„Santaka“ / Klausučiuose praūžė respublikinis liaudiškų šokių festivalis / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Kybartų kultūros centro moterų liaudiškų šokių grupė „Katpėdėlės“ žiūrovams dovanojo energingą šokį „Liežuvautojos“.

Autorės nuotr.


Klausučiuose praūžė respublikinis liaudiškų šokių festivalis

Simona SIMANAVIČIENĖ


Šeštadienį Klausučių kultūros namuose vyko tikra šokio fiesta. Jau penktą kartą vykusiame festivalyje „Pašok man savo šokį“ dalyvavo septyni liaudiškų šokių kolektyvai iš Lietuvos ir vienas – iš Latvijos. Per koncertą skambėjo įvairi liaudies muzika, o kolektyvai, keisdami vienas kitą, dovanojo energijos pliūpsnį.

Vakaro vedėjai Ramūnas Puodžiūnas ir Rūta Mikulytė kvietė žiūrovus keliauti per metų laikus – nuo gaivališko pavasario iki žiemos didžiųjų švenčių. „Po amžinais saulės ratais sukasi daug mažų ratelių, kuriuos mes vadiname žmonių gyvenimais“, – kalbėjo vedėjas, įprasmindamas saulės, motinos maitintojos, vaidmenį. Koncerte „Saulė sodą sodino“ kolektyvai kartu su besikeičiančiais metais skleidėsi pavasario žiedais, linksmi šėlo vasaros vakaruškose, dirbo rudens darbus ir laukė atvažiuojančio Kalėdos.

Koncertą pradėjo tą dieną 15 metų jubiliejų minėjusio Vilkaviškio kultūros centro (KC) liaudiškų šokių kolektyvo „Lelija“ ir kybartiečių liaudiškų šokių grupės „Katpėdėlės“ šokėjos. Abiem kolektyvams vadovauja Irena Šunokienė. „Katpėdėlės“ moterų spinduliuojama energija nepaliko abejingų, o stebint šokį „Liežuvautojos“ dar ir pajudėti norėjosi.



Latvijos Limbažių KC šokių grupė „Jampadracis“ žiūrovams parodė, kad ir kaimynai turi parako, o vadovas Andis Lenmanis juokais prašė žiūrovų būti atlaidžių. Mat po Latvijoje pasibaigusio karantino jie šoko pirmą kartą.

Kolektyvai išsiskyrė savo šokiais, tautiniais kostiumais, o vienas – dar ir orkestrą kartu atsivežė. Kauno rajono Ežerėlio KC liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“ gali pasidžiaugti ne tik ilgiausia šokio patirtimi, kuri tęsiasi daugiau negu 54-erius metus, bet ir liaudies instrumentų orkestru.

Festivalyje taip pat dalyvavo liaudiškų šokių grupė „Savingė“ iš Kaišiadorių, Pakruojo KC liaudiškų šokių grupė „Reketys“ bei marijampoliečių „Jotvingio“ šokėjai. Kaimynai per „Stinta pukį“ spėjo ir šokti, ir ritmingai groti, todėl nenuostabu, kad išskirtinis „Jotvingio“ kolektyvas gali didžiuotis aukščiausiu meno mėgėjų apdovanojimu – „Aukso paukštės“ nominacija. Šiuo įvertinimu gali pasigirti ir svečiai iš Panevėžio – KC „Bendruomenių rūmų“ vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Verdenė“.



Po pasirodymų šokio grupėms buvo įteiktos padėkos ir įspūdingi Gintvilės Giedraitienės-Giedražolės rankų darbo kūriniai iš žolynų, lauko gėlių ir vaistažolių.

Jau penktus metus mūsų rajone vykstantis respublikinis liaudiškų šokių festivalis „Pašok man savo šokį“ anksčiau būrius šokio mėgėjų sukviesdavo į Vilkaviškio kultūros centrą ir Paežerių dvarą. Deja, pastarieji metai visame pasaulyje pakoregavo gyvenimo ritmą, todėl ir festivalis surengtas po ilgesnės pertraukos.



Publikuota: 2021-12-01 10:49:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai