„Santaka“ / Sulūžusį konteinerį pakeitė mažesniu / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Atliekų konteinerių dydis apskaičiuotas pagal valdoje gyvenančių registruotų asmenų skaičių.

Autorės nuotr.


Sulūžusį konteinerį pakeitė mažesniu

Eglė MIČIULIENĖ


Jei sulūžo senas Jūsų turimas konteineris ir kreipsitės į atliekų tvarkytojus dėl naujo – nenustebkite, jeigu gausite mažesnį. Mat gali paaiškėti, kad iki šiol naudojotės didesne nei priklauso atliekų talpykla.

Atėmė be ceremonijų

Į redakciją paskambinusi kybartietė Valerija Aušrotienė buvo supykusi ant atliekų tvarkytojų.

Moteris pasakojo, kad sulūžo namų valdoje stovėjęs buitinių atliekų konteineris. V. Aušrotienė paskambino į Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą (MAATC) ir paprašė, kad atgabentų naują atliekų talpyklą.

„Bet mums atvežė mažesnį konteinerį! Pasakiau, kad neimsime tokio, nes mūsų šiukšlės netilps, o jei negali duoti didesnio, tegul palieka senąjį. Bet niekas mūsų nebeklausė, atėmė konteinerį tiesiog prievarta ir paliko kieme tą mažiuką. Motyvavo tuo, kad mūsų name gyvena du asmenys. Betgi aplink mus visi irgi gyvena po du, tačiau jiems konteinerių į mažesnius niekas nekeičia. Nežinau, ką dabar daryti. Nuosavame name šiukšlių daugiau ir jos netelpa. Padarėme didelę klaidą, kad paskambinome atliekų tvarkytojams – gal vyras tą senąjį konteinerį dar būtų kažkaip paremontavęs“, – piktinosi moteris.



Numatytos normos

MAATC Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Saulius Šimonėlis paaiškino, jog Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2016 m. patvirtintoje metodikoje yra nurodytos atliekų susikaupimo normos, pagal jas numatyta ir žmonėms priklausančių mišrių komunalinių atliekų konteinerių dydis bei skaičius.

Pagal Vilkaviškio rajono savivaldybės atliekų susikaupimo normas, objekte, kuriame savo gyvenamąją vietą deklaravęs ir gyvena vienas asmuo, suteikiamas 0, 08 m³ mišrių komunalinių atliekų konteineris. Jei savo gyvenamąją vietą deklaravę ir gyvena 2 asmenys, suteikiamas 0, 12 m³ mišrių komunalinių atliekų konteineris, o jei gyvenamąją vietą deklaravę bei gyvena 3 ir daugiau asmenų, suteikiamas 0, 24 m³ mišrių komunalinių atliekų konteineris.

„Minėtu adresu Rambyno gatvėje savo gyvenamąją vietą yra deklaravę 2 asmenys, todėl, keičiant sulūžusį konteinerį, pastatytas Vilkaviškio rajono savivaldybės teisės aktuose, reglamentuojančiuose atliekų tvarkymą, numatyto dydžio konteineris – 0, 12 m³“, – aiškino S. Šimonėlis.

Norint, kad būtų pastatytas didesnis nei numatyta individualus konteineris, sudaroma sutartis pagal individualiai aptartas sąlygas. Jei du asmenys užsisakys didesnį nei priklauso konteinerį, pastovioji mokesčio dalis jiems nesikeis (bus suskaičiuota dviem asmenims), bet kintamoji bus skaičiuojama kaip trims – pagal konteinerio dydį. S. Šimonėlio teigimu, kintamoji dalis per mėnesį pabrangs 1, 08 euro.



Turėtų pakakti

Vis dėlto, anot MAATC atstovo, pasitaiko tik pavienės individualiai aptartos sutartys dėl didesnio nei numatyta mišrių komunalinių atliekų konteinerio, nes patvirtintos susikaupimo normos visiškai atitinka gyventojų poreikius. Didesnio konteinerio pageidavimo priežastis gali būti ta, kad name gyvena daugiau gyventojų nei yra oficialiai deklaravę savo gyvenamąją vietą.

S. Šimonėlis įsitikinęs, kad tvarkingai rūšiuojant atliekas numatyto dydžio konteinerio turėtų pakakti. Tačiau gali būti, kad gyventojai į buitinių atliekų konteinerį išmeta tai, ko mesti nereikėtų.

„Atliekų susidarymo normos suskaičiuotos netgi su tam tikru rezervu. Išvežame dažnai, kas dvi savaites. Kaip per tiek laiko dviese pririnkti pilną 120 litrų buitinių atliekų konteinerį – nežinau. Bet jei žmonės suverčia dar ir sklype susikaupusias žaliąsias atliekas ar nerūšiuoja pakuočių – tada niekas ir netelpa“, – svarstė S. Šimonėlis.

Perėmė iš kitų įmonių

Tad kodėl iki šiol pas žmones stovėjo didesnės atliekų talpyklos?

„Pirmieji konteineriai privačiose valdose pastatyti jau seniai, jie perimti iš įmonių, anksčiau teikusių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas. Tie konteineriai nebeatitinka gyventojų skaičiaus, bet masiškai jų niekas nekeičia. Sutartyje su vežėju numatyta keisti tik sulūžusius, taip pat statyti naujuose objektuose pagal esamus reikalavimus. Įsivaizduokite, per visą regioną turime apie 80 000 konteinerių, tad šitokį kiekį pakeisti kainuotų labai daug. Jei vežėjas pakeistų visiems, įsivaizduokite, kaip gyventojams išaugtų paslaugos kaina! – dėstė S. Šimonėlis.



MAATC darbuotojas priminė, kad gyventojai nuolat juda – kas mėnesį pasikeičia, prie gyvenamosios vietos prisideklaruoja ar iš jos išsideklaruoja apie 1 500 apskrities gyventojų. Kas mėnesį pakeisti šitokį kiekį konteinerių būtų sudėtinga.

„Vien statant naujus ar keičiant sulaužytus kas mėnesį pastatomi keli šimtai konteinerių. Daugiausiai jų tenka pakeisti žiemą, kai žmonės talpyklas sulaužo bedaužydami įšalusią plastmasę ar sudegina supylę karštus pelenus“, – aiškino S. Šimonėlis.



Publikuota: 2021-10-22 09:27:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Bartninkų seniūnas: reikia ne tik klausytis, bet ir girdėti
* Pagaliau patvirtinti beveik metus valdininkų stalčiuose išgulėję sprendimai
* Lovatiesės iš močiučių spintų nušvito audimų raštais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kokios priemonės Jus motyvuoja darbe?
Piniginės išmokos.
Karjeros galimybės.
Gera atmosfera kolektyve.
Laisvadieniai.
Nemotyvuoja niekas.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai