laisvė be intensyvios priežiūros. Ji įpareigota per visą bausmės vykdymo laiką dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje. Civilinis ieškinys dėl pavogto švirkšto byloje nebuvo pareikštas.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs. Per 20 dienų nuo paskelbimo jis gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.



Publikuota: 2022-02-07 07:49:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai