„Santaka“ / 2021-ieji: įsimintinos iškeliaujančių metų akimirkos / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



2021-ieji: įsimintinos iškeliaujančių metų akimirkos


2021-iesiems pradėjus skaičiuoti paskutines valandas „Santaka“ pakalbino keletą rajone žinomų žmonių ir pasiteiravo, kokie jiems buvo šie metai. Savo pašnekovų paprašėme išskirti pačius įsimintiniausius įvykius, darbus, kuriais metams baigiantis jie gali pasidžiaugti, pasidalyti emocijomis, nuotaikomis, kurios juos šiemet lankė, įvardyti iššūkius, su kuriais teko susitvarkyti. Keletas mūsų pašnekovų minčių.



„Džiaugiuosi kiekvienu darbu, kuris prisideda prie žmonių gerovės“

Algirdas NEIBERKA, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras:

– Prabėgę metai, nors ir atnešė nemažai išbandymų, tačiau džiugina tuo, kad Vilkaviškio kraštas nesustojo keistis ir toliau eina pokyčių keliu. Galiu tik pasidžiaugti, kad Vilkaviškio rajonas išlieka pirmaujančiu regione pagal įgyvendinamus projektus.

Aš asmeniškai džiaugiuosi kiekviena įgyvendinta idėja, kiekvienu darbu, kuris tiesiogiai prisideda prie mūsų rajono žmonių gerovės. Tai – ir tvarkomomis arba jau sutvarkytomis viešosiomis erdvėmis prie Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro, IKI parduotuvės, Vilkaviškio kultūros centro. Ir baigiamu įrengti taku palei Šeimenos upelį. O ką jau kalbėti apie Vilkaviškio autobusų stotį, pelniusią įvairiausių apdovanojimų ir tapusią lankomiausiu žmonių traukos objektu?!


Prisiminkime, kiek buvo įvairiausių nuomonių, priekaištų, abejonių, kai prieš trejus metus nusprendėme biudžeto lėšomis prisidėti prie šio verslo atstovų vykdyto projekto. Neslėpsiu – ilgai galvojome, svarstėme, ką daryti, bet galop surizikavome ir investavome. Ir štai šiandien matome, kad Savivaldybės tarybos narių pasiryžimas veikti kartu su verslu pasiteisino, turime puikų rezultatą – nuostabią autobusų stotį.

Turiu pasidžiaugti ir greta stoties šį rudenį iškilusiu įspūdingu laikrodžiu, kurį miestui padovanojo susitelkę verslininkai bei gyventojai, taip pat neseniai pradėjusiu veikti naujuoju sporto ir pramogų centru, pritraukiančiu daug jaunimo. Gera žinoti, kad visa tai tarnauja rajono žmonėms, liks ateities kartoms.

Na, o pasinaudodamas proga rajono žmones nuoširdžiai sveikinu su artėjančiais Naujaisiais metais ir linkiu visiems į ateitį žiūrėti su didele viltimi bei pozityvumu. Svarbiausia – būkite sveiki!



„Fantastiškiausias įvykis – ąžuolų sodinimas“

Dalytė ŠILEIKIENĖ, Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto vadovė:

– Įspūdingiausias ir fantastiškiausias įvykis šiemet, be jokios abejonės, buvo ąžuolų sodinimas Vilkaviškyje! Tai tikrai neeilinis įvykis ir miesto, ir Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto istorijoje. Aš jau neatsimenu, kada tokiu mastu mūsų mieste buvo sodinami medžiai.


Šitas universiteto sumanymas sulaukė didžiulio pagyvenusių žmonių palaikymo, aktyvaus jų dalyvavimo. Ąžuolus sodino ne tik universiteto lankytojai – susirinko daug talkininkų iš miesto. Buvo taip jautru, kai regėjimą praradęs žmogus prašėsi kito palydimas į talką, nes norėjo dalyvauti, prisidėti, paliesti. Ir jis dalyvavo.

Pagyvenę žmonės sodino ąžuolus suprasdami, kad tai, ką jie padarys, bus palikimas ateičiai.

Pasodintus medelius jie pasiženklino kalbėdami, kad atsives anūkus ir parodys savąjį ąžuoliuką. Tai buvo pats gražiausias geras darbas!



