„Santaka“ / Naujoji vadovė nori kurti nuotykių mokyklą / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Direktorė Neringa Jankauskienė džiaugėsi, kad vaikai taip pat prisideda prie mokyklos puošimo – nemažą dalį vidaus patalpų puošia jų darbeliai.

Autoriaus nuotr.


Naujoji vadovė nori kurti nuotykių mokyklą

Andrius GRYGELAITIS


„Dar nepriprantu sėdėti kabinete. Man vis norisi vaikščioti po klases, teirautis, kaip sekasi mokytojams, kaip gyvena vaikai“, – šypsosi naujoji Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Neringa Jankauskienė.



Užmezgė tvirtą ryšį

Pirmą kartą su Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomene N. Jankauskienė susipažino maždaug prieš dešimtmetį. Tuo metu Ąžuolų Būdos pagrindinėje mokykloje (Kazlų Rūdos sav.) dirbusi specialistė net neįtarė, kad ateityje jai teks vadovauti mūsų rajono ugdymo įstaigos kolektyvui. Maždaug 2011 m. dalyje šalies mokyklų vyko reorganizacija – kūrėsi mokyklos-daugiafunkciai centrai. N. Jankauskienė tada buvo atsakinga už Ąžuolų Būdos įstaigoje vykusias permainas.

„Tai buvo labai įdomi patirtis – reikėjo planuoti naujas veiklas, rengti įvairius projektus. Viskas buvo nauja, tad teko nemažai konsultuotis su tokius pačius procesus išgyvenančiu Keturvalakių mokyklos kolektyvu, kai kurių kitų įstaigų atstovais. Visi kartu kūrėme naujas daugiafunkcių centrų gaires, rūpinomės steigimo klausimais“, – prisiminė nuo rudens Keturvalakių mokyklai-daugiafunkciam centrui vadovaujanti N. Jankauskienė.


Ąžuolų Būdoje ji dirbo iki 2016 m., kuomet perėjo į Keturvalakius. Nors oficialiai N. Jankauskienė dirbo Keturvalakių mokykloje-daugiafunkciame centre, tačiau iš tikrųjų jos darbo vieta buvo Karklinių padalinyje. Čia ji rūpinosi renginių organizavimu, buvo bibliotekos vedėja. Prieš keletą metų už darbą su vaikais ir jaunimu specialistė gavo Lietuvos bibliotekų asociacijos apdovanojimą.

„Darbas Karkliniuose man labai patiko. Pastebėjau, kad čia gyvena nuostabūs ir labai šilti žmonės. Užmezgėme itin glaudų ryšį su vietos bendruomenės pirmininke Jolita Tekoriene, kartu įgyvendinome nemažai sumanymų“, – pasakojo N. Jankauskienė.



Atsivedė vaikai

Naujoji mokyklos vadovė kandidatuoti į dabartines pareigas apsisprendė ne iš karto. Kuomet konkursas buvo paskelbtas pirmą sykį, ji savo paraiškos nepateikė. Tik kai teko skelbti pakartotinį konkursą, N. Jankauskienė ryžosi jame dalyvauti. Pedagogė juokiasi, kad į mokyklą ją atsivedė mokiniai, su kuriais pačiai teko dirbti per karantiną.

Tuo metu, kai rajono ir šalies vaikai buvo priversti mokytis nuotoliniu būdu, į Karklinių biblioteką ėjo tie mokiniai, kurių tėveliai dirbo ir neturėjo galimybės savo atžalų prižiūrėti namuose. Pedagoginį išsilavinimą turinti Neringa Jankauskienė padėdavo jiems prisijungti prie nuotolinių pamokų, kartu ruošė namų darbus, mokėsi skaityti, net... kepė blynus. Šios veiklos N. Jankauskienei taip patiko, kad ji vėl pamažu ėmė galvoti apie grįžimą į mokyklą.


„Kai palikau Ąžuolų Būdos ugdymo įstaigą, pasakiau sau, kad niekada daugiau mokykloje nedirbsiu – labiausiai vargino nesibaigiantis popierizmas. Visgi aplinkinių raginimai kandidatuoti į naują postą ir karantininė patirtis su vaikais privertė persigalvoti. Mokyklos kolektyvas man buvo puikiai pažįstamas. Žinojau, kad čia mokosi geri mokiniai, dirba šaunūs pedagogai, o tėvų bendruomenė yra supratinga ir geranoriška. Žavėjo ir tai, kad mokykla stovi labai gražioje vietoje“, – apsisprendimo motyvus vardijo pašnekovė.

Ji tikino, kad sunkiausia buvo įveikti Nacionalinės švietimo agentūros specialistų parengtas kompetencijų vertinimo užduotis. Nepaisant to, šią patirtį ji pavadino itin naudinga ir reikalinga.



Kuria artimą ryšį

Mokyklos vadove tapusią N. Jankauskienę iš karto užplūdo krūva rūpesčių. Dar prieš šiuos mokslo metus jai teko skubiai ieškoti fizikos ir geografijos mokytojų, pasirūpinti, kad įstaigoje būtų laikomasi visų dėl pandemijos keliamų saugumo reikalavimų. Visgi su iššūkiais direktorė susitvarkė gana nesunkiai. Įsivažiuoti į naujas pareigas padėjo ir buvusi mokyklos vadovė Violeta Šaukščiuvienė, kuri dar ir dabar kartais pakonsultuoja, suteikia daug vertingų patarimų.
Jaučiu didžiulę pagarbą savo vadovaujamo kolektyvo nariams. Žaviuosi ir šios įstaigos mokiniais.


„Tiek aš pamažu apsiprantu su naujomis pareigomis, tiek mokyklos bendruomenė pripranta prie mano vadovavimo stiliaus. Nemanau, kad esu griežta direktorė. Greičiau reikli ir rūpestinga. Man mokytojai – didžiausia vertybė. Stengiuosi juos visada palaikyti. Jaučiu didžiulę pagarbą savo vadovaujamo kolektyvo nariams, kurie yra labai kūrybingi, atsakingi, rūpestingi. Žaviuosi ir šios įstaigos mokiniais. Kai tik pradėjau čia dirbti, nemažai vaikų į mane kreipėsi vardu. Taip mes bendraudavome anksčiau. Visada stengiausi kurti artimą ryšį. Kai kuriose užsienio šalyse įprasta, kad į vadovą kreipiamasi vardu. Tai – savotiškas pagarbos ženklas“, – sakė pašnekovė.

Vyraujanti pagarba darbuotojų kolektyvui puikiai atsispindi net... ant mokyklos kalėdinės eglutės. Ji papuošta žaisliukais su viso įstaigos personalo vardais. Kadangi artėja Tigro metai, tai neatsitiktinai šį medelį saugo vaikų atnešti pliušiniai tigriukai.



Būtina išnaudoti

Pagrindinis naujos vadovės tikslas – mokykla, kurioje visi jaustųsi gerai, nenustotų šypsotis. Net vienas iš mokyklą puošiančių užrašų skelbia, kad šypsena – tai laimės spindulys. Šypsena beveik nesitraukia ir nuo pačios N. Jankauskienės veido. Neretai pamatę linksmą vadovę šypsotis ima ir mokytojai bei vaikai. Tai – vienas iš būdų įstaigoje kurti dar geresnę atmosferą.

Direktorė pripažįsta, kad ir dabar mokykla yra šilta bei jauki, tačiau jai norėtųsi dar geriau išnaudoti turimą potencialą. Ypač aplinkos.

„Norisi sukurti nuotykių mokyklą, kurioje vaikai mokytųsi ne vien klasėse, bet eitų į gamtą, ją tyrinėtų. Mūsų aplinka – turtinga, tad privalome tuo pasinaudoti. Mokykloje pradėjo veikti jaunųjų miškininkų būrelis, rengėme akmens dieną. Vis tik norėtųsi aplinkos tyrinėjimus perkelti ir į įprastas pamokas. Gaila, bet mūsų švietimo sistema nėra iki galo tam pritaikyta. Egzaminai verčia dažniau sėdėti kabinetuose“, – apgailestavo vadovė.

Ji taip pat svarstė, kad atšilus orams mokyklos teritorijoje reikėtų pastatyti knygų namelį, daugiau suolelių. Galvojama ir apie vidaus patalpų tvarkymą. Jau po Naujųjų metų duris atvers už gyventojų 1, 2 proc. pajamų mokesčio lėšas naujai suremontuotas pailgintos dienos grupės kabinetas, norima įsigyti dar daugiau stalo žaidimų, kuriais vaikai galėtų žaisti per pertraukas.

Direktorė teigė, jog daug idėjų pasiūlo patys mokiniai. Jie organizuoja renginius, netradicines ugdymo dienas, vaikų darbeliais išpuošta nemaža dalis mokyklos sienų.



Įtakos neturės


Naujosios pareigos N. Jankauskienei labai patinka. Nors darbo ir netrūksta, tačiau ji neslepia, kad jaučiasi esanti savo rogėse. Tiesa, jau nuo kitų mokslo metų vadovės darbo pobūdis vėl gali pasikeisti. Planuojama reorganizuoti rajono mokyklas-daugiafunkcius centrus. Tarp jų – ir Keturvalakiuose esančią ugdymo įstaigą.

Kol kas dar nėra apsispręsta dėl reorganizacijos pobūdžio, tačiau gali nutikti taip, kad nuo rudens Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras taps kitos įstaigos skyriumi. Tuomet N. Jankauskienei būtų siūlomas pavaduotojos ugdymui etatas. Ji pati teigė apie tai pernelyg daug negalvojanti.

„Kad ir koks būtų priimtas sprendimas, noriu pabrėžti, jog mokiniams tai jokios įtakos neturės. Jie ir toliau mokysis Keturvalakiuose, jiems pamokas ir toliau ves tie patys mokytojai. Pokyčiai palies tik mokyklos administraciją“, – pabrėžė pašnekovė.

Šiuo metu įstaigoje mokosi 106 vaikai, čia dirba 43 darbuotojai.



Publikuota: 2021-12-31 08:09:22

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai