„Santaka“ / Banknotų neėmę prekybos centrai klientų atsiprašė / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Į „Norfos“ prekybos centrą atėjusius pirkėjus pasitiko raštas, jog stambios kupiūros laikinai nepriimamos.

Autoriaus nuotr.


Banknotų neėmę prekybos centrai klientų atsiprašė

Eglė KVIESULAITIENĖ


Stambiomis kupiūromis „Norfos“ prekybos centre bandžiusios atsiskaityti vilkaviškietės liko nustebusios, kai kasininkė atsisakė pinigus priimti. Tačiau prekybos tinklo atstovai tvirtina tokio įsakymo nedavę ir atsiprašo klientų už nepatogumus.

Pinigų nepriėmė

Redakcija sulaukė skaitytojų signalų apie tai, kad Vilkaviškyje, Nepriklausomybės gatvėje esančioje „Norfos“ parduotuvėje, nepavyko atsiskaityti 200 eurų banknotais. „Vakar apsipirkdama „Norfoje“ pateikiau 200 eurų kupiūrą, iš manęs net neėmė pinigų, pasakė, kad banknotų po 200 ir 500 nepriima. Gal žinot, kokiu pagrindu ar teisės aktu numatyta, kad parduotuvė gali neimti pinigų?“ – teiravosi skaitytoja Ramunė Brūzgienė.

Moteris pasakojo, kad pardavėja pinigų nei apžiūrėjo, nei patikrino specialiu aparatu. Pamačiusi pirkėjos rankose stambų banknotą tiesiog paaiškino, kad jau antra savaitė visos „Norfos“ nepriima 200 eurų ir 500 eurų kupiūrų – toks valdžios nurodymas. Atsiskaičiusi kortele klientė nuėjo į „Iki“ prekybos centrą. Šio pardavėja kupiūrą patikrino porą kartų, tačiau priėmė.


Į redakciją paskambinusi Zita Utaraitė taip pat stebėjosi, kad šiais laikais dar kažkas gali nepriimti pinigų, nors Lietuvos bankas tokių kupiūrų iš apyvartos neišėmė.

„Norėjau sumokėti žemės mokestį. Kai priėjusi prie terminalo padaviau 200 eurų kupiūrą, kasininkė liepė nueiti į banką ir išsikeisti. Sakė, kad yra daug 200 eurų klastočių, todėl šių kupiūrų ji priimti negalinti. Paaiškino, kad tokį nurodymą gavusi iš savo vadovų, parodė raštą. Bet kurgi Vilkaviškyje tą banką rasi? Juk tik bankomatai telikę“, – stebėjosi Z. Utaraitė.

Dar viena vilkaviškietė sakė pati atsiskaitanti kortele, tad su grynųjų pinigų problema nesusidurianti, tačiau ją nustebino „Norfos“ skelbimų lentoje iškabintas raštas, jog 200 ir 500 eurų kupiūros laikinai nepriimamos.

„Turiu pasidėjusi penkšimtinę ir žadu dovanoti artimajam jubiliejaus proga. Tai gal tokios kupiūros jau išvis nebenaudojamos, gal apsijuoksiu su tokia dovana?“ – nerimavo skaitytoja.

Įspėjo apie klastotes

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis nenorėjo pripažinti, kad prekybos centrai gavo valdžios įsakymus iš pirkėjų nepriimti 200 ir 500 eurų kupiūrų. Visgi sužinojęs, kad Vilkaviškio „Norfos“ skelbimų lentoje kabėjo pirkėjus apie tai informuojantis raštas, D. Ryliškis sutiko, kad klientai fakto neišsigalvoja, tačiau, anot jo, tai buvę labai trumpai – tik kelias dienas.
Bankas įspėjo prekybininkus dėl 200 eurų ir 500 eurų banknotų, tačiau tai nebuvo rekomendacija jų nepriimti.


Kai gavo Lietuvos banko pranešimą, kad rinkoje padaugėjo padirbtų 200 ir 500 eurų nominalo banknotų, prekybos tinklo valdžia įspėjo darbuotojus atidžiau vertinti stambias kupiūras, juolab kad šįkart į rinką patekusios klastotės padirbtos profesionaliai ir sunkiai atpažįstamos. Tačiau, anot D. Ryliškio, nebuvo liepta stambių kupiūrų apskritai nepriimti. Jis atsiprašė pirkėjų, patyrusių nepatogumų.

Nesusipratimų pastarosiomis savaitėmis pasitaikė ne tik mūsų rajono „Norfose“, bet ir kitų prekybos tinklų parduotuvėse visoje šalyje. Kai kurie tinklai nepriėmė didelio nominalo banknotų, tačiau atsakomybės dėl tokio poelgio prisiimti nenorėjo.

Paveikti chemikalais

Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento Ekspertizės ir techninio skyriaus personalas patvirtino, kad centrinis bankas įspėjo prekybininkus dėl 200 eurų ir 500 eurų banknotų, tačiau tai nebuvo rekomendacija jų nepriimti.

Pastaruoju metu centrinis bankas atkreipė dėmesį į šiek tiek padidėjusį tyrimui gaunamų padirbtų 500 eurų nominalo banknotų kiekį. Suklastoti 500 eurų banknotai pasiekia ne tik mūsų šalį. Jie yra priskiriami aukštos klasės padirbiniams ir apyvartoje pastebimi jau ne vienus metus.


Padirbtuose banknotuose yra imituotos visos pagrindinės apsaugos priemonės – vandens ženklai, apsauginis siūlelis, spalvą keičiantis skaičius, holograma, pirštais juntami popieriaus nelygumai bei magnetinės banknotų savybės. Tad siekdamas apsaugoti prekybos įmones nuo galimų nuostolių, centrinis bankas įspėjo pasitikrinti turimą banknotų tikrinimo įrangą ir paskatino ją atsinaujinti.

200 eurų nominalo banknotų situacija kiek kitokia. Nedidelis kiekis tikrų banknotų yra paveikti cheminių medžiagų – dėl šių specifiškai sugadintų kupiūrų vyksta ikiteisminis tyrimas. Lietuvos bankas tokių banknotų nekeičia ir nekompensuoja. Visų šių banknotų serijos numeriai prasideda skaičiais „X039...“. Kai bandoma atsiskaityti tokiais 200 eurų nominalo banknotais, reikia pranešti policijai.

Policijos komisariato vadovas Edvardas Gruzdys sakė, kad ikiteisminių tyrimų dėl padirbtų pinigų mūsų rajone pastaruoju metu sumažėję. Anksčiau pasitaikę 20 ir 50 eurų banknotų klastočių, tačiau kad kada nors būtų kreiptasi dėl 200 ar 500 nominalų, E. Gruzdys išvis neprisimena.

Visgi policijos komisariato viršininkas gyventojams apskritai nerekomenduotų didelių sandorių grynaisiais, o ypač – kai naudojami didelių nominalų banknotai.



Publikuota: 2021-11-29 09:41:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai