„Santaka“ / Įvardijo priežastis, kodėl kai kurie gyventojai vengia jungtis prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Įvardijo priežastis, kodėl kai kurie gyventojai vengia jungtis prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos


Pagrindinis geriamojo vandens šaltinis Lietuvoje yra požeminis vanduo, tačiau netinkamai tvarkomos nuotekos užteršia gruntą bei gruntinį vandenį, o tai neigiamai veikia aplinką ir net gali pakenkti žmonių sveikatai. Stebina faktas, kad dar ne visi Lietuvos gyventojai žino, kaip nuotekas tvarkyti tinkamai, o kai kurie tiesiog neketina keisti mąstymo ir nusprendžia pataupyti gamtos sąskaita.



Dauguma prisijungė

Miesto nuotekų valymo direktyva įpareigoja Europos Sąjungos šalis, tarp jų ir Lietuvą, tankiai apgyvendintose teritorijose (aglomeracijose) iki 2023 m. ne mažiau kaip 98 proc. susidarančių nuotekų surinkti centralizuotomis nuotekų surinkimo sistemomis ir jas tinkamai tvarkyti nuotekų valyklose.

UAB „Vilkaviškio vandenys“ technikos direktorius Algimantas Kupstas pristatė situaciją: Vilkaviškio miesto aglomeraciją sudaro ne tik miestas, bet ir aplinkiniai Didžiųjų Šelvių, Karalių, Kisiniškių, Mažųjų Būdežerių, Paežerių, Vokiškėlių ir Giedrių kaimai, prijungti prie miesto nuotekų sistemos. Praėjusių metų duomenimis, prie centralizuotų nuotekų valymo tinklų šioje aglomeracijoje buvo prisijungę 98, 13 proc. gyventojų.



„Gyventojai, iki kurių sklypo ribos yra nutiesti nuotekų tinklai ir kurie nori prie jų prisijungti, turi kreiptis į mūsų bendrovę dėl techninių sąlygų išdavimo. Prisijungimo vietos praktiškai visur yra įrengtos prie sklypo ribos. Mes išduodame sąlygas, nurodome prisijungimo vietą, o gyventojui belieka nusitiesti išvadą nuo namo per nuosavą sklypą. Šiuos darbus gyventojai gali atlikti patys arba samdytis rangovą“, – pasakojo A. Kupstas.

Jei nėra fizinės galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos, galimi du variantai: tvarkingo nuotekų surinkimo rezervuaro arba individualių nuotekų valymo įrenginių įsirengimas.

Delsia prisijungti, nes taupo

Paklaustas, kodėl kai kurie gyventojai vis dar delsia jungtis prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos, nors tokią galimybę turi, pašnekovas atsakė: „Kartais būna akivaizdu, kad gyventojai nesijungia ne dėl to, kad neturi finansinių galimybių, bet tiesiog užsispyrę laikosi savo ir vis sako, kad jungsis kitais metais... Jų priversti mes neturime jokių svertų, galime tik paraginti. Akivaizdu, kad kai kuriems gyventojams apsimoka nesijungti, nes nuotekas jie išleidžia ne ten, kur reikia, tiksliau – teršia gamtą ir taip sutaupo pinigų.“



A. Kupstas pastebėjo, kad dėl netinkamo nuotekų tvarkymo įtariami praktiškai visi, kurie nėra prisijungę prie tinklų: „Mes ne pareigūnai, negalime savarankiškai eiti į privačią gyventojų valdą ir nustatyti pažeidimų. Bet gamtosaugininkai planuoja artimiausiu metu organizuoti akciją. Jie ketina atlikti patikrinimus dėl nuotekų tvarkymo, įsitikinti, ar rezervuarai ir nuotekų valymo įrenginiai atitinka keliamus reikalavimus.“

Taikomos lengvatos

Gyventojams, neturintiems galimybių prisijungti, nes iki jų nenutiesti tinklai, Savivaldybė skiria lėšų individualių nuotekų valymo įrenginių statybai finansuodama dalį išlaidų. Tokia parama teikiama ne tik gyvenantiesiems aglomeracijos teritorijoje, bet ir visame rajone.

Pasak A. Kupsto, neprisijungusieji tikrai negalvoja, kad teršia aplinką. „Kelis sykius nešiojome informacinius lapelius, raginome gyventojus jungtis. Tvarkingi gyventojai jungiasi ir būna tuo labai patenkinti. Likusių žmonių tiesiog kitoks mąstymas, nepavyksta jų įkalbėti. Mano nuomone, jų mąstymą galėtų pakeisti nebent kontrolė ir sankcijos“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

Norėdama atkreipti dėmesį į nuotekų tvarkymo problemą Lietuvoje Aplinkos ministerija neseniai inicijavo kampaniją „Neteršk gyvybės rato“. Jos tikslas – priminti žmonėms, kad reikia branginti geriamąjį vandenį, o nuotekas tvarkyti saugiai ir tinkamai. Aktuali su tuo susijusi informacija skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Neteršk gyvybės rato“.





Informacija parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Užsk. 2872



Galerija: Kuriame Lietuvos ateitį




Publikuota: 2021-11-05 10:51:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Išdalyti „Gintarinių bičių“ apdovanojimai
*Žemdirbių šventėje – padėkos ūkininkams ir ministrui
* Policijos pareigūnai prie perėjų pažeidėjų netyko
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai