„Santaka“ / Gaisrų – mažiausiai per 17 metų, žuvusiojo – nė vieno / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Ilgiausiai ugniagesiai pernai darbavosi Šiaudiniškių kaime. Rugpjūčio pabaigoje fermose kilusį gaisrą teko gesinti tris paras.

Autorės nuotr.


Gaisrų – mažiausiai per 17 metų, žuvusiojo – nė vieno

Eglė MIČIULIENĖ


Vilkaviškio rajono ugniagesiai patenkinti: praėjusiais metais ugnis nenusinešė žmonių gyvybių, sumažėjo ir pačių gaisrų, o dūmų detektorių gyvenamuosiuose būstuose – vis daugiau.



Statistika džiugina

„Peržvelgus praėjusius metus į akis labiausiai krinta sumažėjusi gaisrų ir apskritai visų iškvietimų statistika. O smagiausia, žinoma, tai, kad pernai mūsų rajone per gaisrą nežuvo nė vienas žmogus. Paskutiniai tokie metai, be žūčių, buvo 2014-ieji, o šiaip kasmet ugnis nusinešdavo po 1–2 gyvybes. Taip pat verta pasidžiaugti, kad 4 žmonės per gaisrą buvo išgelbėti. 2021-aisiais nebuvo ir gaisruose susižalojusių ugniagesių“, – geromis naujienomis dalijosi Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Erlandas Armanavičius.

Iš viso praėjusiais metais kilo 108 gaisrai – tai mažiausias gaisrų skaičius mūsų rajone per 17 metų (pvz., 2020 m. jie kilo 122, 2019 m. – 163, 2018 m. – 147 kartus). Bendras visų išvykimų skaičius, įtraukiant ir įvairius gelbėjimo darbus, buvo 468 (2020-aisiais – 482).



Kybartai pleškėjo daugiausiai

Net 13 gaisrų ugniagesiams pernai teko gesinti balandį. Rugpjūtis, nors ir karštas mėnuo, buvo ramiausias – rajone kilo 4 gaisrai, birželį ir lapkritį – po 5.

Pareigūnų duomenimis, daugiausiai gaisrų kyla dieną, tarp 13 ir 23 val. Saugiausios yra darbo dienos, o pats „gaisringiausias“ – savaitgalis, nuo penktadienio iki sekmadienio. Palyginkime: pernai ketvirtadieniais kilo 11 gaisrų, o sekmadieniais beveik dvigubai daugiau – net 20.

Iš visų rajono gyventojų labiausiai priešgaisrine sauga turėtų susirūpinti kybartiečiai: jų seniūnijoje praėjusiais metais kilo net 29 gaisrai. Vilkaviškis šioje liūdnoje statistikoje – antroje vietoje, čia fiksuota 17 ugnies sukeltų nelaimių. Šeimenos, Klausučių ir Pilviškių seniūnijose kilo po 12 gaisrų, Bartninkuose – 7, Keturvalakiuose – 5, Vištytyje – 4. Gižų ir Gražiškių gyventojai gali pasidžiaugti gera statistika – šiose seniūnijose kilo po 3 gaisrus. O štai Pajevonio ir Virbalio seniūnijose gaisrininkai turėjo mažiausiai darbo, ugnis čia gesinta po 2 kartus.



Namai degė dažniau, konteineriai – rečiau


Daugiausiai, 38 gaisrai, kilo dėl neatsargaus rajono gyventojų elgesio.

Krosnių, židinių, dūmtraukių gedimai ugniagesius ant kojų sukėlė 15 kartų, dažniausia priežastis buvo nevalytuose kaminuose užsidegę suodžiai. 12 kartų turtas degė dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimo. 7 kartus buvo užfiksuoti tyčiniai padegimai. 3 gaisrus sukėlė neatsargus rūkymas – šitas faktorius yra bene dažniausia priežastis, dėl kurios liepsnose žūsta žmonės, tačiau, kaip minėta, šios nelaimės praėjusiais metais Vilkaviškio rajone išvengta.

Dažniausiai nuo ugnies kentėjo individualūs gyvenamieji namai: jie degė net 32 kartus. Šioje srityje statistika, deja, rodo nuosmukį – 2020-aisiais tokių gaisrų buvo 22. Daugiabučiuose namuose kilo 9 gaisrai.

Pernai 19 kartų gesintos atviros teritorijos, o ankstesniais metais į pievas ir ražienas važinėta dažniau – 26 kartus.

2021 m. ugnis suniokojo 14 buitinių atliekų konteinerių (užpernai – net 25), degė 7 ūkio pastatai, 1 garažas, 6 transporto priemonės.

Dažniausiai tai atvejai, kai žmonės užsitrenkia buto duris ar automobilio dureles, o viduje lieka mažamečių vaikų, taip pat kai artimieji sunerimsta dėl telefonu neatsliepiančio bei durų neatidarančio žmogaus.


20 kartų gaisrininkai važiavo padėti transporto avarijose – traukti, atversti ar pjaustyti automobilius, gelbėti prispaustus žmones.

Atlikti ir 7 darbai vandenyje, gelbėtas skęstantis žmogus, ieškota skenduolių.



Prevencija padeda

Vilkaviškio PGT viršininkas Erlandas Armanavičius neabejoja, kad retėjančioms ugnies sukeltoms nelaimėms, smarkiai sumažėjusiam pievų bei ražienų deginimui daug įtakos turi prevencinis darbas.

Pernai, kaip ir kasmet, ugniagesiai rengė reidus į laukus tikrinti ten dirbančios technikos, organizavo akciją „Gyvenkime saugiai“. Po gyvenamuosius būstus važinėjo tiek Vilkaviškio PGT pareigūnai, tiek Savivaldybei priklausantys ugniagesiai. Aplankyta 1 260 būstų, užsukta pas vienišus vyresnio amžiaus žmones, daugiavaikes šeimas, patikrinta namų priešgaisrinė būklė, daliai gyventojų nuvežta dūmų detektorių.

Nors 31 detektorius aplankytuose namuose neveikė (buvo pasibaigusios baterijos), tačiau džiugina tai, kad šie prietaisai jau įrengti apie 70 proc. būstų.

„Šiemet taip pat rūpinsimės prevencija, su rajono Savivaldybės administracija turime parengę trejų metų programą, organizuosime bendras akcijas“, – žadėjo E. Armanavičius.

Antroje metų pusėje numatytos ir ugniagesių pratybos naujajame Vilkaviškio sporto ir pramogų centre.



Publikuota: 2022-02-02 10:15:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai