„Santaka“ / „Kronikos“ bendradarbiai pagerbti Laisvės premija / Įvertinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įvertinimas

Dalinkitės:  


Premijos laureatė Bernadeta Mališkaitė akcentavo, kad laisvės be moralės ir atsakomybės nebūna.

Seimo kanceliarijos (Džojos Gundos BARYSAITĖS) nuotr.


„Kronikos“ bendradarbiai pagerbti Laisvės premija


Seime minint Sausio 13-ąją „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ trims bendradarbiams buvo įteikta Laisvės premija. Laureatų vardu kalbėjusi kybartietė Bernadeta Mališkaitė visus šalies žmones sveikino su pergale: „Ištikimybė Dievui, Tėvynei, žmogui buvo ir lieka prasminga ir palaiminta.“

2021 m. Laisvės premija skirta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ 1983–1989 m. vyriausiajam redaktoriui, Telšių vyskupui emeritui Jonui Borutai, leidinio bendradarbėms Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolėms Bernadetai Mališkaitei ir Elenai Šiuliauskaitei.

Vertinant plačiau, šia premija taip pat pagerbtas visų 1972–1989 metų „Kronikos“ talkininkų atminimas ir veikla.

„Galėčiau išvardyti visą būrį kybartiečių, pas kuriuos itin „karštomis“ dienomis slėpdavome rašomąsias mašinėles, šriftus, ieškojome pagalbos. Tai Petras Ferensas, inžinierius Alfonsas, Stanislava ir Vytautas Norkai, Ona ir Romas Griškaičiai, p. Želvienė, Eugenija Menčinskienė ir kiti. Mane pačią labai palaikė ir net įpareigodavo mamos laikysena, – dalydamasi prisiminimais anksčiau yra sakiusi iš Kybartų kilusi B. Mališkaitė. – Pirmaisiais metais dauginti „Kronikos“ mus mielai į savo vienkiemį priimdavo Vilkaviškio rajone, Opšrūtuose, gyvenusi Marytė Montvilaitė, kur seserys Birutė Briliūtė, Onutė Šarakauskaitė, Virginija Kavaliauskaitė nuvažiavusios per keletą dienų gan nemažu tiražu „Kroniką“ (ir kitą pogrindžio spaudą) padaugindavo ir, atitinkamais kiekiais paskirsčiusios, išvežiodavo vyskupijoms pačios arba paprašiusios talkininkų. Marytė tomis dienomis saugodavo namus nuo pašalinės akies, padėdavo dauginti.“



Faktas, jog „Kronika“ buvo leidžiama 17 metų, nors KGB labai stengėsi susekti leidinio bendradarbius, šiandien tikrai stebina. „Už „Kronikos“ dauginimą ir platinimą buvo nuteista 14 žmonių, jų kalinimo ir tremties metus sudėjus kartu už kiekvieną išėjusį „Kronikos“ numerį, o jų – 81, yra sudėta maždaug vienerių metų nelaisvės kalėjime ar tremtyje auka... – per Laisvės gynėjų dienos minėjimą kalbėjo B. Mališkaitė. – Šiandien visus Lietuvos žmones, ypač to laikmečio bendraminčius, noriu sveikinti su pergale – ištikimybė Dievui, Tėvynei, žmogui buvo ir lieka prasminga ir palaiminta.“

Laisvės premijos laureatė dėkojo Seimui, kad skirdamas Laisvės premiją „Kronikos“ bendradarbiams pasiuntė žmonėms žinią, jog ginti tikėjimo laisvę reiškia ginti pagrindines žmogaus teises ir siekį būti mąstančiu, atsakingu žmogumi.

2011 m. įsteigta Laisvės premija yra siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.



Priminsime, kad 2022-ieji yra paskelbti „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metais. Tokį nutarimą Seimas priėmė atsižvelgdamas į tai, kad „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“, pradėta leisti 1972 m. kovo 19 d., šiemet minės leidybos 50-metį. Pabrėžta, kad šiam leidiniui pavyko pralaužti geležinę uždangą ir skelbti pasauliui apie tikrąją padėtį to meto Lietuvoje, jis buvo reikšmingas lietuvių tautai siekiant atgauti valstybės nepriklausomybę.

„Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ šaltiniai, kaip regioninės reikšmės vertybė, pernai buvo įtraukti į UNESCO nacionalinį registrą „Pasaulio atmintis“. Šis dokumentinis paveldas saugomas Kauno arkivyskupijos muziejuje. „Kronika“ taip pat publikuojama internete adresu lkbkronika.lt.



„Santakos“ inf.



Publikuota: 2022-01-20 11:47:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai