„Santaka“ / Opšrūtų kaimas turi savo bendruomenę / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Opšrūtų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolanta Šneiderienė (kairėje) ir tarybos narės Rima Bylienė bei Vilma Vilkaitienė džiaugiasi įrengtais bendruomenės namais.

Autorės nuotr.


Opšrūtų kaimas turi savo bendruomenę

Simona SIMANAVIČIENĖ


Vos prieš metus prasidėjo Opšrūtų kaimo bendruomenės kelias, tačiau nuveiktų darbų gausa stebina. Beveik pusšimtį narių vienijanti bendruomenė gali džiaugtis įrengtais namais ir sutvarkytu parkeliu. Bendruomenės pirmininkė Jolanta Šneiderienė mano, kad tai tik gražių darbų pradžia, viskas dar priešaky.



Įsirengė patalpas

Vasario mėnesį bendruomenę įregistravo steigėjos Jolanta Šneiderienė, Rima Bylienė ir Vilma Vilkaitienė. Išsyk imtasi remontuoti socialinį butą, kurį pagal panaudos sutartį bendruomenei perleido Pilviškių seniūnija.

Prireikė daug darbščių narių darbo ir noro, kad apleistas socialinis būstas virstų bendruomenės namais. Buvo panaudotos projekto „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ lėšos. Už jas Opšrūtų bendruomenės namams nupirkti nauji langai, palangės, durys, padaryta langų apdaila, atlikti kiti smulkūs darbai.

Deja, remontui projektinių lėšų neužteko. Džiugu, kad atsirado geradarių, kurie mielai prisidėjo. Bendruomenės narys Arvydas Vilkaitis padovanojo skiedrų plokštes luboms, statybinės medienos. Jurga Štrimienė tarpininkavo, kad Pilviškių „Santakos“ gimnazija padovanotų virtuvines spinteles, kelis stalus ir porą kėdžių.


Piniginės paramos taip pat reikėjo, todėl išradingos opšrūtietės organizavo Pyragų dieną, per kurią kvietė bendruomenės narius aukoti likusiems remonto darbams.

Patalpos buvo baigtos remontuoti gruodžio mėnesį. Pasiekti tikslą prireikė keturių bendrų talkų ir darbščių Aido Šneiderio rankų. Vyriškis iki paskutinės remonto dienos plušėjo prie statybos ir apdailos darbų.



Kaimas atgimsta

Idėja kurti bendruomenę brendo jau kurį laiką, tačiau tam vis trūko iniciatyvos. „Aš pati ir anksčiau seniūnaitės pareigas ėjusi Birutė Damidavičienė pavydžiai žiūrėjome į kitus kaimus, kaip jie tvarkosi įsteigę bendruomenes. O mes nieko neturėjome. Trūko postūmio, kad pradėtume kažką daryti“, – kalbėjo Opšrūtų bendruomenės tarybos narė R. Bylienė.

Pirmąjį žingsnį žengė vėliau bendruomenės pirmininke tapusi J. Šneiderienė. Nevyriausybinė organizacija kūrėsi siaučiant kovido pandemijai, todėl aktyvi moteris surengė apklausą feisbuke. Ji klausė, ar jau atėjo metas kurti kaime bendruomenę. Grupės nariai vienbalsiai pasisakė, kad bendruomenė reikalinga.

J. Šneiderienė neslėpė, kad apsispręsti nebuvo lengva, tačiau vyro Aido palaikymas ir a. a. anytos B. Damidavičienės seniau darytas lengvas spaudimas paskatino veikti. „Ji visada mane stumdavo. Sakydavo: „Jolanta, tu jauna, aktyvi, imkis bendruomenės steigimo, nes niekas kitas nepadarys“, – prisiminė J. Šneiderienė.


Pasak vietinių moterų, pastaraisiais metais kaimas atgimsta, čia pradėjo kurtis vis daugiau jaunų šeimų: vienos atvyko iš kitų vietovių, kitos į gimtinę grįžo iš užsienio, yra neseniai susituokusių porų, kurios pasirinko likti gyventi Opšrūtuose. Kadangi daugėja šeimų, atsirado poreikis burtis, bendrauti ir vaikus supažindinti. Taip į bendruomenę įstojo daug jaunų žmonių. „Pas mus kaime yra labai daug ikimokyklinio amžiaus vaikų – apie 30, todėl norime, kad bendruomenė burtų ir mažuosius, juk jie mūsų ateitis“, – kalbėjo tarybos narė V. Vilkaitienė.



Švenčių dalyviai

Bendruomenės nariai jau spėjo sudalyvauti daugelyje renginių ir akcijų: gamino margutį konkurse „Gyvybė – didžiausia vertybė“, skaptavo moliūgus, vyko į Joninių šventę, kurią organizavo Paežerių kaimo bendruomenė, giedojo himną Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, taip pat suorganizavo Žolinės šventę. Šiai ruošėsi ypač atsakingai, netgi sutvarkė Mažučių koplytėlę.

„Norėjome sutvarkyti koplytėlę ir jos prieigas, kadangi ta vieta mums, opšrūtiečiams, labai brangi. Buvo sunku matyti koplytėlę ir aplinką neprižiūrėtą“, – pasakojo pirmininkė. Bendruomenės nariai rinkosi į talką, išplovė koplytėlės grindis, nuravėjo ir nupjovė žolę. Paskui buvo gera dalyvauti koplytėlėje aukotose mišiose ir linksmai šokti šventėje. „Kaimas pasiilgęs tokių suėjimų, nes jau daug metų nieko nevyko“, – renginiu džiaugėsi R. Bylienė.


Nors bendruomenė dar visai jauna, ji stengiasi padėti kitiems. Pirmininkė organizavo akciją, per kurią buvo renkami pinigai Alksnėnų parapijos bažnyčios šildytuvams pirkti.



Laukia daug darbo

Bendruomenės tarybos narės sakė, kad ateityje laukia nemažai rimtų darbų. Kol kas bendruomenės patalpos nešildomos, tad reikia šildytuvo, trūksta kėdžių, didesnių stalų, nėra vandens. Moterys kalbėjo, kad yra rūsys, kuriame būtų galima įruošti erdvę sportuoti. „Tačiau rūsyje nuolat stovi vanduo, matyt, drenažo sistema neveikia. Ir langai kiauri. Vis dėlto manome, kad ateityje galėtume išnaudoti ir tą patalpą“, – svarstė R. Bylienė.

Opšrūtų kaimo bendruomenė sutvarkė šalia turimų patalpų esantį parkelį. Yra noras ten įrengti vaikų žaidimų aikštelę, pavėsinę pasisėdėti, laužavietę. Moterys pasakojo, kad jaunuoliai čia kadaise buvo prisivežę smėlio ir įsirengę tinklinio aikštelę. „Šis parkelis anksčiau buvo jaunimo traukos vieta, todėl norėtume, kad jis vėl toks būtų“, – sakė R. Bylienė.

Aktyvios moterys norėtų vykdyti edukacinius užsiėmimus vaikams ir senjorams, pavasarį ir vasarą organizuoti dviračių žygius, išvykas. „Dabar technologijų laikai, tad vaikai laisvalaikį leidžia naršydami telefonuose. Norime, kad būtų vieta, kur jie galėtų pažaisti ir tiesiog susipažinti“, – kalbėjo V. Vilkaitienė

Organizacijos vadovė J. Šneiderienė negailėjo pačių gražiausių žodžių bendruomenės nariams, kurių bendrystė ir darbštumas veda į gražesnę kaimelio ateitį.



Publikuota: 2022-01-13 13:06:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai