„Santaka“ / Pažeidėjams sutramdyti – naujos policijos priemonės / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Vienas iš policijos technikos parką papildžiusių nežymėtų automobilių šiomis dienomis atkeliavo ir į mūsų apskritį.

Policijos departamento nuotr.


Pažeidėjams sutramdyti – naujos policijos priemonės


Nesaugus greitis vis dar išlieka pagrindine skaudžių eismo įvykių priežastimi. Tačiau policijos pareigūnai imasi naujų priemonių norėdami sutramdyti nedrausmingus vairuotojus.

Planuoja daugiau

Ilgai keiksnoję trikojus greičio matuoklius vairuotojai, rodos, su jais apsiprato, tačiau dabar savo pykčio energiją galės nukreipti kitur – į Marijampolės apskrities ir mūsų rajono kelius išriedėjo naujas nežymėtas automobilis. Jis fiksuos ne tik greitį, bet ir kitus daromus pažeidimus.

Tiesa, nežymėtais policijos automobiliais pareigūnai patruliuos tik šviesiuoju paros metu. Nors žiemą šviesiojo laiko ne tiek ir daug, nenorintiems pakliūti į nežymėto automobilio akiratį vairuotojams kelyje reikėtų elgtis atsakingai.

Beje, artimiausiu metu planuojama gauti daugiau nežymėtų automobilių su specialia įranga, tad policijos simbolika žymėti automobiliai ateityje eismo saugumo kontrolės srityje, tikėtina, iš viso nebus naudojami.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Gylys kalbėjo, kad iki šiol pareigūnai turėjo tik vieną tokį automobilį, tad atsiradus antrajam dažniau galės atvykti į mūsų rajono kelius.


Lankosi periodiškai

Kelių policijos vadovas nemano, kad naujasis nežymėtas automobilis sukels tokį ažiotažą, kaip trikojai.

– Trikojai buvo naujovė, tad kurį laiką ir sulaukė didesnio dėmesio. Be to, kai jie pasirodė, artėjo Seimo rinkimai, todėl prie triukšmo viešojoje erdvėje prisidėjo ir politikai, – kalbėjo R. Gylys.

Tiesa, socialiniuose tinkluose vis dar egzistuoja kelios grupės, informuojančios, kur stovi trikojis. Jose kartkartėmis pasirodo įrašai apie greičio kontrolės priemones mūsų rajone. Tačiau ir šioje platformoje sekėjų aktyvumas sumažėjęs.

Į mūsų rajoną trikojis greičio matuoklis atkeliauja vidutiniškai 6 kartus per mėnesį. Paskutinį kartą atvežtas lapkričio 30 d. ir buvo pastatytas atkarpoje tarp Vilkaviškio ir Gižų. Ji pasirinkta neatsitiktinai, nes tame kelio ruože įvyksta nemažai avarijų, kurių ne viena – itin skaudi.

Be to, kelyje Marijampolė–Kybartai yra atkarpa, kurioje greitį kontroliuoja vidutinio greičio matuoklis, tad ją pravažiavę nedrausmingi vairuotojai mėgsta spustelėti akceleratoriaus pedalą.

Mėgstamos vietos
Policijos darbas turi tik 15 proc. įtakos eismo saugumui, o 85 proc. priklauso nuo pačios visuomenės sąmoningumo.


R. Gylys sakė, kad trikojis greičio matuoklis mūsų rajone turi keletą „mėgstamų“ vietų, kurios yra magistralinių kelių atkarpose.

– Kartais sulaukiame gyventojų skambučių. Jie prašo atvykti į tam tikrą kelio ruožą ir „sugaudyti“ greičio mėgėjus. Į tokius skambučius taip pat atsižvelgiame, – pasakojo Marijampolės AVPK Kelių policijos skyriaus viršininkas. – Esame sulaukę kvietimų su trikoju apsilankyti keliuose Vilkaviškis–Gražiškiai, Vilkaviškis–Bartninkai, mat vairuotojai nepaiso greičio ribojimų važiuodami per Lakštučių, Geisteriškių, Vartų gyvenvietes.

Pačiame Vilkaviškio mieste trikojis stovi retai, mat mūsų rajono centre nėra labai didelių gatvių, kuriose vairuotojai leidžia automobiliams įsibėgėti. Visgi Nepriklausomybės, Vytauto, Pilviškių gatvėse trikojis greičio matuoklis pažeidėjų yra prigaudęs.

Beje, kaip ir buvo planuota anksčiau, trikojais dabar rūpinasi nebe policininkai, o neuniformuoti komisariato darbuotojai. Pareigūnai tuo metu vykdo tiesiogines savo funkcijas, o ne saugo pažeidėjus fiksuojantį greičio matuoklį.

R. Gylys pripažino, kad greičio ribojimo priemonės davė rezultatų, ir tai atsispindi ne tik įvykių keliuose statistikoje, bet ir eismo kultūroje. Patys vairuotojai vis labiau gerbia įstatymus ir jų laikosi, todėl ir greičio pažeidimų fiksuojama mažiau. Per lapkritį trikojai greičio matuokliai mūsų rajone užfiksavo 42 pažeidėjus.


Daugėja matuoklių

Eismo saugumu bei greičio kontrole rūpinasi ne tik policija, bet ir Lietuvos automobilių kelių direkcija. Ji pastarosiomis dienomis išplatino pranešimą apie dar 56 vidutinio greičio matavimo sistemas (VGMS), pastatytas valstybinės reikšmės keliuose.

Iš viso valstybinės reikšmės keliuose šiuo metu veikia 162 vidutinio greičio matuokliai 81 kelio ruože. 4 vidutinio greičio matuokliai įrengti ir mūsų rajone – kelio ruožuose Marijampolė–Vilkaviškis ir Pilviškiai–Vilkaviškis.

Dar 70 momentinio greičio matuoklių šalies keliuose išdėstyti pavojinguose taškuose. Šie matuokliai fiksuoja greičio pažeidimus, kelių mokesčio sumokėjimo, techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės draudimo galiojimą.

Planuojama, kad kitais metais valstybinės reikšmės keliuose bus įrengta dar 50 VGMS (100 įrenginių). Skirtingai nei momentinio greičio matuokliai, priverčiantys greičio mėgėjus pristabdyti konkrečioje probleminėje kelio vietoje, vidutinio greičio matavimo sistemos, kai greitis matuojamas kelių ar keliolikos kilometrų ruožuose, ugdo ilgalaikį vairuotojų saugaus greičio įgūdį.

Anot direkcijos, greičio matuokliai statomi ne tam, kad būtų užfiksuojami pažeidimai ir valstybė surinktų daugiau baudų, o tam, kad vairuotojai važiuotų saugiu greičiu ir būtų išvengta skaudžių eismo nelaimių.

Priešingai nei apie trikojus ar nežymėtus policijos automobilius, apie kelio ruožą, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, informuoja kelio ženklai „Automatinė eismo kontrolė“.

Vis dėlto tyrimai rodo, kad policijos darbas ir kita kontrolė turi tik 15 proc. įtakos eismo saugumui, o 85 proc. priklauso nuo pačios visuomenės sąmoningumo.



Publikuota: 2021-12-08 11:40:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai