„Santaka“ / Virbalio moterų klubo bitutės ruošiasi kalėdinei mugei / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  


Darbščios Virbalio moterų klubo narės noriai imasi kiekvienos iniciatyvos, todėl miesto šventės jau neįsivaizduojamos be jų indėlio.

Autorės nuotr.


Virbalio moterų klubo bitutės ruošiasi kalėdinei mugei

Simona SIMANAVIČIENĖ


„Virbalio vartų“ bendruomenės moterų klubas yra neatskiriama šio miesto dalis. Be kolektyvo pagalbos neprabėga nė viena šventė ar iniciatyva. Žolynais, gėlių žiedais, vynuogių kekėmis dabinamas miestas akį džiugino vasarą, o atėjus kalėdiniam laikotarpiui moterys virbaliečiams suruošė daug rankų darbo suvenyrų.

Prieš šventes – darbymetis

Klubo iniciatorė Renata Buragienė pasakojo, kad kiekvienais metais „Virbalio vartų“ bendruomenės nariai, seniūnijos ir kultūros namų darbuotojai aptaria bendrą viziją, kaip bus puošiamos miesto erdvės. Šių metų tema – baltos žvaigždėtos Kalėdos, todėl R. Buragienė, padedama klubo narių, sukūrė baltomis žvaigždelėmis papuoštą advento vainiką Virbalio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai.

Gražiomis iniciatyvomis garsėjantis ir už tai šių metų rudenį „Gintarinės bitės 2021“ nominacija įvertintas moterų klubas rankdarbiais užsiima visus metus. Apsilankiusi moterų klubo kalėdinėse dirbtuvėse negali nesižavėti virbaliečių išradingumu ir darbštumu.

Moterų klubui tai jau ne pirma kalėdinė iniciatyva. Narės prisiminė, kad pernai pagrindinę Virbalio gatvę papuošė varpeliais, o dar anksčiau į kalėdines dirbtuves buvo įtraukusios mamas iš socialiai remtinų šeimų.



Pernykštėje kalėdinėje mugėje klubo moterys rinko aukas vienai virbaliečių šeimai. „Kepėme sausainius ir dalijome žmonėms. Jų paaukota pinigų suma nebuvo labai didelė, tačiau kaip galėjome, taip stengėmės padėti nelaimės ištiktiems gyventojams“, – prisiminė R. Buragienė.

Per kalėdinį laikotarpį labiau nei bet kada skatinamas gerumas, o darbščios virbalietės pasidžiaugė, kad labai smagu yra ne tik imti, bet ir duoti.

Gražios iniciatyvos

Prieš keletą savaičių penkmečio jubiliejų minėjusio moterų klubo narės visų nuveiktų darbų sako ir nebeatsimenančios. Tik ilgėliau pabendravusi su adatų iš rankų nepaleidžiančiomis moterimis sužinau, kiek daug jos yra nuveikusios.

Rugsėjo mėnesį Virbalio evangelikų liuteronų bažnyčios antrajame aukšte buvo eksponuojama menininko, neurochirurgo Audriaus Plioplio darbų paroda „Šilko NeuroMenas“. Amerikiečio giminės šaknys – Kazlų Rūdos savivaldybėje, todėl ne pirmus metus į Lietuvą grįžtantis A. Plioplys džiaugėsi galėjęs savo darbus eksponuoti viename seniausių Virbalio pastatų. „Reikėjo ne vieną kibirą voratinklių išnešti, kad šilko skaros galėtų kabėti toje erdvėje“, – prisiminimais dalijosi moterys.



Viena iš klubo narių, dar ir Virbalio „Carito“ veikloje dalyvaujanti Laimutė Radvinauskienė pasidžiaugė, kad šios moterys visada stengiasi padėti. Šiemet ne be klubo pagalbos Virbalio kapinėse buvo uždegta 260 žvakelių ant apleistų kapų. L. Radvinauskienė sakė, kad moterys buvo pasiryžusios uždegti ir daugiau, tik miesto parduotuvėse žvakių nebeliko.

Labdaringos veiklos moterų klubo veikloje nestinga. Nuėmusios rudens derlių virbalietės suskubo gėrybėmis pasidalyti su Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos Kybartų grupės labdaros valgyklėle. „Ten dažnai trūksta maisto produktų. Mūsų šeima su valgyklėle bendradarbiauja ne pirmus metus, todėl ir moterims pasiūliau prisidėti“, – apie gražios idėjos gimimą papasakojo ūkininkė Jolanta Karaškienė.

Paklaustos apie nuveiktus darbus moterys kuklinasi, sako nenorinčios girtis, juk visuomenėje įsigalėjęs požiūris, kad gerus darbus reikia daryti tyliai, vis dar gajus. Vis dėlto gerais darbais skatinama ir kitų žmonių lyderystė, skleidžiama pozityvi žinia, kad gyvename apsupti gerų žmonių, todėl apie gražias iniciatyvas reikia kalbėti, o tuo labiau jų nesigėdyti.

Idėjų nestinga



Kovo mėnesį klubo moterys sukūrė edukacinį filmuką apie verbų rišimą. Kruopščiai pakomentavusios ir parodžiusios procesą virbalietės padėjo ne vienam norinčiajam namuose turėti rankų darbo verbą.

Jos taip pat prisiminė ir 425 keksiukus, kuriuos iškepė Virbalio miesto jubiliejaus proga, ir poezijos skaitymus Galkiemyje. R. Buragienė juokavo: „Gyvenkime šiandien, čia ir dabar, nes vienai – vaistai, kitai – ramentai.“ Kad kiltų kuo mažiau dvejonių, klubo vadovė apie planuojamas išvykas moterims dažnai pasako paskutinę minutę. Aktyvumo virbalietėms nestinga daugelyje sričių: jos mezga, piešia, kuria eiles, dainuoja, vyksta į ekskursijas, taip pat domisi naujovėmis, todėl dažnai kviečiasi įvairių sričių specialistus.

Moterys per penkerius metus jau spėjo viena kitą pažinti ir žino bendraminčių stipriąsias puses, todėl kartais reikia labai nedaug, kad gimtų grandiozinis planas.

Daugelio idėjų autorė, narių vadinama auksaranke, Gailutė Vaškevičiūtė pasakojo, kad kartais įdomu stebėti, kiek toli galima nueiti ištarus vos vieną žodį ar frazę. Taip nutiko su „Kopūstadieniu“ – užteko Gailutei užsiminti, o moterys net nedvejodamos ėmėsi organizuoti renginį. Ši veikli virbalietė yra ir moterų klubo emblemos kūrėja.

Vyresnės klubo narės dėkingos už iniciatyvas: „Mums labai smagu! Kaip gali neiti, juk čia tiek daug veiklos!“ Bičiulės taip pat pabrėžė Audronės Šukauskienės, bibliotekininkės ir kraštotyrininkės Danutės Stankūnienės indėlį organizuojant išvykas. Apskritai kiekviena iš šių moterų yra išskirtinė asmenybė. Nevyriausybinę organizaciją jungiantis bendruomeniškumas akivaizdžiai juntamas, todėl nenuostabu, kad jos narės tapo draugėmis, o pykčių nepasitaikė.



Publikuota: 2021-12-09 08:10:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai