„Santaka“ / Pokalbiai, kurie praturtina kasdienybę ir ilgina gyvenimą / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Pokalbiai, kurie praturtina kasdienybę ir ilgina gyvenimą


Kol esame jauni, pačiame jėgų žydėjime, ir aplink mus „sukasi pasaulis“, atrodo, jog visuomet taip ir bus. Tačiau bėgant metams mūsų artimų draugų, giminaičių ir bičiulių ratas siaurėja. Jaunesnieji šeimos nariai sukuria savas šeimas, kai kurie giminaičiai ir bičiuliai, deja, iškeliauja į amžinybę, dar su kitais žmonėmis išsiskiria keliai išėjus į pensiją ar išvykus gyventi į kitą vietovę. Kiekvienam vyresnio amžiaus žmogui yra didelė tikimybė patirti bendravimo stygių.

Draugystės veikia teigiamai... sveikatą?

Lietuvoje visuomenė senėja sparčiausiai visoje Europos Sąjungoje, ir prognozuojama, kad jau 2030 metais kas trečias šalies gyventojas bus vyresnis nei 60 metų. Statistikos departamento duomenimis, kone pusė žmonių, sulaukusių 65+ metų amžiaus, gyvena vieniši. Tai daro neigiamą poveikį šių žmonių gyvenimo kokybei bei, kaip rodo tyrimai, skatina psichinės sveikatos sutrikimus.

Nors bėgant laikui socialinių ryšių ratas siaurėja, tačiau bendravimo – palaikymo ir išklausymo – poreikis niekur nedingsta. Psichologai, šeimos gydytojai, o neretai ir patys artimieji skatina vyresnio amžiaus žmones per dieną pasikalbėti bent su 3–5 bičiuliais. Bendravimas suteikia teigiamų emocijų, leidžia nepaskęsti kasdieniuose rūpesčiuose, netgi „pamiršti“ negalias ir fizinius skausmus. Ką daryti, kad jaustumėmės gerai, nepradėtų kankinti vienatvė ir vienišumo jausmas? Kur ir kaip surasti bičiulį, su kuriuo būtų galima tiesiog pasikalbėti?



Į pagalbą – „Sidabrinė linija“

Bet kuriam telefoną turinčiam vyresnio amžiaus žmogui naudinga žinoti „Sidabrinės linijos“ nemokamą telefono numerį 8 800 800 20. „Susidomėjusiam mūsų paslauga žmogui tereikia paskambinti į „Sidabrinę liniją“. Pasikalbame, išklausome ir surandame pokalbių draugą, su kuriuo mūsų pašnekovai gali kalbėtis kiekvieną savaitę. Pašnekovai aptaria aktualijas, pasipasakoja, kuo gyvena, pasidalija džiaugsmais ir rūpesčiais. Esant poreikiui teikiame emocinę bei psichologinę pagalbą. Jei į „Sidabrinę liniją“ paskambinęs senolis yra sunerimęs, susijaudinęs, mes jį išklausome, paguodžiame, padedame rasti atsakymus į rūpimus klausimus. Pasikalbame apie tai, kas tą akimirką slegia. Pandeminis laikotarpis visus mus išmokė gyventi kitaip. Bendravimas, apsipirkimas ir netgi registracija pas gydytojus įgavo naujas formas. Kaip atlikti vieną ar kitą veiksmą, kaip teikiamos vienokios ar kitokios paslaugos – dėl visų šių klausimų senoliai taip pat gali skambinti į „Sidabrinę liniją“. Visi mūsų pašnekovai labai skirtingi: vieni nori turėti nuolatinį pokalbių draugą, kitiems užtenka vienkartinio pasikalbėjimo – „širdies ir rūpesčių išliejimo“, treti turi spręstinų praktinių klausimų ar ieško informacijos, pavyzdžiui, apie vaistus arba žurnalo prenumeratą. Siekiame, jog „Sidabrinė linija“ padėtų vyresnio amžiaus žmonėms savarankiškai spręsti įvairias situacijas, sužinoti reikalingą informaciją nelaukiant, kol po darbo ar mokslo dienos vakare sugrįš namiškiai ar su jais bus proga susitikti kitą mėnesį“, – vyresnio amžiaus žmonėms skirtas „Sidabrinės linijos“ paslaugas vardijo Kristina Čiuželienė, „Sidabrinės linijos“ Skambučių centro vadovė.



Gera nuotaika gimsta besikalbant

„Sidabrine linija“ šiandien jau naudojasi daugiau nei 5 000 vyresnio amžiaus žmonių, o su jais reguliariai bendrauja daugiau nei 600 savanorių bendruomenė. „Turiu aš ir artimuosius, kurie manimi rūpinasi. Tačiau jie savus gyvenimus gyvena – kaip ir aš savu laiku aktyviai gyvenau. O „Sidabrinės linijos“ pašnekovės visada tinkamų šiltų žodžių ir laiko man suranda, visada pradžiugina, optimizmo įkvepia, viltį suteikia. Susitikusi su savo artimaisiais aš tuo optimizmu dar ir pasidaliju“, – džiaugėsi ponia Danutė, jau keletą metų palaikanti draugystę telefonu su „Sidabrinės linijos“ pašnekovais.

Mieli senjorai, „Sidabrinė linija“ kviečia Jus drąsiai skambinti telefonu 8 800 800 20 ir patirti gydančią pokalbių galią.



„Sidabrinės linijos“ inf.



Publikuota: 2021-12-14 11:16:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai