Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-07 09:16:32 Parduoda Renault SCENIC GRAND (2004 m., 1,6 l, benzinas, kablys, TA iki 2025 m. gegužės mėn., 7 vietos, tvarkingas, be defektų). Tel. 8 699 97 250.
Galioja iki: 2023-12-07 10:48:56 Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Sunku buvo įtarti, kad viskas pakryps tokia linkme: Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius ir buvusio Vilkaviškio skyriaus vadovė Onutė Kartavičienė dar rudenį vykusios žemdirbių šventės metu sveikino mūsų rajono ūkininkus. Autoriaus nuotr. Žemdirbiai nustebę: vilkaviškiečiai išmesti iš Lietuvos ūkininkų sąjungos
Andrius GRYGELAITIS
Praėjusią savaitę įvyko Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo posėdis, kuriame nuspręsta iš asociacijos gretų pašalinti Vilkaviškio rajono skyrių. |
Kaltina aplaidumu
Iš LŪS vilkaviškiečiai pašalinti neatsitiktinai. Pastaruosius penkerius metus Juridinių asmenų registrų centrui nebuvo teikiami jokie duomenys apie mūsų rajono skyriaus veiklą. Nesulaukęs finansinių ataskaitų, dokumentų, liudijančių apie vykstančius skyriaus tarybos narių rinkimus, bei kitos pagal įstatymus reikalingos informacijos, Registrų centras iš pradžių užšaldė vilkaviškiečių sąskaitą banke, o po to pradėjo skyriaus išregistravimo procedūras.
LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius teigė, kad mūsiškių problemos jam buvo žinomos seniai. Dėl jų ne kartą buvo įspėta ir Vilkaviškio skyriaus pirmininkė Onutė Kartavičienė, tačiau, pasak R. Juknevičiaus, vadovė delsė užbėgti įvykiams už akių.
„Kai Registrų centras galutinai užbaigė Vilkaviškio skyriaus išregistravimo procedūras, mes taip pat buvome priversti pašalinti vilkaviškiečius iš Lietuvos ūkininkų sąjungos. Įprastai to imamės, kai skyriai dvejus metus nemoka nario mokesčio. Vilkaviškio rajono skyriaus įsiskolinimai siekė daugiau nei 9 tūkstančius eurų. Negalėjome jo palikti savo gretose“, – teigė R. Juknevičius.
Jo nuomone, iš LŪS mūsų rajono atstovai turėjo būti pašalinti dar seniau, tačiau vis buvo tikimasi, kad vilkaviškiečiai išspręs savo problemas.
„Žinau, kad Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkė per šį laikotarpį turėjo įvairių asmeninių problemų, tačiau laiko viską sutvarkyti tikrai buvo sočiai. Galų gale, ir be pirmininkės turėtų būti taryba, kuriai taip pat reikėtų prisiimti atsakomybę už sklandžią asociacijos veiklą. Šiek tiek keista, kad viskas taip susiklostė. Kyla pagrįstų abejonių dėl to, kaip buvo dirbama Vilkaviškio skyriuje“, – mintimis dalijosi R. Juknevičius.
Gali atkurti kiti
Anot LŪS pirmininko, panašių atvejų būta ir daugiau.
Įprastai dėl įvairių priežasčių uždarytų šalies skyrių vietose po kurio laiko steigiamos naujos asociacijos, kurios tampa visateisėmis LŪS narėmis. Jis vylėsi, kad ir mūsų krašte susiklostys panaši situacija.
„Jei Vilkaviškio rajone atsirastų iniciatorių, norinčių įsteigti naują asociaciją, jie gali drąsiai kreiptis į mane. Tikrai padėsiu, kuo galėsiu. Esame suinteresuoti turėti kuo daugiau narių. Ūkininkai turi suprasti, kad asociacija jų interesus apgins daug geriau, nei jie vieni patys. Lietuvos regionuose žemdirbiai susiduria su skirtingomis bėdomis. Mes siekiame suderinti įvairius ūkininkų interesus ir giname pagrindinius žemdirbiškus principus bei vertybes“, – pabrėžė R. Juknevičius.
Jo teigimu, naujai įsteigtam skyriui greičiausiai nereikėtų prisiimti buvusios asociacijos įsiskolinimų. Tiesa, dėl narystės LŪS sąlygų būtų deramasi atskirai.
Kaltę iš dalies prisiima
Dabar jau buvusio LŪS Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkė Onutė Kartavičienė iš dalies pripažįsta savo kaltę ir neslepia, jog Registrų centrui nespėjo laiku pateikti visų duomenų. Anot jos, mūsų rajono skyrius tikrai vykdė veiklą, neseniai įvyko ir tarybos rinkimai, tačiau apie tai paprasčiausiai nebuvo informuotos atitinkamos institucijos.
„Kai į Registrų centrą pristačiau visus dokumentus, jau buvo vėlu ką nors pakeisti. Mūsų sąskaita buvo užšaldyta, tad dėl to Lietuvos ūkininkų sąjungai ir negalėjome sumokėti nario mokesčio. Jau bendravau su advokatu, kuris patikino, kad įmanoma susigrąžinti visus sąskaitoje esančius pinigus. Tad mūsų ūkininkai, kurie sąžiningai mokėjo nario mokestį, turėtų atgauti savo įmokas“, – vylėsi O. Kartavičienė.
Tiesa, ji pabrėžė, kad tikrai ne visi Vilkaviškio skyriaus nariai reguliariai mokėjo nario mokestį. Anot jos, net tarp steigėjų yra tokių, kurie nuo 2009 metų, kai buvo atkurtas mūsų rajono skyrius, nėra sumokėję nė vienos įmokos. Pastaruoju metu mūsų krašto žemdirbiai už vieną deklaruotą hektarą į LŪS Vilkaviškio rajono skyriaus sąskaitą kasmet turėjo pervesti po vieną eurą.
Per didelis mokestis
Pasak O. Kartavičienės, tarp dabartinių LŪS narių yra ir daugiau nario mokesčio nemokančių skyrių, kuriems taip pat gresia būti pašalintiems. Ji teigė, jog iš dalies kaltę, kad vilkaviškiečių situacija susiklostė būtent taip, turėtų prisiimti ir pati LŪS.
„Mes buvome priversti mokėti patį didžiausią nario mokestį iš visų asociacijų. Kasmet į Lietuvos ūkininkų sąjungos sąskaitą turėjome pervesti po 3 029 eurus. Yra tokių rajonų, kurių metinis nario mokestis siekia vos apie 350 eurų. Negana to, kasmet papildomai finansiškai reikėdavo prisidėti prie kai kurių kitų organizacijos veiklų, projektų ar sumanymų. Ši narystė kiekvienais metais mums kainuodavo maždaug po 5 tūkstančius eurų. Akivaizdu, kad tiek sumokėjus Lietuvos ūkininkų sąjungai vykdyti kokią nors veiklą rajone paprasčiausiai nelikdavo lėšų. Jei ir darydavome ką nors čia, vietoje, tam dažniausiai leisdavau asmenines santaupas. Ne kartą kėliau mūsų mokesčio klausimą viešai, tačiau niekada niekas rimtai į tai nežiūrėjo. O juk dėl to, kad mokėjome daugiausiai, mums niekas papildomos informacijos neteikdavo, išskirtinių nuolaidų nedarydavo“, – kalbėjo O. Kartavičienė.
Ji neslėpė, kad narystė LŪS vilkaviškiečiams atnešė ir nemažai naudos, todėl neatmetė galimybės, kad ateityje mūsų rajono ūkininkai gali nuspręsti steigti naują asociaciją bei vėl jungtis į respublikinės organizacijos gretas.
„Kol kas tarp šalies žemdirbių pasigendu vienybės. Turime dešimtis mūsų interesus ginančių organizacijų, tad kartais net sunku suvokti, prie kurios iš jų šlietis būtų naudingiausia. Taip būti neturėtų“, – kalbėjo pašnekovė.
Buvo staigmena
Pastaraisiais metais LŪS Vilkaviškio skyriaus narių skaičius svyravo tarp 100–150. Daugeliui iš jų žinia, kad Vilkaviškio rajono skyrius pašalintas iš LŪS, buvo netikėta. Kai kurie iš kalbintų žemdirbių teigė net neįtarę, kad situacija gali būti tokia rimta. Tiesa, dėl susiklosčiusios padėties jie nebuvo linkę kaltinti vien vadovę O. Kartavičienę.
„Keista. Nebuvo jokių ženklų, kad galime būti pašalinti iš Lietuvos ūkininkų sąjungos gretų. Rudenį į Vilkaviškyje vykusią žemdirbių šventę buvo atvykęs pirmininkas Raimundas Juknevičius, tad kas galėjo įtarti, jog viskas netrukus pakryps tokia linkme? Iš tikrųjų mes iš dalies patys dėl to kalti. Esame šiek tiek apsileidę. Taip, mūsų skyriuje nebuvo įvesta normali nario mokesčio surinkimo tvarka, tačiau ir patys į Onutę Kartavičienę kreipdavomės tik tada, kai prireikdavo kokios nors pažymos. Į įvairius susirinkimus taip pat ateidavo vos vienas kitas mūsų krašto ūkininkas“, – kalbėjo Mockabūdžių kaime (Keturvalakių sen.) ūkininkaujantis Rokas Šlivinskas.
Kybartų kaime (Kybartų sen.) žemę dirbantis Evaldas Mačiulis buvo vienas iš tų nedaugelio žemdirbių, kurie sąžiningai mokėjo nario mokestį ir pagal galimybes stengėsi dalyvauti visuose LŪS Vilkaviškio skyriaus susirinkimuose. Jam taip pat buvo staigmena, kad mūsų rajono skyrius pašalintas iš LŪS gretų. Žemdirbys pripažino, kad pastaruoju metu rimtos veiklos Vilkaviškio rajone veikusi asociacija nevykdė.
Svarstys dėl dalyvavimo
Viena iš LŪS funkcijų – organizuoti „Metų ūkio“ konkursą ir kasmet rinkti geriausių šalies ūkių savininkus. Šiais metais mūsų rajone šio konkurso nugalėtoju tapęs Trilaukio kaimo (Pajevonio sen.) žemdirbys Marijus Janušauskas pripažino, kad buvimas LŪS gretose ūkininkams nesuteikia tokios naudos, kokios norėtųsi.
„Lietuvos ūkininkų sąjunga neatlieka tokių funkcijų, kokias įprastai atlieka kitose šalyse veikiančios panašios organizacijos.
Rimta asociacija privalėtų turėti savo advokatus, viešųjų ryšių specialistus bei tinkamai ginti ūkininkų interesus įvairiose institucijose. Deja, dabar nejaučiame, kad turime tvirtą užnugarį“, – apgailestavo M. Janušauskas.
Įprastai „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojai pagerbiami respublikiniame renginyje. Vilkaviškio skyrių išmetus iš LŪS, mūsiškių dalyvavimas minėtoje šventėje pakibo ant plauko. Pats M. Janušauskas teigė pernelyg nenusiminsiantis, jei nesulauks pakvietimo į respublikinį „Metų ūkio“ renginį. Anot jo, tai labiau simbolinis niuansas.
LŪS pirmininkas R. Juknevičius teigė dar negalintis pasakyti, ar vilkaviškiečiai bus kviečiami į šią šventę. Anot jo, dėl pandemijos dar neaišku, kada įvyks renginys, todėl kai prezidiumo nariai spręs dėl jo laiko ir vietos, jie turės apsvarstyti ir vilkaviškiečių dalyvavimo šventėje klausimą.
Publikuota: 2021-12-09 08:15:29
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Prie dvaro pražysiančios rožės vasarą sukvies į festivalį * Ūkininkų ir valdžios susitikime – noras bendradarbiauti glaudžiau * Geriatrijos dienos stacionare gydys vyresnio amžiaus pacientus Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.
Šūksniai
Statistika
|