„To Klausučiuose dar nebuvo!“

Ramūnas PUODŽIŪNAS, Klausučių kaimo bendruomenės pirmininkas, kultūros darbuotojas:

– Įsimintiniausias ir netikėčiausias įvykis buvo Klausučių vasaros šventė, kuri sulaukė tiek žmonių, kiek aš šiame kaime nesu matęs ir turbūt jau nepamatysiu. Niekas iš mūsų komandos niekaip nesitikėjome sulaukti atvykstančių triskart daugiau žmonių, negu planavome. Turėjo būti penki tūkstančiai, o atvažiavo penkiolika. Apie šitą šventę mes šnekėsime dar ilgai ir tikrai prisiminsime, kad žmonės nuo Klausučių iki Vilkaviškio važiavo apie pusantros valandos. Per dešimt metų, kai dirbu kultūros srityje, tokio renginio Klausučiuose dar neturėjau.


Apskritai visi šie metai buvo įsimintini. Situacija, kai Klausučių kaimas turėjo Mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulą, o visa Lietuva – kovidą, buvo iššūkis visai mūsų komandai. Mes atsiminsime šiuos metus ilgai, pakartoti tikrai nenorėsime niekada.



„Ligoninę „perstatėme“ nuo pamatų iki penkto aukšto“

Linas BLAŽAITIS, Vilkaviškio ligoninės direktorius:

– Labiausiai džiugino kolektyvo susitelkimas, nes COVID-19 pandemijos laikotarpiu ligoninę mes „perstatėme“ nuo pamatų iki penkto aukšto. Taip, kaip rodo kino filmuose apie karą, mes pasidėję ligoninės pastato brėžinius studijavome ir braižėme mėlynas ir raudonas linijas, per kur leisime pacientus, personalą, per kur išeis medikai, gydę „švarius“ ligonius, o per kur – turėję kontaktą su sergančiais COVID-19, per kur keliaus švarūs skalbiniai, o per kur užteršti virusu, ir t. t.

Metai prasidėjo nuo to, kad Naujųjų išvakarėse mūsų ligoninėje buvo atidarytas kovidinis skyrius.

Džiaugiuosi, kad medikai, kaip pasitaikė kitose ligoninėse, neatsisakė, o ėjo dirbti pavojingomis sąlygomis.

Metų pradžioje buvo momentas, kai pandemija išguldė trečdalį darbuotojų, kai kur – ištisus skyrius. Tačiau gydymo procesas nenutrūko – į talką stacionaro skyriuose atskubėjo kolegos iš Konsultacinės poliklinikos – kineziterapeutai, masažuotojai ir kt.

Kolektyvas vis dar gyvena parengtyje – esame pasiruošę bet kada, jei prireiks, atidaryti kovidinį skyrių.

Asmeniniame gyvenime taip pat yra gerų naujienų – metų pradžioje gimė dar viena anūkė, tad dabar esu turtingas – turiu anūką ir tris anūkes.



„Šeimos metus pažymėjo mokslas“

Gileta NAUJOKIENĖ, Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos direktorė:

– Noriu pasidžiaugti, kad 2021 m. įsimintini man ir mano šeimai buvo mokslo srityje. Kiekvienas šeimos narys įgijo išsilavinimą ar kvalifikaciją. Mažiausias baigė pradinio ugdymo programą ir įgijo pažymėjimą, du vyresni vaikai gavo vidurinio išsilavinimo pažymėjimą ir bakalauro laipsnio diplomą. Na, o mudu su vyru įgijome naujų kvalifikacijų. Tad šie metai mums buvo labai darbingi ir sėkmingi.

Vis dėlto svarbu paminėti, kad ne tik laimingų akimirkų 2021-ieji buvo gausūs. Lietuvoje ir pasaulyje buvo daug neramumų, susidūrėme su migrantų krize, kaimyninių šalių nesusikalbėjimu, o tai vertė jausti artėjantį žvanginimo ginklais šešėlį. Kaip bebūtų, aš į viską stengiuosi žiūrėti pozityviai, juk pasimokyti galima iš bet kokios situacijos, nesvarbu, ar tai būtų šviesesnės ar liūdnesnės akimirkos – viskas veda į priekį.




„Minėjome bažnyčios 140-mečio jubiliejų“

Ramutė DIDVALIENĖ, Gražiškių seniūnijos seniūnė:

– Sekėsi puikiai, ramūs, netriukšmingi metai buvo Gražiškiuose. Minėjome parapijos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios 140-mečio jubiliejų, gražią šventę suorganizavome. Taip pat noriu pasidžiaugti draugyste su bažnyčios rėmėju Algirdu Karpavičiumi, šiais metais mes jam suteikėme miestelio Garbės piliečio vardą. Tai labai mielas, nuoširdus žmogus, smagu, kad jo bičiulystė su Gražiškiais vis tęsiasi.

Žinoma, džiaugiuosi ir pačiais gražiškiečiais, tuo, kad neišsigando kovido pandemijos, rūpinosi savo sveikata, buvo susiklausę. Linkiu visiems optimizmo!



Publikuota: 2021-12-31 13:07:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai