„Santaka“ / Esama naujovių ir lengvatų dėl paramos būstui / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Esama naujovių ir lengvatų dėl paramos būstui


Šiemet įsigaliojo įstatymo pakeitimai, dėl kurių būstas taps labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, taip pat šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų, neįgaliesiems. Sudarytos galimybės greičiau gauti socialinį būstą, taip pat palankesnės sąlygos įsigyti nuosavą būstą.

Be eilės

Šeimos, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, savivaldybėms apsisprendus į socialinio būsto nuomą galės pretenduoti be eilės. Tai padės užtikrinti būsto prieinamumą bene dažniausiai skurdo rizikoje ar socialinėje atskirtyje atsiduriantiems žmonėms. Iki šių metų minėtos šeimos tokios lengvatos neturėjo ir, priklausomai nuo gyvenamosios vietos savivaldybės, būsto joms tekdavo laukti vidutiniškai apie 6 metus.



Ilgiau išsaugos teisę

Žmonės su negalia, vyresnio amžiaus asmenys ilgiau išsaugos teisę į socialinį būstą.

Padidintos metinės pajamų ir turto dydžių ribos iki 35 ir 50 proc. (vietoj 25 proc.) labiausiai pažeidžiamoms žmonių grupėms ar šeimoms leis išsaugoti teisę į socialinį būstą.


Viršijus leistinas pajamų ir turto dydžių ribas, socialinis būstas labiausiai pažeidžiamoms tikslinėms grupėms, pavyzdžiui, žmonėms, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties yra likę 5 ar mažiau metų, neįgaliesiems, privalės būti nuomojamas toliau kaip savivaldybės būstas.



Mokės penktadalį kainos

Savivaldybės būsto nuomos kaina labiausiai pažeidžiamiems žmonėms bus ne didesnė kaip 20 proc. socialinio būsto nuomos kainos.

Šiuo metu savivaldybės būstas dažniausiai nuomojamas rinkos kaina, išskyrus savivaldybės nustatytas išimtis. Nuo 2022 m. pradžios savivaldybės būsto nuomos kaina tam tikroms grupėms – neįgaliesiems, šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų, ar šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, tremtiniams, kurie neturi kito būsto, – privalės būti ne didesnė kaip 20 proc. socialinio būsto nuomos kainos.



Iš sąrašo neišbrauks

Ekstremaliosios situacijos, karantino metu asmenys bei šeimos iš laukiančiųjų socialinio būsto sąrašo nebus išbraukiami, o socialinio būsto nuomos sutartis nebus nutraukiama net ir viršijus metinius pajamų bei turto dydžius.


Savivaldybėms įtvirtinta pareiga asmenims ir šeimoms, įrašytiems į laukiančiųjų socialinio būsto nuomos sąrašą, taip pat nuomojantiesiems socialinį būstą, planuoti pagalbą, siekiant skatinti jų socialinį ir ekonominį aktyvumą bei savarankiškumą.

Be to, savivaldybės pagal poreikį turės organizuoti pagalbą asmenims, laukiantiems socialinio būsto, padedant jiems išsinuomoti būstą rinkoje ir gauti būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją.



Subsidijuos daugiau

Iki 15–30 proc. (vietoje 10 ir 20 proc.) padidinti subsidijų dydžiai valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti šių kreditų gavėjams.

Tai aktualu nepasiturinčioms jaunoms šeimoms, kurios šiuo metu yra nelygiavertėje padėtyje su jaunomis šeimomis, įsigyjančiomis būstą su finansine paskata šalies regionuose, taip pat neįgaliesiems, šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, jau suaugusiems, bet praeityje be tėvų globos likusiems asmenims, taip pat šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų.



Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.



Publikuota: 2022-01-26 10:27:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai