„Santaka“ / Rajono padangėje – nauja mokykla / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Šokio mokytoja Vilija Jakubauskė neslėpė, kad kelias siekiant mokyklos statuso nebuvo lengvas.

Asmeninio albumo nuotr.


Rajono padangėje – nauja mokykla

Andrius GRYGELAITIS


Praėjusių metų pabaigoje šokio studijai „Šokantys bateliai“ oficialiai suteiktas mokyklos statusas.

Planavo jau seniai

Rajono Tarybos narės bei šokio studijos „Šokantys bateliai“ vadovės Vilijos Jakubauskės galvoje jau seniai kirbėjo mintis įsteigti choreografijos mokyklą. Specialistei norėjosi, kad 12 metų jos vedamus užsiėmimus lankantys vaikai turėtų galimybę gauti švietimo, mokslo ir sporto ministro pasirašytus mokyklos baigimo atestatus, o ne paprastus pažymėjimus.

„Yra 6–7 merginos, kurios anksčiau šoko pas mus, o dabar studijuoja arba jau yra baigusios su šokiais susijusias specialybes. Nemaža dalis šiuo metu mūsų studijoje šokančių mergaičių taip pat svajoja tapti šokių mokytojomis. Joms tokios mokyklos baigimo atestatas tikrai būtų daug naudingesnis nei paprasto būrelio pažymėjimas“, – mintimis dalijosi V. Jakubauskė.

Ji teigė anksčiau ne kartą domėjusis galimybėmis įkurti mokyklą, tačiau bet kokie užklausimai atsimušdavo tarsi į sieną. Vis būdavo kartojama, kad šokio studija „Šokantys bateliai“ nėra biudžetinė įstaiga, tad gauti mokyklos statusą tikrai nėra jokių galimybių.




Padėjo karantinas

Pati V. Jakubauskė teigė, kad didžiausią įtaką mokyklos atsiradimui turėjo karantinas. Atsiradus daugiau laisvo laiko ji vis dažniau ėmė stebėti Vyriausybės posėdžius. Vieno iš jų metu buvo kalbama apie neformalųjį švietimą. Po šio posėdžio vilkaviškietė susisiekė su Lietuvos vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacijos vadove Neringa Juškiene, kuri ir padrąsino studijos „Šokantys bateliai“ įkūrėją bandyti siekti mokyklos statuso. Tiesa, V. Jakubauskė iš karto buvo perspėta, kad lengva nebus.

O lengva iš tikrųjų ir nebuvo. Pati pašnekovė teigė, kad be teisininkų tikrai nebūtų išsivertusi. Prireikė ir tėvų pagalbos. Surinkę bemaž 300 parašų jie kreipėsi į Savivaldybės vadovus, prašydami padėti išspręsti šį klausimą. Teko rengti naujus įstaigos nuostatus, ugdymo programas, atsižvelgti į daugybę kitų niuansų.

Galiausiai praėjusių metų lapkričio 25 d. V. Jakubauskė iš Nacionalinės švietimo agentūros gavo dokumentus, patvirtinančius, kad jos studijai suteiktas neformaliojo vaikų švietimo ir formalųjį švietimą papildančios mokyklos statusas.


„Raginčiau ir kitas rajono nevyriausybines organizacijas pasekti mūsų pėdomis bei bandyti gauti mokyklos statusą. Tai – tikrai įmanoma! Be to, ir vaikai jaučia daug didesnę motyvaciją lankyti mokyklą, o ne paprastą būrelį. Jei kas norės, mielai pakonsultuosiu. Jau dabar patarimų kreipėsi kolegos iš Klaipėdos“, – sakė pašnekovė.

Svarsto apie plėtrą
Raginčiau ir kitas rajono nevyriausybines organizacijas pasekti mūsų pėdomis bei siekti mokyklos statuso.


Kol kas naujoje mokykloje vaikai bus ugdomi pagal dvi formalųjį švietimą papildančio ugdymo (FŠPU) programas – pradinio ir pagrindinio. Nors studiją lanko apie 130 jaunuolių, tačiau FŠPU programos reikalavimus atitinka kiek mažiau nei 100 iš jų.

„Iš tikrųjų ir iki šiol dirbome pagal panašias į FŠPU reikalavimus atitinkančias programas, tad didelių pokyčių tikrai nebus. Aišku, tam tikrų korekcijų į ugdymą teks įnešti. Greičiausiai išaugs pamokų skaičius, nes dar didesnį dėmesį reikės skirti klasikinio šokio pagrindams“, – kalbėjo pašnekovė.


Ji teigė, jog mokyklos atidarymo ceremonijos rengti neplanuoja. Sausio 28 d. Vilkaviškio sporto ir pramogų centre įvyks aštuntasis studijos „Šokantys bateliai“ gimtadienis, tad jo metu ir bus akcentuotas šis faktas.

Kol kas Vilija Jakubauskė bus vienintelė naujos mokyklos mokytoja, tačiau ji neatmeta galimybės ateityje priimti į darbą dar vieną ar kelis pedagogus.

Artimiausiu metu ugdymo įstaigoje bus įgyvendinamos vien choreografijos programos, tačiau vėliau planuojama praplėsti sąrašą. V. Jakubauskė svarstė, kad mokykloje galėtų būti ugdomi ir įvairiais muzikos instrumentais grojantys, piešiantys ar kitais menais užsiiminėjantys vaikai.



Teks dalytis

Įgavusi mokyklos statusą studija „Šokantys bateliai“ nuo šiol pretenduos į rajonui Vyriausybės skiriamas FŠPU programos lėšas. Iki šiol jos visos atitekdavo Vilkaviškio muzikos mokyklai, kuri buvo vienintelė rajono ugdymo įstaiga, įgyvendinanti FŠPU programą. Šiems mokslo metams skirta minėta suma siekia kiek daugiau nei 70 tūkst. eurų.

Nuo šiol FŠPU programos lėšas teks dalyti proporcingai pagal vaikų skaičių.

„Smagu, kad rajone atsirado dar viena mokykla. Nauji vėjai dažniausiai įneša teigiamų pokyčių, priverčia pasitempti kitus. Neslėpsiu, kad tai – gana drąsus žingsnis. Mes ir patys buvome įsitikinę, jog nevyriausybinei organizacijai neįmanoma įgyti mokyklos statuso, tačiau, pasirodo, teisės aktuose buvo palikta tam tikrų spragų. Jomis pasinaudojo ne tik studija „Šokantys bateliai“, bet ir daugiau Lietuvos organizacijų. Dabar daugeliui atsivėrė lengvesnės galimybės gauti papildomą finansavimą, tad kodėl tuo nepasinaudoti?“ – svarstė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Ji teigė, kad ir daugiau rajono organizacijų svarsto sekti studijos „Šokantys bateliai“ pėdomis ir žada akredituoti FŠPU programas. Viena iš jų – rajono sporto mokykla. Jei ir ši įstaiga gautų leidimą vykdyti FŠPU, tuomet rajonui skiriamas šios programos lėšas tektų dalyti dar didesniam vaikų skaičiui.

„Sporto mokyklai įgyvendinti FŠPU gali būti daug lengviau nei, tarkime, nevyriausybinėms organizacijoms. Šios įstaigos pagrindinė paskirtis ir taip jau yra švietimas. Kitiems reikia atitikti daugiau reikalavimų. FŠPU programos turi būti nuoseklios, vykti ne vienus metus. Tėvai, leisdami savo atžalas į FŠPU programas vykdančias mokyklas, taip pat privalo suprasti, jog tai – rimtas įsipareigojimas. Vaikas turi pabaigti tai, ką pradėjo, kad gautų atitinkamą pažymėjimą. Čia jau – ne būrelis, o mokykla!“ – pabrėžė A. Finagėjevienė.




Galerija: Šokantys bateliai




Publikuota: 2022-01-13 08:20:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai